Як правильно оформити боргову розписку

Коли ви вирішите взяти в борг у друга, колеги, або члена вашої родини, то ви напевно захочете оформити законний документ про ваш позику, або ж боргову розписку. Боргова розписка містить всі правила та умови боргу, і якщо вона написана і оформлена правильно, то вона офіційно юридично дійсна. Це досить легко зробити. Просто почніть з першого кроку!
Як написати ваш власний юридичний документ

 1. 1

  Напишіть заголовок для документа. Тема для вашого документа повинен бути коротким і описовим, наприклад «Кредитний договір» або «Боргова розписка».

 2. 2

  Вкажіть учасників сторін. Вкажіть повні імена учасників, позначивши його або її, як "позикодавець" або "позичальник". Наприклад, "Джон До (" позикодавець ") і Джейн Сміт (" позичальник ")". Так ви зможете звертатися до учасників договору, аж до кінця всієї боргової розписки.

 3. 3

  Поставте дату документа. Вам найкраще вказати дату в тому ж реченні, де і вказані імена учасників і назва документа, наприклад, "Джон До (" позикодавець ") і Джейн Сміт (" позичальник ") справжнім укладають цей кредитний договір 5 червня 2009". . "

 4. 4

  Вкажіть суму позикових коштів. Щоб у майбутньому не виникло плутанини, було б непогано прописати суму не тільки цифрами, але словами, наприклад, п`ять тисяч доларів (5000 $) або шість тисяч п`ятсот доларів (6500 $).

 5. 5

  Опишіть процентну ставку. Якщо ваше угода включає себе виплату відсотків від грошового боргу, то ви повинні описати процентну ставку і яким чином вона обчислюється. Щоб уникнути плутанини в майбутньому, пропишіть це і цифрами, і словами, приміром, вісім відсотків (8%) або шість з половиною відсотків (6,5%). Відсотки обчислюються одним із двох способів:
  • Проста процентна основа. Проста процентна основа - це найбільш часто використовуваний і швидкий спосіб для обчислення відсотків для особистих боргів, заснований на вихідній сумі боргу.
  • Складна процентна ставка. Коли використовуєте цей спосіб обчислення відсотків, то відсоток обчислюється на основі поточного залишку боргу, а не на вихідній сумі, і тоді відсотки нараховуються до основної суми.

 6. 6

  Поставте терміни виплати боргу. Переконайтеся, що опишіть умови повністю і зрозумілою мовою. Ваші умови виплати повинні охоплювати:
  • Щомісячні платежі. Включають в себе суму вноскі, відсоток, і загальну суму місячного платежу, дату вноскі і куди саме має бути відправлена або доставлена.
  • Прострочені платежі. Опишіть чітко, коли саме платіж вважається простроченим, і яка буде неустойка. Наприклад, "Платіж здійснюється 1-го числа кожного місяця, і буде вважатися простроченим, якщо не буде здійснено до 15-го числа того ж місяця. Неустойка за невиплату буде в розмірі 25 $ для всіх прострочених платежів ".
  • Термін дії договору. Вкажіть, коли платежі почнуться і коли закінчаться, а так само, скільки саме буде платежів. Наприклад, "Платежі почнуться з 1-го березня 2009 року, з останнім платежем на першому лютого 2010 року, за терміном договору в дванадцять (12) місяців".

 7. 7

  Опишіть, що станеться, у разі невиконання позичальником зобов`язань за кредитом. Як правило, позичальникові надається повідомлення про невиконання умов, і невеликий термін для виконання зобов`язань (зазвичай 10 днів), і якщо позичальник не робить ніяких дій, то позикодавець має право вимагати всю суму боргу. Ось ще деякі факти, які вам слід знати, у разі невиконання умов договору:


  • Витрати на адвоката та судові витрати. Швидше за все, ви захочете, щоб позичальник ніс відповідальність за витрати на адвоката, в разі невиплати боргу, і за витрати в суді, якщо позикодавець вирішить подати до суду на позичальника, щоб повернути борги.
  • Заставу. Найчастіше позичальник повинен надати гарантію повернення боргу, в якості застави. Якщо ваш випадок вимагає такої застави, то потрібно його описати і вказати всі умови, що з ним буде робити позикодавець в разі невиплати. Опис повинен включати в себе інформацію, чи буде конфіскована власність позичальника, і в разі конфіскації, чи носить позичальник відповідальність за різницю в сумах.

 8. 8

  Вирішіть, які стандартні пункти варто включити. У багатьох стандартних пунктах немає необхідності, але в деяких ситуаціях, вони можуть бути дуже корисними. Ось деякі з них:
  • Вибір юрисдикції. Цей пункт вказує, яка саме юрисдикція регламентуватиме ваш договір. Зазвичай це юрисдикція тієї держави, в якому узгоджений і підписаний договір. Якщо ж сторони договору з двох різних держав, то, швидше за все, ви вирішите додати цей пункт, щоб уточнити закони якої держави будуть застосовуватися, і який суд буде володіти юрисдикцією, у разі виникнення спору.
  • Сальваторская обмовка. Сальваторская обмовка свідчить, що якщо будь-які положення договору будуть визнані недійсними, то всі інші положення залишаються в силі. Це може виглядати так: "якщо будь-яке положення цього договору буде визнано судом незаконним, недійсним або нездійсненним, (а) це положення буде визнано зміненим для того, щоб добитися того ж економічного ефекту, що і вихідне положення, і (б) законність , дійсність і виконані інших положень цього договору не може бути порушена або порушена ".
  • Повний Угоду. Цей пункт передбачає, що письмова угода є повним угодою сторін, і замінює будь-які попередні усні або письмові домовленості. Це може виглядати приблизно так: "ця угода являє собою повну угоду між сторонами, і заміняє всі попередні або справжні усні або письмові домовленості, щодо того, що відбувається." Метою даного пункту є запобігання будь-якої з сторін, стверджувати, що договір не включає в себе деякі умови, і, що вони повинні бути внесені в договір.

 9. 9

  Залиште місце для підписів. Місце для підписів має включати в себе лінії для підпису кожного учасника договору, дату, і надруковані імена, адресу та телефон кожного з учасників, під лінією для підпису.

 10. 10

  Залиште місце для нотаріуса. Місце для нотаріуса повинен включати в себе область і адміністративний округ, заява, що учасники добровільно підписали угоду в присутності нотаріуса, місце для дати, лінія для підпису нотаріуса, і великий простір для печатки нотаріуса.

Попередження

 • Перед тим, як укладати який або договір, який торкнеться ваші права і зобов`язання, проконсультуйтеся з ліцензованим адвокатом.
 • Щоб борг вважався позикою, а не подарунком, Федеральною службою податків (ФСП) з метою податкових надходжень, відсотки нараховані за кредитом, повинні відповідати Застосовується Федеральної Ставки (ПФС) на рік і місяць, в які боргова розписка була підписана. Список ПФС можна знайти на сайті ФСНhttp: //irs.gov/app/picklist/list/federalRates.html.
 • Якщо в чомусь сумніваєтеся, то для початку перевірте ваш документ.
 • Скрізь свої закони, які пропонують максимально допустиму процентну ставку по кредиту. Поцікавтеся законами у вашій державі, або уточніть у адвоката, скільки відсотків офіційно вам дозволено стягувати з персонального кредиту.