Як розставити нарди

Нарди - це одна з найстаріших ігор для двох гравців. Мета гри - винести свої шашки за межі поля. Щоб зробити це, гравець повинен кидати пару гральних кісток, просуваючи свої шашки у напрямку до дому, до тих пір, поки він не прибере з поля всі свої шашки. Якщо ви хочете дізнатися, як грати в цю гру, для початку вам варто дізнатися як слід розставляти шашки на поле. Дивіться Крок 1, щоб зрозуміти в два рахунки, як розставляти шашки.
Метод 1 з 2: Розстановка в стандартних нардах

 1. 1

  Зрозумійте, як влаштована дошка для гри в нарди. Важливо знати основи нард, перш ніж поставити першу шашку на полі. Тут все, що ви повинні знати про те, як розставляти шашки в нарди:
  • На дошці зображено 24 трикутника, які називаються «пункти».
  • Трикутники відрізняються за кольором і діляться на 4 групи по 6 трикутників у кожній.
  • Чотири групи трикутників це: будинок, чверть поля за межами будинку, будинок супротивника (голова) та інша чверть поля за межами дому супротивника.
  • Будинки гравців розташовані в правому квадранті.
  • Обидва будинки розташовані навпроти один одного. Двори розташовані в лівому квадранті і також розташовані навпроти один одного.
  • Трикутники пронумеровані цифрами від 1 до 24. 24 пункт - сама далека точка від кожного гравця, в крайній лівій точці будинку вашого противника, а 1 пункт розташований в крайній правій точці вашого будинку.
  • Пункти кожного гравця пронумеровані по-різному. Пункт 24 одного гравця - це пункт 1 іншого гравця, пункт 23 одного - це пункт 2 іншого.

 2. 2

  Нехай кожен гравець візьме свої 15 шашок. Буде куди легше, якщо кожен гравець розставить свої шашки самостійно. У кожного гравця колір шашок повинен відрізнятися від кольору шашок супротивника. Зазвичай використовуються білі і чорні шашки або чорні та червоні, хоча насправді не так вже й важливо які кольори, головне, щоб вони розрізнялися.

 3. 3

  На пункті 24 кожен гравець повинен поставити 2 шашки. Цей пункт буде самим «далеким» від будинку, на крайній лівій точці будинку супротивника. Коли гравці розставлять шашки, у них повинна вийти дзеркальна версія розстановки. Якщо цього не сталося, перечитайте правила розстановки шашок знову і з`ясуйте, де ви помилилися.

 4. 4

  На пункті 13 кожен гравець повинен розмістити 5 шашок. Пункт 13 розташовується на тій же стороні, що і пункт 24, в крайній правій точці боку супротивника. Хоча ви можете розставляти шашки в будь-якому порядку, найкраще робити все в логічному напрямі, немов повторюючи шлях, який вам слід пройти, щоб перемогти.

 5. 5

  Нехай кожен гравець поставить 3 шашки на пункт 8. Восьмий пункт розташований на тій стороні дошки, де розташовується будинок гравця. Це дуже близько до самого будинку.

 6. 6

  На пункті 6 слід помістити 5 шашок. Ці шашки вже у вашому домі. Пам`ятайте, що у кожного гравця своя числова послідовність, так що шашки не повинні ставитися в одному і тому ж місці.

 7. 7

  Починайте гру. Тепер, коли ви розставили шашки для гри в нарди, настав час зіграти! Хоча правила трохи складніше, ніж показано тут, ми наведемо кілька базових правил, щоб ви зрозуміли як грати в нарди:
  • Мета кожного гравця - рухати свої шашки до будинку, а потім поступово прибирати їх з поля. Перший гравець, який прибере всі шашки - переможе.
  • Кожен гравець кидає кістки, коли прийде його черга. Числа, які випадають, показують, скільки пунктів кожна шашка може пройти.
  • Шашки завжди рухаються в одному напрямку, від будинку противника, через обидва двору, до будинку гравця.


