Як розвинути ефективну робочу силу

Робоча сила (також: штат, колектив) - це всі співробітники компанії. Яким би не був розмір компанії, її продуктивність залежить від компетентних співробітників і від того, наскільки добре всі співробітники можуть працювати разом. Серед багатьох власників, адміністраторів, менеджерів і лідерів компаній поширеною проблемою є розвиток ефективної робочої сили, яка стала б основою успіху компанії. Ця стаття допоможе вам розвинути ефективну робочу силу.

Кроки

 1. 1

  Визначте ваші цілі. Щоб розвинути робочу силу, яка відповідає вимогам вашої компанії, вам спочатку потрібно визначити, чого ви хочете домогтися. Наприклад, якщо ваша головна мета - подолати рівень продажів, встановлений в минулому році, то вашої стратегією щодо розвитку колективу може бути найняти талановитих продавців або найняти додатковий персонал, який працюватиме в команді з вашими співробітниками, щоб забезпечити високоякісний сервіс допомоги клієнтам.

 2. 2

  Оцініть масштаб ваших запланованих завдань. Ваша робоча сила повинна мати всі належні кваліфікації, щоб успішно виконати всі аспекти вашого бізнес-плану. Саме тому вам буде потрібно мати на увазі наступні моменти, коли ви будете визначати, наскільки ваш колектив компетентний для виконання цілей вашої компанії:
  • Компетенція співробітників. Оцініть досвід і навички, якими володіють ваші нинішні співробітники, і наскільки вони компетентні. Визначте їх сильні і слабкі сторони. Можливо, вам буде потрібно запропонувати їм курси з підвищення кваліфікації, доповнити наявний колектив допоміжними співробітниками або повністю найняти нових людей.
  • Тимчасові рамки. Розвиток робочої сили займає чимало часу. Враховуючи справжні і майбутні завдання, які стоять перед вашою компанією, подумайте про те, чи буде у вас достатньо часу, щоб найняти і навчити нових співробітників, або ж вам варто сконцентрувати вашу увагу на переосмисленні існуючих ролей ваших нинішніх співробітників.  • Культура компанії. Компанія, яка не боїться змін і в якій заохочується автономність співробітників, їх особистий ріст і розвиток їх навичок, є найбільш сприятливим середовищем для розвитку ефективної робочої сили.

 3. 3

  Організуйте ваш колектив таким чином, щоб заохочувати колективну роботу. Відділи і співробітники повинні бути незалежні, якщо ви хочете, щоб вони успішно працювали в команді.
  • Зверніть увагу на правила і процедури компанії, які не змінювалися вже довгий час. Якщо ваша робоча сила не настільки ефективна, наскільки вам би хотілося, причиною цьому можуть бути застарілі правила і процедури, які використовуються вашою компанією. Визначте перепони продуктивності, які викликані недосконалою структурою й організаційними методами.
  • Проведіть інвентаризацію сильних сторін ваших співробітників. Визначте, чи можете ви перерозподілити ролі у вашій компанії таким чином, щоб використовувати навички і знання ваших співробітників з найбільшою ефективністю і щоб дозволити вашим співробітникам використовувати ті методи управління, які найбільше підходять для них.
  • Увімкніть співробітників на всіх рівнях в організаційні процеси і питання формування політики компанії Запитуйте їх думку про важливі теми і питаннях і обов`язково приймайте їх думку до уваги. 4. 4

  Надайте співробітникам можливість підвищення кваліфікації. Семінари, зустрічі, уроки, вихідні поїздки на природу, тимбилдинг (командоутворення), наставництво та програми онлайн-навчання - ось лише кілька способів підвищити рівень знань і навичок ваших співробітників. Пам`ятайте, що навчання вимагає повторення, тому можливості підвищення кваліфікації повинні бути доступні вашим співробітникам систематично й регулярно.

 5. 5

  Примусьте ваших співробітників нести відповідальність за їх продуктивність. Коли ви доклали всіх необхідних зусиль, щоб розробити ефективну робочу силу через визначення ваших цілей, перегляд ролей та обов`язків ваших співробітників, переосмислення організаційної структури вашої компанії і надання можливостей підвищення кваліфікації, справа залишається за вашою командою, щоб прагнути до максимальної продуктивності. Ретельно поясніть вашим співробітникам, що від них очікується найвищий рівень продуктивності та професіоналізму і що ви будете проводити регулярні оцінки ефективності нової моделі робочої сили і міняти ті її аспекти, які не працюють.

 6. 6

  Регулярно оцінюйте продуктивність вашого колективу. Встановіть метод, за допомогою якого ви зможете вимірювати якість роботи кожного співробітника, щоб безперервно здійснювати необхідні зміни в колективі, навчанні, допоміжних ресурсах або масштабах проектів. Пам`ятайте, що розвиток робочої сили - це процес, а не окрема подія.

 7. 7

  Використовуйте систему заохочення певних видів поведінки. Заохочуйте продуктивне поводження і уникнути непродуктивного поведінки, використовуючи чотири форми закріплення поведінки: позитивне, негативне, покарання і припинення.
  • Позитивне закріплення включає заохочення за заслуги і поведінку співробітників, які вносять вклад в ефективну роботу вашої компанії.
  • Негативний закріплення - це ті ситуації, в яких співробітники практикую бажану поведінку, щоб уникнути негативних наслідків.
  • Покарання вимагає від вас встановлення певних наслідків у відповідь на негативну поведінку співробітника.
  • Припинення увазі загрозу звільнення за непродуктивне поведінку.