Як почати супровідний лист

Супровідний лист це коротке повідомлення про Вас і про Вашу роботу в розповідному стилі. Воно має бути коротким і особистим, що підтверджує Вашу зв`язок з компанією і роботою. Те, як Ви почнете супровідний лист, залежить від виду комунікації. Наприклад, істотно відрізняється написання формального імейлу і звичайного листа.
Метод 1 з 3: написання традиційного супровідного листа

 1. 1

  Переконайтеся, що Вам пропонують переслати лист поштою. Оскільки в наш час велика частина робіт рекламується онлайн, то і більшість супровідних листів надсилаються електронною поштою. Якщо Ви звертаєтеся в звичайну компанію або претендуєте на високу посаду, то більш прийнятно подавати заяву в письмовому вигляді.

 2. 2

  При наявності фірмового бланка напишіть на ньому Ваш лист. Якщо у Вас бланка немає, можете цей етап пропустити. Якщо в даний час Ви працюєте консультантом або подаєте заяву на контракт, Вам слід підготувати фірмовий бланк.

 3. 3

  У правому або лівому верхньому кутку сторінки вкажіть дату написання супровідного листа.

 4. 4

  Далі, дотримуючись стандартний формат офіційного листа, напишіть назву відділу та адресу компанії.

 5. 5

  Дізнайтеся ім`я людини, яка розглядатиме резюме. Перш ніж почати лист зі слів "Шановний менеджер по найму", перегляньте імейл, сайт компанії та інформацію про вакансію: можливо, там вказано ім`я співробітника, відповідального за найм.
  • Така увага до деталей і персоналізація у фразі Вашого вітання може стати відмінною рисою від сотень супровідних листів, в яких говориться: "Кого вони можуть зацікавити".
  • Якщо ви не знайшли ім`я співробітника, звертайтеся до нього "шановний начальник відділу", вказуючи назву відділу, в який Ви подаєте заяву ".
  • Якщо ви не знайшли назву відділу, звертайтеся "шановний керівник" або "шановний менеджер по найму."
  • Щоб дізнатися ім`я менеджера по найму, використовуйте LinkedIn.

 6. 6

  Згадайте ім`я члена особового складу або реферала в початковій рядку. Починайте так все супровідні листи для встановлення зв`язку з компанією.
  • Наприклад, "Джон Сміт рекомендував мені зв`язатися з вами з приводу вакансії на посаду генерального керуючого в EnviroRent."
  • Якщо ви не знаєте нікого в компанії, зберіть інформацію, щоб написати початкову рядок, відмінну від інших. Далі ви можете захопитися недавньої лекцією, роботою або ініціативою компанії, яка Вас зацікавила.
  • Якщо ви перебуваєте в Асоціації випускників, використовуйте це для того, щоб зв`язатися з ними і отримати рекомендації від тих, хто відвідував Ваш навчальний заклад.

 7. 7

  Далі напишіть стандартне супровідний лист з 4-х пунктів. Після вступних пропозицій підсумуйте інформацію про Вашу кар`єру в одному-двох реченнях. Потім увімкніть пункт про Ваші досягнення і пункт, що пояснює, як ви плануєте підтримувати зв`язок.

 8. 8

  Закінчуйте словами "Щиро ваш" перед вашим підписом. Вкажіть Ваші контактні дані під підписом.

Метод 2 з 3: написання електронного супровідного листа

 1. 1

  В описі роботи підкресліть всі можливі ключові слова. Ви так само можете записати інші ключові слова, що стосуються посади або індустрії. Для пошуку ключових слів великі компанії використовують роботів, щоб сортувати сотні тисяч резюме. Отже, обов`язково використовуйте кілька слів, які мають безпосереднє відношення до роботи.
  • У кожному разі, ніколи не вирізуйте і не вставляйте сам опис роботи. Основні ідеї завжди висловлюйте своїми словами.

 2. 2

  Використовуйте рядок теми. Опишіть себе і бажану роботу.
  • Наприклад, "Висококваліфікований завідувач відділом продажів претендує на посаду генерального керуючого."
  • Якщо Вам незручно себе описувати, вкажіть назву посади. 3. 3

  Пропустіть дату та адресу компанії. Починайте прямо з привітання.

 4. 4

  Напишіть "Шановний" і ім`я менеджера по найму, після чого поставте двокрапку. Приділіть час вивченню співробітника, який публікує оголошення про вакансії, сайту компанії або їхні сторінки в LinkedIn.
  • Використовуйте звернення "пан" або "пані" тільки в тому випадку, коли Ви впевнені в статевої приналежності і сімейний стан. Якщо у Вас є сумніви, просто напишіть повне ім`я співробітника.
  • Якщо ви не знайшли ім`я співробітника, звертайтеся до відділу або "шановний менеджер по найму".

 5. 5

  Вкажіть в першому пункті інформацію про ділові контакти або рефералів в компанії. Якщо ви не пов`язані з компанією, то за зразком офіційного супровідного листа розкажіть про те, чим саме привернула вас ця компанія.

 6. 6

  У наступному пункті підсумуйте інформацію про вашу кар`єру. Далі вкажіть ваші досягнення. Використовуйте лексику, яка відповідає стилю написання супровідного листа і роботі.

 7. 7

  В останньому реченні повідомте про те, коли саме ви будете на зв`язку. Напишіть "Щиро ваш" і потім ваше повне ім`я.
  • Разом з підписом вкажіть ваші контактні дані.

 8. 8

  Прикріпіть ваше резюме. Щоб уникнути проблем при несвоєчасному натисканні кнопки "Відправити", завершіть, перевірте і заповніть рядок теми вашого імейлу до того, як введете в рядок "Кому" адресу менеджера по найму.

 9. 9

  Надішліть електронного супровідний лист не з особистого, а з робочого поштової скриньки. Переважно використовувати Gmail, ніж Hotmail або Yahoo- в будь-якому випадку, краще послати імейл з вашого особистого сайту або Outlook.

Метод 3 з 3: загальні поради з написання супровідного листа

 1. 1

  Пам`ятайте, що чим більша компанія, тим коротше має бути супровідний лист. Якщо Вас не просили вказати певну інформацію в супровідному листі, Ви можете скоротити його з 4-х пунктів до 2-х, що збільшить шанси на прочитання.

 2. 2

  Перевірте Ваше супровідний лист не менше 5 разів. Перш ніж відсилати лист, попросіть когось іншого перевірити його. Ніколи не покладайтеся на перевірку орфографії будь-якою програмою обробки текстів.

 3. 3

  Напишіть чернетки електронних супровідних листів в програмах зберігання розмічених текстових документів, таких, як Text Edit або Notepad. Вони форматують ваш текст, тому він може неправильно розташуватися при вставці в імейл.
  • Якщо ви вирізати і вставляти фрагменти з інших текстів, таких, як оголошення про роботу, це може проявитися. У різних програмах може по-різному виглядати колір тексту, шрифт і курсив.

 4. 4

  Відтворіть стиль оголошення про роботу. Якщо він неофіційний, ваша манера вираження може бути такою ж. Завжди проявляйте зайву обачність, будьте більш офіційними, ніж неофіційними.

 5. 5

  Щоб знайти особливі вказівки щодо надходження на роботу, прочитайте і перечитайте оголошення про роботу. Роботодавці завжди будуть звертати увагу на ці основні правила написання супровідного листа.

 6. 6

  Використовуйте не відступи, а пропуски між абзацами.

 7. 7

  Не забудьте прикріпити ваше резюме.

Що вам знадобиться

 • Маркер
 • Резюме