Як націлити себе на нову роботу в новому році

Початок нового року - ідеальний час шукати нову роботу: ви повні ентузіазму від зроблених собі під Новий Рік обіцянок і готові вносити в своє життя зміни, які її поліпшать. Якщо ви ходите на нудну роботу, яка вам зовсім не підходить, або ви все ще в пошуках роботи, хапайтеся за можливість точніше сфокусуватися на тому, куди спрямувати свої кар`єрні устремління в цьому році і уникайте старих шляхів. З цієї статті ви дізнаєтеся кілька способів, як роздобути цього року роботу трохи краще.

Кроки

 1. 1

  Думайте в позитивному ключі про свої здібності і доступних вакансії. У той час як економіка все ще слабка, ваша самооцінка не повинна бути такою. Ви - цінне придбання для будь-якої компанії - саме так ви повинні про себе думати. Яким би не був застій в економіці, все одно є пропозиції роботи для хорошого фахівця у вашій галузі, і в цьому році їм будете ви. Якщо ви знаходитесь в пошуках роботи вже деякий час, використовуйте атмосферу Нового Року, щоб вдихнути життя у ваші пошуки і продовжити їх із завзяттям. Важливо пам`ятати, що ваше ставлення і подача себе вплине на те, як вас сприйме потенційний роботодавець. Якщо ви не будете позитивно налаштовані, це буде відчуватися на інтерв`ю.
  • Робіть речі, які підтримають у вас почуття впевненості. Ви можете стати волонтером в тому місці, де цінні ваші навички. Подяка і зворотний зв`язок від людей, яким ви допомогли, дасть вам моральну підтримку. При бажанні ви зможете продовжити свою роботу волонтером, що покаже вашу зацікавленість у тому, що ви робите, адже це дозволяє вам продовжувати поглиблювати свій професійний досвід.
  • Якщо настрій на нулі після періоду не далеко заведши пошуків роботи, зараз гарний час, щоб перегрупувати свої думки і знайти кілька способів підняти свою впевненість у собі. Якщо ви турбуєтеся, що будете страждати від глибокого падіння самооцінки, розгляньте можливість обговорити зі своїм лікарем або терапевтом, як подолати цю втрату віри в себе. Якщо вам сумно, скористайтеся моментом, щоб поліпшити свій імідж, зробивши нову зачіску або купивши собі що-небудь нове з одягу, щось, у чому можна прийти на інтерв`ю. Ви можете змінити свій стиль одягу або використання косметики, щоб показати, що в цьому році ви стали трішки дорослішими і трішки мудрішими.

 2. 2

  Переглянете ефективність ваших пошуків роботи за попередній рік. Якщо ви займалися пошуком роботи довгий час, зараз вірний момент, щоб переглянути ваш підхід і ввести в нього нові стратегії. Навіть якщо ви не шукали роботу до того, як дали собі таке новорічне обіцянку, вам знадобляться наступні поради:
  • Згадайте свої невдалі заяви на вільні вакансії та інтерв`ю. Постарайтеся знайти в них те, що ви зробили або не зробили, через що могли втратити можливість отримати роботу і прийміть рішення підправити цей аспект своїх пошуків роботи.
  • Перегляньте своє резюме. Подумайте про те, як його можна поліпшити, показавши себе в більш вигідному світлі. У яких областях ви недостатньо добре представили свої переваги? У той час, як деякі люди роздмухують свою цінність, інші роблять протилежну помилку, недостатньо розкриваючи свої навички та досягнення. Подумайте про те, що вами вже зроблено на даний момент і визначте, які перехідні навички та досвід ви можете запропонувати новому роботодавцю - це допоможе вам вибратися з колії робіт одного і того ж типу і відкриє набагато більший спектр можливих робіт. Дотримуйтеся правди, використовуйте конкретні приклади застосовних навичок і виведіть себе за рамки описів вашої поточної або попередньої роботи.  • Нехай хто-небудь інший прочитає ваше резюме- він виявить помилки і перевірить, що воно несе потрібну смислове навантаження при самому лаконічному викладі. Якщо вийде, нехай хтось, хто працює в галузі, куди ви прагнете потрапити, прочитає ваше резюме і скаже, сигналізує воно їх рекрутерам, що ви правильний кандидат. Важливо не соромитися того, що вам потрібна допомога інших людей, щоб якомога краще підготувати себе до виходу на ринок праці. Знайдіть співзвучних собі людей, яким ви можете довіряти, і ви отримаєте від них неоціненні вказівки.

