Як наймати співробітників

У вашій компанії з`явилося нове вакантне місце? Пошуки ідеальної людини для цієї роботи дуже важливі, так як успішні співробітники це основа прибутковості бізнесу і сильної компанії. До кращих способів завербувати співробітників відносять розміщення оголошень на сайтах і форумах, або пошук працівників за допомогою професійних зв`язків, рекомендацій і більше творчих підходів. Якщо ви хочете дізнатися, як знайти фантастичних співробітників для вашої компанії, читайте Крок 1.

Метод 1 з 2: Активний Рекрутинг

 1. 1

  Взяти на роботу співробітника з вашої компанії. Один з кращих способів знайти відповідну людину для нової позиції це розглянути лояльних співробітників, які вже вас оточують. Хто вже витратив час, необхідний, щоб дізнатися політику компанії і заробити довіру людей? Ви заощадите багато часу, якщо ви не хочете ризикувати, наймаючи людини поза компанії, щоб закрити цю позицію. Гарненько подумайте про те, хто з тих з ким ви працюєте, підходить на цю посаду, і заохотьте їх зайняти її.
  • Створіть, за допомогою інших лідерів відділу або адміністраторів, список найважливіших якостей, в яких ви потребуєте, коли приймаєте на роботу успішний персонал. Обговоріть такі фактори, як увага до деталей, досвід, рівень освіти і пристосовність. Ваші колеги менеджери можуть внести свій внесок, повідомивши про якості, які зроблять співробітника найуспішнішим і, порекомендувавши когось у компанії, хто міг би підійти для цієї посади.

 2. 2

  Заохочуйте рекомендації співробітників. Розповісти співробітникам вашої компанії те, що ви шукайте нового працівника, є відмінним способом для залучення нових кандидатів. Ви отримаєте рекомендації від людей, які знають компанію і зсередини і зовні, і може рекомендувати людей, які можуть підійти для цієї роботи. Співробітники не будуть ставити на кін свою репутацію, рекомендуючи некваліфікованих кандидатів, так що ви будете впевнені, що отримаєте наглядача, якщо ви виберете цей спосіб найму.
  • Співробітники на посадах, пов`язаних з вакантним місцем, можуть мати зв`язки з хорошими кандидатами у цій галузі і можуть звернутися до друзів або колег, які можливо відповідають вимогам цієї нової роботи.
  • Надішліть співробітникам лист, який включає опис роботи, і попросіть їх передати його знайомим кваліфікованим фахівцям.
  • Пропозиція заохочення рекомендацій співробітників може спонукати людей серйозно поставитися до пошуку вашого ідеального кандидата.

 3. 3

  Використовуйте ваші ділові контакти. Іноді нові вакансії краще заповнювати кимось не з компанії, так як вони можуть працювати з абсолютно свіжим поглядом. Ви як і раніше можете використовувати свої контакти, щоб знаходити кандидатів на посаду, а не просити резюме у зовсім незнайомих людей. Зв`яжіться з людьми, з якими ви працювали протягом багатьох років, які знають вас і зрозуміють те, що ви шукаєте в працівнику. Запитайте їх, чи є у них припущення щодо того, хто міг би стати хорошим кандидатом на цю посаду.
  • Ви можете звернутися до колег і діловим контактам для рекомендацій або позитивних і негативних відгуків, коли наймаєте співробітників.
  • Колеги в галузі також можуть проконсультувати вас про те чи іншому сайті або спеціалізованій виставці, на яких можна знайти хороших співробітників.