  • Шашки можна ставити тільки на відкриті пункти. Відкриті пункти - це пункти без шашок, з шашками гравця або з однією шашкою супротивника. Гравець не може ставити шашки на пункт, на якому розташовані дві або більше шашок супротивника, бо це пункт уже «зайнятий» супротивником.
  • Противники повинні намагатися зберігати свої шашки. Щоб зберегти свої шашки, вам слід переміщати їх таким чином, щоб на пункті залишалося як мінімум дві шашки. Якщо у вас залишилася одна шашка на пункті, опонент зможе поставити свою шашку на вашу і вибити її (пункт з однією шашкою називається блот). Вам доведеться заново починати ходити вибитою шашкою від будинку супротивника.
  • Якщо у гравця випав дубль, тоді він може походити 4 рази відповідно до випав числом. Таким чином, якщо у вас випали дві трійки, ви зможете походити різними шашками 4 рази по три ходи кожна.
  • Як тільки всі шашки гравця будуть в будинку, тоді він може почати прибирати їх з поля. Це називається «викидати шашки з поля».
  • Щоб зробити це вам потрібно, щоб на кістках випало число пункту, на якому розташована та чи інша шашка. Якщо дві ваші шашки стоять на пункті 5, наприклад, і у вас випадає 5 і 3, ви може прибрати одну шашку з поля, а потім або перемістити другу шашку на пункт 2 або походити інший шашкою в будинку. Якщо у вас не випало числа, на якому розташовуються шашки, ви можете пересувати їх ближче до пункту 1, але вам все одно доведеться викинути число 1, щоб винести шашку за боковий вівтар поля.

Метод 2 з 2: Розстановка шашок для гри в нарди в інших варіантах гри

 1. 1

  Розставте шашки для гри в Nackgammon. Щоб грати в цю різновид нард, кожен гравець повинен поставити 2 шашки на пункт 24, 2 шашки на пункт 23, 4 шашки на пункт 13, 3 шашки на пункт 8 і 4 шашки на пункт 6. Ви можете помітити, що розстановка схожа на традиційну , крім того що ви взяли одну шашку з пункту 13 та іншу з пункту 6. Крім відмінностей в розстановці, ніяких змін в правилах, в порівнянні зі звичайними нардами, більше немає.

 2. 2

  Розставте шашки для гри в гіпер-нарди. Щоб грати в цю різновид, кожен гравець повинен поставити тільки 3 шашки. Гравці повинні поставити шашки на пункти 24, 23 і 22. Після це, ви можете почати грати в цю швидку версію нард. Окрім як кількістю шашок і їх розташуванням, правила нічим не відрізняються від стандартних.

 3. 3

  Розставте шашки для гри в довгі нарди. У цій версії, гравці повинні поставити всі 15 шашок на пункт 24. Крім цього ніяких відмінностей від стандартних правил немає.

 4. 4

  Розставте шашки для гри в Голландський триктрак. Розстановка шашок для гри в цю версію найпростіше! На початку гри на полі немає шашок, тому вам не треба нічого робити заздалегідь. Хоча кінець гри схожий з традиційним - винос шашок за межі поля, гра починається тоді, коли ви «внесете» свої шашки в будинок супротивника. У цій грі ваш противник не може збивати ваші шашки, поки всі його шашки не буде введено в гру.


Поради

 • Важливо детально вивчити правила розстановки шашок в нарди і подивитися на наочні приклади, щоб ясно уявляти собі, як грати в цю гру.
 • Як тільки ви зрозумієте, як розставляти шашки, переконайтеся, що ви дізналися всі про правила гри в нарди.

Попередження

 • Переконайтеся, що шашки обох гравців розташовані на дошці в дзеркальному порядку - навпроти ваших шашок має бути таке ж число шашок.

Що вам знадобиться

 • дошка для гри в нарди
 • 30 шашок двох різних кольорів (15 кожного кольору)
 • дві гральні кістки
 • дві склянки для перемішування гральних кісток (на ваш вибір: ви можете кидати кістки рукою)
 • один куб подвоєння