 3. 3

  Вирішіть, чи потрібно вам удосконалити свої професійні або прикладні навички. Можливо, це найкращий час щоб піти на курси, які розширять ваші існуючі знання і стануть способом поліпшити ваші шанси отримання роботи. Якщо ви вже працюєте, зверніть увагу на курси, які пропонує ваша організація. Якщо вона навчання не пропонує, пошукайте інші варіанти, наприклад курси при технікумах, коледжах, вечірнє навчання в університеті та подібні заняття, які розвинуть необхідні вам навички, незалежно від того, чи є у вас закінчену середню освіту. Іноді це можуть бути майже незначні, але вузькоспеціалізовані навички, які вигідно виділять вас з натовпу інших кваліфікованих кандидатів на це місце. І якщо володіння чинним сертифікатом за вмінням надавати першу допомогу або сертифікатом, що відображає ваші навички роботи з комп`ютером, може збільшити ваші шанси, то приділіть цим курсам увагу.

 4. 4

  Почніть шукати відповідну посаду. Чим ширше спектр розглянутих вами можливостей, тим більше шансів, що ви знайдете роботу в цьому новому році. Не соромтеся відбирати так багато відповідних робіт, як тільки можете, які підходять вам по навичкам, якщо ви дійсно здатні їх виконати.
  • Вийдіть за межі вашого поточного місця проживання. Хоч спочатку це може лякати, але якщо ви готові переїхати з того місця, де живете зараз, обсяг ваших потенційних пропозицій роботи значно розшириться. Особливо, якщо ви плануєте переїхати туди, де потрібно багато людей з вашими навичками. Робота за кордоном пропонує ще більш широкі можливості, якщо ви прагнете і в стані переїхати так далеко.
  • Приділіть увагу співтовариствам і соціальним мережам. Соціальні зв`язки важливі в пошуках нової роботи, і люди боле схильні віддавати перевагу тим, з ким вони зустрічалися і з`єднані позитивними зв`язками, ніж тим, про кого вони дізналися лише з їх резюме та супровідного листа. Тим не менш, не перестарайтеся в цьому середовищі. Просто залишайтеся позитивними, цікавими їм і зацікавленими в них, і залишайтеся на зв`язку з ними після зустрічі.
  • Добре проробите своє супровідний лист. Писати всі супровідні листи по одному штампу - найменш вдалий спосіб отримати роботу. Підганяйте його під кожну окрему вакансію. Переконайтеся, що воно адресоване тим людям, які його прочитають. Чітко дайте зрозуміти, як ви відповідаєте вимогам з вакансії і нехай воно буде коротким (3-4 абзаци). Прочитайте статті про те, як писати супровідні листи для отримання більш детальних вказівок. 5. 5

