Як полагодити кільце ущільнювача унітазу

Калюжа води, що з`являється з-під унітазу, свідчить про те, що воскове кільце ущільнювача між унітазом і фланцем дало течу. Для ремонту кільця ущільнювача потрібно відгвинтити унітаз від статі, замініть кільце, а потім поверніть унітаз у вихідне положення.
Частина 1 з 2: Зйом унітазу

Знімання унітазу означає відкручування болтів, якими унітаз прикріплений до фланця на підлозі. Покладіть на підлогу покривало або шматок картону, щоб на нього можна було поставити унітаз або покладіть його у ванну після того як відкрутите його від підлоги.

 1. 1

  Вимкніть подачу води до унітазу, повернувши клапан подачі води за годинниковою стрілкою. Клапан подачі води буде розташований або за унітазом, або в підвалі прямо під унітазом.

 2. 2

  Зніміть кришку бака і змийте унітаз, натиснувши на ручку, щоб з бака і чаші унітазу пішло якомога більше води.

 3. 3

  Візьміть пластиковий стакан і вичерпніте їм залишки води в чаші, а потім витріть все сухою губкою.

 4. 4

  Від`єднайте шланг подачі води, гайковим ключем або плоскогубцями повернувши гайку на клапані проти годинникової стрілки.

 5. 5

  Плоскою викруткою зніміть ковпачки з болтів у підстави унітазу.

 6. 6

  Гайковим ключем зніміть гайки з болтів у підстави унітазу. Якщо болт крутиться разом з гайкою, іншою рукою затисніть його плоскогубцями.

 7. 7

  Покладіть гайки туди, де ви зможете знайти їх, коли потрібно буде повертати унітаз на місце.

 8. 8

  Візьміть унітаз за сидіння і акуратно поводите його в різні боки, щоб розламати старе воскове кільце.

 9. 9

  Зніміть унітаз з підлоги і покладіть його на покривало, шматок картону або у ванну.

Частина 2 з 2: Заміна кільця і установка унітазу

Купуйте нове ущільнювальне кільце, що оточує ядро якого складається з пінополіуретану. Цей тип кільця краще закріпиться на унітазі і фланці, що створить більш міцне ущільнення.

 1. 1

  Шпателем зскребете старе воскове кільце з унітазу і з фланця в підлозі.

 2. 2

  Візьміть нове кільце і покладіть його поверх фланця так, щоб воно розташувалося точно посередині.

 3. 3

  Підніміть унітаз і поставте його на фланець, прикручуючи його болтами. Бак унітазу повинен стояти паралельно стіні ванної кімнати.

 4. 4

  Закрутіть на болти гайки, і затягніть їх до тих пір, поки унітаз не буде міцно прикріплений до підлоги. З силою натисніть на унітаз і ще трохи закрутіть гайки. Продовжуйте робити так, поки унітаз не буде міцно прикручений до фланця. 5. 5

  Поверніть подачу води, приєднавши шланг до клапана, і повернувши гайку за годинниковою стрілкою.

 6. 6

  Поверніть клапан подачі води і кілька разів змийте унітаз. Якщо ви помітите текти у підстави унітазу, тоді знову натисніть на унітаз і затягніть гайки ще трохи. Якщо течі не буде, значить, робота закінчена.

Поради

 • Через кілька тижнів користування унітазом, знову затягніть гайки біля основи унітазу. Через кілька використань кільце всядеться, а затягнувши гайки, кільце повернеться в норму.
 • Якщо ви відчуваєте труднощі, встановлюючи унітаз назад на фланець, закріпіть на болти пластикові соломинки. Вони будуть помітно виступати з підлоги, і ви зможете вирівняти унітаз під час установки.
 • Звіртеся з правилами домоволодіння, щоб дізнатися, чи необхідно вам замазувати ґрунтовкою унітаз у його заснування. Якщо необхідно, в такому випадку купіть фунгіцидну ґрунтовку.

Що вам знадобиться

 • Воскове кільце
 • Суха губка
 • Пластиковий стакан
 • Гайковий ключ або плоскогубці
 • Плоска викрутка
 • Покривало або шматок картону (не обов`язково)
 • Нове кільце ущільнювача з пенополіуретановим ядром