 4. 4

  Зробіть так, щоб ваша компанія і вакансія в ній звучали як можна більш привабливими. Пошук чудових співробітників це одне, але ви повинні будете залучати найкращих і найяскравіших, пропонуючи їм багато чого взамін. Ось те, чим можна спробувати підігріти їх інтерес:
  • Відтворіть культуру вашої компанії. Скажіть їм про те, як проходить типовий день у вашій компанії, і дайте детальну інформацію про «особистості» вашої компанії. Поговоріть про те, як вам подобається працювати в ній.
  • Запропонуйте конкурентоспроможну зарплату і пільги. Хоча цього не завжди достатньо для найму співробітника, але згадати про це, звичайно, не зашкодить.
  • Зробити так, щоб вакантна позиція звучала престижно і цікаво. Ці два фактори є великими стимулами для яскравих потенційних кандидатів. Задоволеність роботою приходить від почуття поваги і можливості дізнаватися нові речі і досягти успіху навіть з різними перешкодами.
  • Запропонуйте те, що не пропонують інші компанії. Наприклад, гнучкий графік, високо цінується перевага, яку багато компаній не пропонують. Надання людям можливості працювати з дому, і можливість брати відгули, коли вони їм потрібні, може виділити вашу компанію серед інших.

 5. 5

  Створіть кадровий резерв. Періодично проводите співбесіди і зберігайте інформацію про кандидатів, що відповідають вашим вимогам успішного працівника, навіть якщо зараз у вас немає для нього місця. Це дасть вам резерв хороших кандидатів для розгляду, коли у вас буде відкрита вакансія.
  • Розширте свій резерв, просячи самих кандидатів надати рекомендації. Коли ви пройдетеся по списку рекомендацій кандидата, розпитайте його про біографії цих людей. Можливо, ви зможете найняти колишнього менеджера цього кандидата.

 6. 6

  Використовуйте сайти соціальних мереж. Набирайте успішних співробітників, використовуючи інтернет-ресурси рекрутингові соціальні мережі такі, як LinkedIn, або сайти, характерні для даної галузі, в яких є профілі людей цієї області. Багато претендентів використовують ці сайти, щоб знайти роботу, яка відповідає їх навичкам.
  • Навіть якщо у того, хто вас цікавить, вже є робота, немає нічого поганого в тому, щоб призначити зустріч і познайомитися з цією людиною. Ви можете обговорити вакансію, і подивитися, чи зацікавлені вони. Якщо вони не зацікавлені, то могли б запропонувати того, хто ще буде хорошим кандидатом для даної посади.

Метод 2 з 2: Пасивний Рекрутинг

 1. 1

  Напишіть переконливий опис вашої компанії. Висококваліфіковані співробітники хочуть працювати в цікавою та захоплюючою компанії. Кращі кандидати будуть проходити повз нудного чи погано написаного опису роботи. Ваше опис роботи має привернути увагу потенційних працівників, надавши вражаюче опис місії вашої компанії і важливої ролі того, кого ви шукаєте на дану посаду.


  • Напишіть, чим відрізняється ваша компанія від конкурентів, і чим вона краща них.
  • Напишіть про головну мету вашої компанії. Зробіть так, щоб вона звучала важливо, і без різниці чи хочете ви зберегти зникаючий вид тварин або зробити найкращу зубну пасту на ринку.

 2. 2

  Передайте особистість компанії. Потенційні співробітники захочуть відчути як це, працювати у вашій компанії. Викладіть справжню «особистість» вашої компанії, щоб залучити кандидатів, які добре підходять. Мова і зміст вашого опису повинні дати читачам уявлення про те, що ви хочете донести.
  • Якщо ваша компанія престижна і формальна, використовуйте серйозний, досконально правильну мову.
  • Якщо ваша компанія грайлива та інноваційна, не соромтеся використовувати сленг або жарти, щоб люди знали, що бути особистістю - це частина роботи.

