Як вітати по-військовому

Військове вітання - одна з найдавніших і вищих форм прояву поваги в різних державах. Якщо ви військовослужбовець або просто хочете навчитися військового вітання, яке застосовується в різних державах, прочитайте прості поради, описані в цій статті.
Метод 1 з 6: Виконання вітання

 1. 1

  Поверніть голову і очі в бік людини або прапора, який збираєтеся привітати. Підніміть руку в правильному положенні одним швидким жестом, без підготовчого руху.
  • Тримайте зовнішній край сторони руки злегка скошеним вниз так, щоб ні тильна сторона долоні, ні пальмова не було чітко видно спереду. Рука і зап`ясті повинні бути прямі, лікоть злегка нахилений вперед, верхня рука горизонтально і паралельно землі, а передпліччя під кутом в 45 градусів до землі.
  • Плече та передпліччя повинні бути прямими.

 2. 2

  Змініть вітання належним чином з надітими головними уборами. Хоча основні етапи вітання схожі, є деякі невеликі відмінності, які потрібно врахувати, залежно від того, чи носите ви головний убір або окуляри.
  • При носінні головного убору з козирком (з окулярами або без). За командою різко підніміть праву руку, пальці притиснуті до великого пальця і витягнуті долонею вниз і прикладіть кінчик правого вказівного пальця до краю козирка трохи праворуч від правого ока.
  • При носінні головного убору без козирка (або з непокритою головою) і не в окулярах. Виконайте вітання таким же чином, як описано вище, з одним винятком: доторкніться кінчиком правого вказівного пальця до лоба, трохи праворуч від правої брови.
  • При носінні головного убору без козирка (або з непокритою головою) і з надітими очками. Виконайте вітання таким же чином, як описано вище з одним винятком: доторкніться кінчиком правого вказівного пальця до місця на окулярах, де дужка окулярів збігається з краєм правої брови.

 3. 3

  Після привітання опустіть руку в природне положення.
  • Чи не стукайте ногою і не рухайте рукою в бік.
  • Будь-яке помах при вітанні вважається непристойним.

Метод 2 з 6: Привітання в строю

 1. 1

  Не вітайте і не відповідайте на вітання, крім команди "на караул". Відповідальний за вітання вітає за весь лад.
  • Під час військових дій або навчань, офіцери приділяють увагу тільки команді "струнко / вільно!" для підлеглих (не всього з`єднання або загону).

 2. 2

  Вітайте офіцерів більш високого звання, якщо ви старший у загоні, скомандувавши з`єднанню:"Струнко!"

Метод 3 з 6: Привітання не в строю

 1. 1

  Прийміть положення "струнко" і привітайте наближається офіцера. У частині першій людина, яка помітив наближається офіцера, повинен зайняти положення "струнко" і привітати його.
  • Не вітайте, якщо ви берете участь у спортивних заходах або під час занять.

 2. 2

  Чи не займайте положення "струнко" при наближенні офіцера, працюючи вздовж дороги. Тим не менш, якщо офіцер звертається безпосередньо до вас, займіть положення "струнко" в кінці розмови, а потім привітайте.

Метод 4 з 6: Привітання на вулиці

 1. 1

  Подивіться на прапор (або музику, якщо прапор не в полі зору), займіть положення "струнко" і привітайте, коли програватиметься Державний гімн, "Зустрічний марш"... Не опускайте руку до останньої ноти.
  • Зніміть головний убір правою рукою і покладіть праву руку на серце, якщо ви не в формі. 2. 2

  Якщо ви їдете в легковому автомобілі або на мотоциклі, зупиніться, вийдіть і привітайте.
  • Залишайтеся в автомобілі, якщо ви за кермом військового транспортного засобу або автобуса. Якщо ж ви не відповідальний за транспортний засіб, тоді вийдіть з автомобіля і привітайте.
  • Привітайте з транспортного засобу, якщо ви керуєте танком або броньованим автомобілем.

Метод 5 з 6: Привітання в приміщенні

 1. 1

  Встаньте по стійці "струнко" і подивіться на музику або прапор, якщо він є, коли програється Державний гімн.

 2. 2

  Вітайте розгорнутий національний прапор, перебуваючи на видаленні шести кроків від прапора і продовжуйте вітати, поки не опинитеся на відстані шести кроків за прапором. Виконайте те ж вітання, якщо повз вас проносять розгорнутий прапор.
  • Національні прапори і прапори частин називаються штандартами, коли вони встановлені на флагштоках.

Метод 6 з 6: Привітання на кораблі

 1. 1

  Подивіться і привітайте національний стяг (прапор або штандарт, що вказує на національну приналежність).

 2. 2

  Привітайте офіцера, який стояв на трапі. Запитайте дозволу піднятися на борт, сказавши: "Дозвольте піднятися на борт".
  • Офіцер на палубі вас привітає у відповідь, що означає - ви можете піднятися.

 3. 3

  Виконайте вітання, перераховані вище, тільки в зворотному порядку, коли залишаєте корабель. Запитайте дозволу зійти, сказавши: "Дозвольте зійти на берег".


Поради

 • Ніколи не вітайте, тримаючи предмет обома руками, наприклад: велику коробку або прапор. Обов`язково привітайте офіцера, що стоїть вище за званням, який щось тримає обома руками, не чекаючи відповідного вітання.
 • Зазвичай, військовослужбовці будь-яких звань вітають одержувача медалі "Золота Зірка", незалежно від звання одержувача.
 • Якщо вітають вас, привітайте у відповідь і опустіть руку пізніше.
 • Морські піхотинці та моряки не вітають з непокритою головою, але вам, щоб виявити повагу, все одно потрібно їх привітати.
 • Не вітайте солдат строкової служби. Тільки офіцерів більш високого звання.

Попередження

 • Чи не привітати офіцера або прапор означає проявити неповагу і можна понести за це покарання.
 • Не стояти по стійці "струнко" до оголошення команди "вільно" - ознака неповаги.