Як навчитися програмуванню на C ++

Як навчитися програмуванню на С ++. Навчання програмуванню безперечно займає більше однієї ночі і вимагає багато важкої роботи і відданості справі (особливо в C ++). Це керівництво допоможе вам у процесі.


Кроки

 1. 1

  Дізнайтеся про історію С ++. Кращий спосіб почати програмувати мовою - дізнатися його коріння. Навіть якщо ви не можете зрозуміти все, що ви читаєте, деякі з цих сторінок познайомлять вас з важливими термінами, які прийдуть пізніше (наприклад, "об`єктно-орієнтоване програмування").

 2. 2

  Встановіть компілятор C ++ (і, можливо, ІСР). Для програмування на C ++ потрібно компілятор, тому що фактичний вихідний код повинен бути скомпільований в файл, який ваш комп`ютер зможе запустити. Якщо ви використовуєте Windows, хорошим варіантом буде Visual C ++ 2010 Express, а якщо ви використовуєте Linux, хорошим вибором стане Geany. Обидва оснащені вбудованою ІСР (незалежної середовищем розробки), яка може зробити процес написання вихідного коду простіше. (ПРИМІТКА :. багато людей онлайн порекомендують вам використовувати ІСР і компілятор Bloodshed Dev-C ++. Не робіть цього. Він не оновлювався протягом 5 років і має безліч сторінок відомих помилок, перерахованих тут: https://sourceforge.net/tracker/? group_id = 10639atid = 110639)
  • Дізнайтеся, як ефективно використовувати ІСР. Деякі інтегровані середовища розробки мають свої індивідуальні примхи, які можуть збити з шляху, так що було б корисно прочитати або зберегти посилання на різні варіанти і налаштування вашої ІСР.

 3. 3

  Виберіть підручник чи два, щоб почати вивчення C ++. Цей крок, поряд з компілятором, один з найважливіших кроків усього процесу. Є кілька речей, в яких ви повинні переконатися на цьому етапі. Перш за все, переконайтеся, що керівництво написано для повних новачків у програмуванні і більш докладно в своїх описах. Далі, переконайтеся, що код в підручнику слід стандарту C ++ 03 або навіть новому C ++ 11 (ще не стандартизований, тому остерігайтеся питань компілятора), тому що сучасні компілятори можуть мати проблеми з компіляцією застарілого коду або ж просто відхилять його в цілому . Добрими прикладами є підручник С ++ на сайті З programming.com і підручник на сайті cplusplus.com/doc/tutorial/.
 4. 4

  Випробуйте все нові концепції. Важлива частина програмування - не тільки читати про різні концепціях, а й використовувати їх у своєму коді. Копіювати-вставити код в вашу ІСР не дасть результату. Набагато корисніше вводити кожен приклад і навіть намагатися створювати власні ідеї програм, які використовують концепцію вивчення максимальної кількості інформації.

 5. 5

  Вчіться у інших розробників. Однією з кращих речей у програмуванні є те, що незалежно від того, яким рівнем майстерності ви володієте, завжди буде доступний початковий код того ж рівня або на один ступінь вище вас. Хороший спосіб вивчення більш складного вихідного коду - читати, поки ви не досягнете точки, якої ви не понімаете- потім спробуйте вирішити це в голові-якщо ви не знаєте певної частини коду, почитайте про це у вашому підручнику або довідковому матеріалі, поки не зрозумієте.

 6. 6

  Пропрацюйте задачі з використанням концепцій, які ви дізналися. Абсолютно кращий спосіб зберегти те, що ви дізнаєтеся - не тільки виписувати приклади вихідного коду, але насправді виконувати з їх допомогою поставлені завдання. Як З programming.com, так і Проект Ейлера підкажуть хороші проблеми, які ви можете спробувати вирішити, застосувавши концепції в реальних життєвих ситуаціях. Якщо ви зовсім не можете створити алгоритм для задачі, в крайньому випадку перевірте в мережі наявність подібного, зробленого іншими, і вчіться на ньому. Який сенс у вирішенні проблеми, якщо ви не вчитеся з результату? 7. 7

  Допомагайте іншим, які потребують допомоги. Тепер, коли ви навчилися роботі з С ++, ви повинні почати допомагати іншим новачкам онлайн з рішенням їх проблем і підтримати їх на тому ж шляху, на якому були ви! Не турбуйтеся, якщо людина, яка запитав вас про допомогу, не хоче слухати ваші поради: ваша відповідь може бути корисний комусь іншому.


Поради

 • Завжди коментуйте ваш вихідний код! Навіть для простого і зрозумілого коду ніколи не зашкодить написати коротке пояснення функції програми на початку. Це також буде корисною звичкою, коли ви пізніше будете програмувати велике заплутане програмне забезпечення, яке ви може і змогли б зрозуміти, але яке заплутало б іншого читача.
 • Не турбуйтеся! Програмування часом може бути заплутаним, але це безумовно не означає, що ви повинні просто викинути всі ваші успіхи і кинути вивчення! Якщо певний довідник погано справляється зі своєю роботою, спробуйте прочитати ще один з даного питання-це не повинно бути вашою проблемою!
 • Якщо ви отримуєте помилки під час виконання, то проблема не є проблемою синтаксису, але замість цього виникла проблема з алгоритмом. Спробуйте записати точні речі, які повинен робити ваш алгоритм, а потім порівняйте їх з їх вихідним кодом. Найгірший варіант розвитку подій - показати свій код інтернет-співтовариству і подивитися, чи зможуть вони знайти проблеми для вас, але переконайтеся, що питаєте люб`язно! Люди, що допомагають вам, використовують свій час, який вони могли витратити на програмування, щоб відповісти на ваші запитання, так що будьте вдячні!
 • Якщо ви отримуєте помилку при компіляції, знову перечитайте вихідний код і подивіться, чи зможете ви знайти помилки самостійно. Хоча помилки самі можуть здатися зашифрованими, вони намагаються сказати вам, що це неправильно, тому подивіться, що ви зможете дізнатися з них про помилку.

Попередження

 • C і C ++ - дуже низькорівневі мови програмування, тобто у вас є можливість зруйнувати ваш комп`ютер неправильним кодом або цілеспрямовано шкідливими програмами! НІКОЛИ не компілюйте і не запускайте програми, які мають "#include ", Якщо ви не абсолютно впевнені, що ви знаєте, що робите, і навіть якщо ви знаєте, що ви робите, намагайтеся уникати цього.
 • Переконайтеся, що ваш компілятор і підручник актуальні! Застарілі компілятори можуть не компілювати працюючий вихідний код або викликати дивні помилки під час виконання. Те ж саме можна сказати і про підручники.