 3. 3

  Визначте вакансію, яку пропонуєте. Почніть з перерахування назви та ключових вимог, які, ми сподіваємося, відсіють людей, які нижче необхідної кваліфікації і вбереже вас, від напливу їх резюме. Увімкніть докладну інформацію про те, що тягне за собою ця робота, в тому числі загальні та конкретні обов`язки.
  • Зробіть так, щоб вакансія роботи чудово звучала, але, будьте чесним, кажучи про не настільки гламурних аспектах роботи. Наприклад, якщо ви наймаєте офіс-менеджера, ви можете хотіти, щоб кандидати були готові підтримувати офіс на високому рівні, а також бути здатними замовити витратні матеріали і дивитися за чистотою в офісі. Люди, які не зацікавлені в менш привабливою частині роботи офіс-менеджера не подаватимуть резюме на цю посаду.
  • Не перестарайтеся, створюючи список з 5 або більше певних даних в біографії, галузі та вимог до освіти. Якщо ви робите свою вакансію надто певної, ви можете відсіяти хороших кандидатів, які можуть швидко розібратися з тим, як виконувати роботу, навіть якщо у них немає того досвіду, який ви шукаєте. Трудова етика людини та її ставлення можуть бути настільки ж важливими для їхнього успіху, як і інші навички або кваліфікації.

 4. 4

  Надайте інструкції щодо резюме. Попросіть резюме та супровідний лист, а також будь-які інші матеріали, які ви, можливо, захочете, наприклад, письмовий зразок. Увімкніть також свою контактну інформацію та інструкції про те, як надати матеріали. Можливо, ви захочете вказати, як ви хочете, щоб були відформатовані документи, або може, віддаєте перевагу, щоб вони були послані по електронній пошті, факсу, як додаток, і т.д.
  • Те, як кандидат представить його або її резюме, може багато розповісти про нього / неї. Якщо комусь проблематично дотримуватись основних інструкцій, то ви не можете найняти їх.

 5. 5

  Відкрийте вакансію на сайтах по роботі і працевлаштування. Доброю стороною того, що ви розмістите вакансію в загальнодоступних місцях є те, що ви будете впевнені в отриманні маси резюме. Недоліком буде те, що ви отримаєте масу резюме. У будь-якому випадку у вас буде безліч резюме, які потрібно буде переглянути, так що розміщуйте вакансію з розумом. Розміщуйте оголошення на цілеспрямованих сайтах з працевлаштування, які привертають, швидше за все, кваліфікованих людей, а не пишіть інформацію про вакансії у випадкових місцях, які будуть проглядатися не кваліфіковані людьми.
  • Додайте вакансію на веб-сайті вашої компанії, на сторінці з написом "Кар`єра" або "Робота". Це приверне тих, хто насправді витрачає час на перевірку вашої компанії, а не випадково натрапив на неї в громадському форумі.
  • Додайте вакансію на професійних форумах і відповідних сайтах роботи. Наприклад, якщо ви працюєте в кіноіндустрії, розмістіть вакансію на галузевих сайтах, які будуть проглядатися людьми, які вже з ними знайомі.
  • Додайте вакансію на загальних сайтах роботи, якщо ви хочете знайти багато претендентів. Якщо ви сподіваєтеся, щоб отримаєте стільки резюме, скільки можливо, розмістити вакансію на великих сайтах з пошуку роботи. Пам`ятайте, що, швидше за все, ви отримаєте декілька спамних відповідей.

 6. 6

  Спробуйте дати рекламу. Великі компанії можуть давати рекламу в спеціалізованих журналах або веб-сайтах, щоб привернути кандидатів сміливим, впадає в очі чином. Насправді, реклама робочих місць на рекламних щитах стає модним серед найбільш конкурентоспроможних компаній.

 7. 7

  Відберіть кращих кандидатів і почніть процес співбесіди. Коли кількість резюме стає дуже великим, настає час найняти кращого людини для роботи. Шукайте резюме кандидатів, які демонструють ті досвід, навички та особистісні якості, які ви шукаєте, і відберіть розумне число людей для співбесіди. Після співбесіди ви зможете взяти добре обгрунтоване рішення про те, хто підходить на цю посаду.
  • Якщо ви усвідомили, що ваше оголошення не приваблює на роботу необхідних людей, поверніться назад і відкоригуйте його.
  • Будьте терплячі і перегляньте якомога більше резюме і проведіть досить співбесід, щоб знайти ту людину, яка буде дійсно добре виконувати свою роботу. Легко перевтомлюватися під час прийому на роботу, але, врешті-решт, ваш труд окупиться.