  Добре підготуйтеся до інтерв`ю. Серед найпоширеніших помилок на інтерв`ю - невдала форма одягу, майже нічого (або взагалі нічого!) Не знати про місце, куди ви йдете влаштовуватися і погані манери. Якщо з проходженням інтерв`ю у вас проблеми, то, скористайтеся послугами професійного консультанта, але якщо ви не можете цього собі дозволити, хоча б прочитайте якомога більше про техніки проходження інтерв`ю. Ще краще буде, якщо ваш друг або член родини ситуативно розіграє з вами інтерв`ю, задавши якомога більше питань, стандартних і зі шпилькою. Це допоможе вам виробити впевненість, і навіть звичку проходити інтерв`ю, швидко і добре відповідати на запитання.
  • Ви повинні передбачити основні питання, такі як розповідь про своїх сильних і слабких сторонах, що ви можете привнести в роботу, що зацікавило вас в компанії і цій посаді, чи готові ви працювати понаднормово / до відряджень / до переїзду, як саме ваш попередній досвід підходить до даної вакансії, а також підготувати власні питання про майбутню роботу. Для окремих галузей і позицій також важливо мати реалістичне, але справедливе уявлення про те, який рівень оплати вас влаштує.
  • Прочитайте статті про те, як підготуватися до інтерв`ю, як пройти успішно інтерв`ю, як зменшити число помилок на інтерв`ю для більш глибокої підготовки до інтерв`ю.

 6. 6

  Будьте терплячими. Хоч це і новорічне обіцянку, зміна або отримання нової роботи може зайняти певний час, і солідна частина нового календарного року може пройти, перш ніж ви її знайдете. Усвідомлюючи, що це займе певний час, ви будете менше хвилюватися і будете більш наполегливі, що важливо, щоб не втратити з уваги те, що ви вкладали в свою обіцянку собі про отримання нової роботи.
  • Сплануйте час, який ви витратите на пошук роботи. Поки ви все ще повні ентузіазму, і дихайте повітрям новизни Нового Року, створіть свій план пошуку нової роботи в новому році. Це варто зробити тому, що це допоможе визначити ваші цілі на пошук роботи цього року і послужить вам нагадуванням, куди ви прагнете і де на цьому шляху ви повинні виявити себе в різний час року, що наступив.


Поради

 • Розгляньте всі свої навички, а не тільки ті, за які ви отримували зарплату раніше. Іноді новий напрямок вашої кар`єри може початися з того, що ви відмінно робили роками зовсім в інших ситуаціях. Запитайте себе, чи не вигоріли ви на роботі, і чи влаштовують вас її особливості. Якщо для вас важливіше чи подобається вам сама робота, ніж гроші, то немає сенсу свідомо робити своє життя нещасної.
 • Зважте ризики та переваги можливості працювати на себе. Якщо ви краще працюєте без керівництва, легко знаходите нових клієнтів або замовників, відмінно організовані і мотивуєте себе самі, вам може краще підійти такий варіант. Так, це буде випробуванням і помилкою, але якщо вас вже найняли на роботу, коли ви вже прийняли рішення працювати на себе - все, що вам залишається робити - це добре працювати на новій роботі!
 • Визначте, що вам найбільше хочеться отримувати на новому місці - більше грошей, більше задоволення від роботи, бути в кращому оточенні, зменшити зовнішній контроль над собою або його збільшити. Ясно уявляйте собі свої пріоритети, коли вибираєте позиції, на які ви надсилаєте своє резюме. Якщо ви хочете працювати менше годин на тиждень, не кажіть на інтерв`ю про те, що на попередньому місці роботи ви працювали понаднормово вечорами і на вихідних. Правильна нова робота буде поєднанням всього того, що є вашими справжніми потребами, а не просто посада на візитці або зміни в зарплаті.
 • Завжди надсилайте листи подяки після проходження інтерв`ю. Це дасть вашому потенційному роботодавцю ще одну можливість згадати про вас і продемонструє вашу здатність бути наполегливим і, одночасно, покаже, що вам небайдужі інші люди і їх час.
 • Продовжуйте вчитися. Ваші шанси будуть рости, якщо ви зможете показати, що ви йдете в ногу з часом і в курсі новітніх віянь у вашій індустрії і всього контексту, яке стосується сфери вашої діяльності в самому широкому сенсі.

Що вам знадобиться

 • Оновлене резюме
 • Хороші супровідні листи