Як запобігти появі врослого волосся

Як запобігти появі врослого волосся

Якщо ви читаєте цю статтю, значить, ви вже стикалися з проблемою врослого волосся. Врослі волосся утворюються в результаті того, що волосок зрізається занадто низько, сворачиваясь в фолікулі і продовжуючи рости в ній же. Як наслідок на шкірі з`являється почервоніння, свербіж або запалення. Знання того, що таке врослий волосся і як запобігти його появі допоможе вам уникати цих мерзенних червоних шишечок надалі.
Метод 1 з 2: запобігання врослого волосся при голінні

 1. 1

  Підготуйте своє волосся перед голінням. Сухі і жорстке волосся важче голити, ніж вологі і м`які. Тому краще всього намочити волосся до гоління, а також використовувати крем або гель для гоління, щоб лезо легше линула по волоссю.
  • Голіться в душі або після того, як намочили волосся. Якщо ви чоловік, голіть особа після душу, коли тепла вода вбереться у волосся і їх буде легше голити.
  • Завжди використовуйте крем, лосьйон або гель для гоління. Ці продукти спеціально розроблені, щоб зробити процес гоління легше, а також запобігти порізи і поява врослого волосся.

 2. 2

  Голіться електричної бритвою. Електричні бритви створюють бар`єр між шкірою і лезом, внаслідок чого дуже складно зрізати волосся під фолікули. Однак при використанні будьте обережні, електричної бритвою теж можна порізатися.

 3. 3

  Голіться по росту волосся. Правильний метод голитися вбереже вас від появи врослого волосся. Якщо ваші волосся росте в певному напрямку, голіть по їх зростанню. Якщо вам потрібно збрити волосся проти росту волосся, спочатку проведіть лезо уздовж росту, а потім вже легенько і акуратно проти зростання.

 4. 4

  Голіться якісним лезом, регулярно чистите його. Використання якісної бритви допоможе вам запобігти появі врослого волосся. Ви можете використовувати наступні поради:
  • Використовуйте одне лезо. Вам не потрібно 70 лез, щоб поголити одну особу. Насправді, багато людей впевнені, що одне лезо краще, ніж кілька, тому воно відразу голить волосся, замість того, щоб піднімати і зрізати його.
  • Голіться гострим лезом. Тупе лезо насилу зрізає волосся, примушуючи вас кілька разів проводити по одному і тому ж місцю. Щоб лезо було гострим, потрібно:
   • Занурювати лезо в ізопропіловий спирт після гоління. Він очистить лезо і випарує вологість, яка є причиною іржі.
   • Залежно від леза, міняйте його кожні 5 разів.
  • Промивайте бритву після кожного мазка. Застряглі частинки волосся і шкіри підвищують ймовірність порізу, в результаті якого можуть утворитися врослі волосся.
  • Тисніть як можна менше. Дозвольте бритві ковзати по вашій шкірі. Не натискайте занадто сильно. 5. 5

  Доглядайте за шкірою після гоління. Ви підготували волосся до гоління, так побалуйте шкіру і після. Вмивайтеся прохолодною водою, щоб звузити пори. Якщо ви поголили особа, використовуйте лосьйон після гоління. Однак не варто використовувати продукцію з вміст алкоголю, вона сушить шкіру, пошкоджує клітини і може викликати почервоніння.

Метод 2 з 2: запобігання врослі волосся в цілому

 1. 1

  Використовуйте гликолевую і саліцилову кислоту на шкірі. Вони допомагають зволожити шкіру і запобігти врослі волосся, зберігаючи пори в чистоті.
  • Не варто використовувати відразу дві кислоти, це буде перебір. Виберіть або гликолевую або саліцилову.
  • Саліцилова кислота відлущує мертву шкіру. Якщо ви ніколи не користувалися нею раніше, будьте готові до невеликого подразнення на шкірі.

 2. 2

  Зробіть легкий пілінг перед голінням. Так ви позбавитеся від мертвих шарів шкіри, які блокують пори. Використовуйте невелику кількість скрабу на область, яку хочете поголити, протягом хвилини втираючи скраб в шкіру.

 3. 3

  Чи не висмикуйте вросший волосся відразу. Краще за допомогою пінцета підчепити його, щоб вивести назовні. Дайте волосу вирости з фолікули, а потім збривайте або висмикуйте.

 4. 4

  Використовуйте хімічні препарати замість гоління або воскову епіляцію. Однак перед використанням протестуйте препарат на невеликій ділянці шкіри, щоб уникнути алергічної реакції.

 5. 5

  Використовуйте лазерну або електричну епіляцію, які позбавляють від волосся назовсім. Немає волосся - немає і врослого волосся, вірно? Однак це досить дорогі способи, і у них є деякі побічні ефекти.


Поради

 • Добре відлущує шкіру і купіть хорошу бритву!
 • Якщо ви віддаєте перевагу гоління, голіть волосся у напрямку їх росту (на ногах це означає зверху, а не знизу)
 • У людей з кучерявими від природи волоссям, ймовірність появи врослого волосся вище

Що вам знадобиться

 • Саліцилова кислота