Як розбавити фарбу

З часом, фарба часто втрачає вологу і стає занадто густий для використання в живописі. Хоча заманливо викинути стару загусла фарбу, це може швидко стати дуже дорогою звичкою. Навчитися розбавляти фарбу в домашніх умовах не тільки досить просто, але це вміння може заощадити вам гроші, так як позбавить вас від необхідності повертатися в художній або господарський магазин за додатковими фарбами.
Метод 1 з 2: Фарби на масляній основі

 1. 1

  Знайдіть ємність, в якій будете розбавляти фарбу.
  • Для розведення фарби вам потрібна невелика миска або інша ємність, в яку ви можете помістити фарбу, щоб змішати її з розріджувачів. Так як масляні фарби буває важко видалити, ця ємність в ідеалі повинна бути не потрібна вам для інших цілей. Після того, як ви використовували ємність для розведення фарби, вона залишиться у вашому арсеналі приладдя для малювання.

 2. 2

  Додайте фарбу в ємність.
  • Помістіть в ємність стільки фарби, скільки ви хочете розбавити. Для досягнення найкращого результату, видаліть всі великі шматки засохлої фарби і викиньте їх в стару банку фарби або мішок для сміття.

 3. 3

  Додайте розчинник для фарби.
  • Скипидар або уайт-спірит є основними розчинниками, які варто використовувати, коли мова йде про розбавлення масляних фарб. Зауважте, скільки фарби було поміщено в контейнер, і додайте скипидар в співвідношенні приблизно 3 частини фарби до 1 частини розчинника.

 4. 4

  Змішайте та оцініть фарбу.
  • Після того як ви додали скипидар, ретельно змішайте два продукти. Для змішування фарби зі скипидаром підійде майже будь-яка паличка для перемішування коктейлів. Так само як у випадку з ємністю, не використовуйте нічого, що вам знадобитися для інших цілей після завершення процесу.
  • Використовуйте кисть, щоб нанести невелику кількість фарби на поверхню, де вона буде застосовуватися. Якщо фарба все ще здається занадто густий, продовжуйте додавати невелику кількість скипидару, поки вона не досягне бажаної консистенції.

Метод 2 з 2: Фарби на водній основі

 1. 1

  Знайдіть ємність, в якій ви можете розбавити фарбу.


  • Як і для олійних фарб, потрібно спочатку знайти ємність, у якій можна змішати фарбу на водній основі і розчинник. Так як фарби на водній основі видаляються не набагато легше, ніж масляні, ця ємність повинна бути чимось, що вам не шкода зіпсувати.

 2. 2

  Додайте фарбу в ємність.
  • Видаліть будь-які підсохлі шматочки фарби з ємкості для змішування.

 3. 3

  Додайте розчинник для фарби.
  • Як можна припустити з назви, ви будете використовувати воду для розведення фарб на водній основі. Додайте чисту, холодну воду в співвідношенні приблизно 3 частини фарби до 1 частини води для досягнення найкращого результату.

 4. 4

  Змішайте та оцініть фарбу.
  • Використовуйте паличку для перемішування коклтейлей, щоб змішати фарбу з водою. Потім ви можете використовувати кисть, щоб нанести фарбу на стіну або полотно. Як описано вище, якщо фарба все ще надто густа, продовжуйте додавати воду в невеликих кількостях, тестуючи фарбу після кожного додавання.

Поради

 • Будьте обережні, не додавайте занадто багато розчинника. Фарби на масляній основі сохнуть довше, ніж фарби на водній основі. У випадку, якщо художники фарбами на масляній основі, вони використовують більш густі фарби, щоб створити і додати картині текстуру у вигляді більш товстих областей і певних штрихів. Занадто сильне розведення може призвести до того, що фарба потече.
 • Якщо ви не впевнені, чи можете самостійно розбавити фарбу, цю послугу може запропонувати господарський магазин або магазин товарів для дому. Необхідно пам`ятати, однак, що, як правило, за ці послуги доведеться заплатити невелику плату.