Як розрахувати співвідношення талії до стегон

Наявність ожиріння різко підвищує ризик виникнення багатьох хронічних захворювань. Один з найпростіших способів вимірювання ступеня ожиріння тіла - це обчислення співвідношення талії до стегон (waist-to-hip ratio або WHR), взаємозв`язок між обхватом вашої талії і окружністю стегон. Ви можете легко зробити це в домашніх умовах. Чим менше показник співвідношення талії до стегон, тим краще. За даними Медичного центру Університету штату Меріленд, якщо ви більш широкі в талії (яблучна форма тіла), ви, ймовірно, більш схильні до проблем зі здоров`ям, ніж люди, у яких широкі стегна (грушоподібна форма). Жінки з відношенням талії і стегон 0,8 або менше, або чоловіки з відношенням 0,9 або менше, вважаються "безпечними". Значення WHR 1,0 або вище (для будь-якої статі) вважається «групою ризику» для проблем зі здоров`ям, пов`язаних з надмірною вагою.

Метод 1 з 2: Вимірювання своїх показників

 1. 1

  Обхопіть вимірювальної стрічкою талію навколо таким чином, щоб стрічка знаходилася в самій вузькій частині тулуба. Для більшості людей це - трохи вище пупка. Стрічка повинна бути в горизонтальному положенні і рівно лягати на шкіру, але не натягуйте її занадто сильно, щоб вона не здавлювала. Результат вимірювання - це обхват вашої таліі- запишіть його.

 2. 2

  Обхопіть гнучкою вимірювальної стрічкою стегна в найширшій точці. Використовуйте дзеркало, або попросіть друга допомогти вам переконатися, що стрічка знаходиться в горизонтальному положенні і рівно лежить на шкірі. В результаті вимірювання отримаєте окружність (обхват) стегон. Знову ж таки, запишіть його.

 3. 3

  Розділіть окружність талії на значення обхвату ваших стегон. Результатом буде ставлення вашої талії до стегон або WHR.

Метод 2 з 2: Вимірювання клієнта

 1. 1

  Виміряйте окружність (обхват) талії клієнта. Попросіть клієнта підняти його / її руки і стояти рівно і прямо. Знайдіть вузьку частину тулуба клієнта і виконайте вимірювання тут. Не тягніть стрічку занадто сильно.

 2. 2

  Виміряйте обхват стегон клієнта. Знову ж таки, попросіть клієнта тримати руки в сторону. Помістіть вимірювальну стрічку навколо стегон, де вони широкі. Не тягніть занадто сильно.

 3. 3

  Розділіть окружність (обхват) талії на обхват стегон. В результаті отримаєте співвідношення талії до стегон або WHR.
  • Наприклад, розраховуємо WHR: обхват талії - 68 см, розділений на обхват стегон 91 см ==> 0,75.

Поради • Якщо ви активно намагаєтеся скинути вагу, переглядайте своє WHR (співвідношення талії і стегон) кожні 1 - 6 місяців. При цьому записуйте значення вимірювань кожен раз, як засіб відстеження прогресу з плином часу. Коли ви худнете і повнота тіла зменшується, ваше співвідношення талія-стегна зменшиться теж.
 • Якщо у вас виникли проблеми з правильним позиціонуванням вимірювальної стрічки або аналізом значень вимірів, попросіть друга допомогти вам.

Що вам знадобиться

 • Гнучка вимірювальна стрічка
 • Ручка або олівець
 • Ноутбук
 • Калькулятор