Як запобігти поширенню герпесу

Губної лишай найчастіше провокується вірусом герпесу. На шкірі при цьому виникають невеликі пухирі або хворобливі вогнища, які зазвичай поширюються на губах, щоках, підборідді, зовні і всередині рота. Постраждалі люди, швидше за все, будуть переживати повторні спалахи герпесу. Губної лишай може швидко поширитися і на інші ділянки тіла і навіть на інших людей.
Метод 1 з 2: Запобігання розповсюдженню герпесу на інші ділянки тіла

 1. 1

  Намагайтеся не торкатися цих волдиріков без особливої на те потреби. Дотик до герпесу служить головною причиною його виникнення і на інших областях тіла.

 2. 2

  Прочищайте губної лишай. Промивайте його прохолодною або холодною водою від 1 до 3 разів на день, сіли з нього сочиться гній. Тепла або гаряча вода посприяють поширенню вірусу. Акуратно і ніжно протріть область насухо.

 3. 3

  Часто мийте свої руки. Дуже важливо мити руки після дотику до герпесу і перед тим, як ви будете стосуватися інших частин тіла. Вірус здатний проникнути поверхнево крізь слизову оболонку очей, носа і геніталій.

 4. 4

  Застосовуйте безрецептурні мазі від герпесу. Ці кошти можуть не тільки прискорити процес зцілення, але і висушити вогнища герпесу, зменшуючи ймовірність його розповсюдження.

 5. 5

  Усуньте причину спалаху вірусу герпесу. Якщо вірус герпесу поширюється за межі 1-2 вогнищ, то визначте можливу причину цього. Герпес зазвичай виникає з причини інших подій у вашому житті, таких як стрес, неправильне харчування або хвороба. Прийміть необхідні заходи, щоб зупинити поширення вірусу.

 6. 6

  Викиньте свою зубну щітку після зникнення герпесу і купіть нову. Вірус герпесу може жити на зубній щітці кілька днів, заражаючи вас знову і викликаючи черговий спалах.

 7. 7

  Зверніться до лікаря. Якщо герпес продовжує поширюватися або він не проходить через 7-10 днів, то зверніться за медичною допомогою.

Метод 2 з 2: Не заражайте герпесом інших людей 1. 1

  Часто мийте свої руки. Це особливо важливо зробити після дотику до вогнища захворювання і перед тим, як приходити в контакт з іншими людьми. Матері часто заражають своїх дітей герпесом саме з цієї причини.

 2. 2

  Чхайте в хустку. Мийте руки після чхання, кашлю або прочищення носа. Герпес здатний поширюватися не тільки за допомогою гною з пухирів, а й через слину і слиз.

 3. 3

  Намагайтеся не заразити інших людей за допомогою зараження через інший об`єкт. Не дозволяйте нікому користуватися вашою посудом, рушниками, зубною щіткою та іншими предметами особистої гігієни, інакше ви ризикуєте заразити когось іншого.

 4. 4

  Уникайте поцілунків і орального сексу, якщо ви страждаєте від герпесу. Хоч оральний герпес і відрізняється від статевого герпесу, він все одно може поширитися на геніталії іншої людини за допомогою прямого і непрямого контакту.


Попередження

 • Оральний герпес швидше за все поширюється при наявність волдиріков на губах. Однак, вірус може активно поширюватися за кілька днів до появи пухирів і кілька днів після їх зникнення.
 • Оральний герпес, також як і генітальний, може протікати у людей безсимптомно. Ці люди можуть передавати вірус через слину і слизові виділення.