Як побудувати модель залізниці

Вам знадобиться деякий простір, для того, щоб побудувати модель залізниці, але її будівля (і створення всієї дороги, включаючи поїзди, дзвіночки, будівлі і магазини) це велике і цікаве захоплення. Воно може рости з роками і не закінчується до кінця ніколи. Завжди можна багато чого додати, включаючи більшу кількість поїздів. Для того, щоб почати будувати власну модель залізниці, виконайте такі дії.

Кроки

 1. 1

  Прочитайте матеріали на цю тему в книгах, Інтернеті, журналах і знайдіть людей, які допоможуть вам дізнатися про справжні поїздах та їх моделях.

 2. 2

  Оцініть доступне місце. Більшість початкових макетів будуються на стандартному аркуші фанери розміром 1,2 м x 2,4 м (4 фт x 8 фт). Але в процесі вивчення теми, ви дізнаєтеся, що є й інші варіанти, як, наприклад, мікромакет.

 3. 3

  Вирішіть, модель якого типорозміру (масштабу) ви будете будувати. Z (найменший), N, HO, OO або G (найбільший). HO найбільш поширений, але з розміром N, у вас буде більше місця і ви зможете пустити одночасно, наприклад і британський і континентальний склади.

 4. 4

  Вирішіть, на якому рівні ви хочете бачити вашу залізницю. (Дивлячись вниз, на рівні живота, на рівні очей).

 5. 5

  Подумайте про пейзаж. Чи хочете ви, щоб на вашому макеті були присутні гори, міста, тунелі, станції або що-небудь ще? Це все буде складно вмістити на невеликій моделі.
 6. 6

  Витратьте час на те, щоб намалювати план шляхів, перш ніж почати купувати і будувати. Знаючи, як буде йти дорога і де у вас будуть розташовуватися ті чи інші аксесуари, які ви хочете, щоб були присутні на вашій моделі, ви купите тільки те, що вам потрібно.

 7. 7

  Зробіть підтримуючу раму, на якій буде стояти ваша модель, переконавшись, що ви не економите на стабільності.

 8. 8

  Якщо ви будуєте залізницю розміром 1,2 м x 2,4 м (4 фт x 8 фт) легше всього почати з листа фанери товщиною 1,25 см (1/2 дюйма), покритого товстим шматком пінопласту, товщиною 5 см (2 дюйма).

 9. 9

  Намалюйте ваш план дороги на пінопласт. Будьте обережні з розвилками і поворотами, шляхи повинні йти плавно.

 10. 10

  Настил під дорогою з пробки або клейкого з двох сторін губчастого матеріалу зменшить шум. 11. 11

  Прокладайте полотно дуже акуратно. Злами і різкі повороти принесуть проблеми. Тільки якщо ви не хочете зруйнувати ваші поїзда.

 12. 12

  Прокладіть дроти діаметром 1,291 мм або 1,024 мм під всією дорогою, щоб зробити на макеті відводки і провести електрику від вашого джерела.

Поради

 • Знайдіть хороший спеціалізований магазин або клуб і розпитайте там про моделі залізниць.
 • Приєднайтесь до дискусійної групи в Інтернеті. Їх багато, наприклад, на Yahoo! Там є групи з обговореннями на різні теми.
 • Підпишіться на журнали, такі, як Model Railroader.

Попередження

 • Ті, хто дають оголошення в журналах та Інтернеті, продають деталі дешевше, ніж їх продають у спеціалізованих магазинах. Але, такі магазини, не беруть грошей за доставку і в них вам дружелюбно допоможуть.

Що вам знадобиться

 • Теслярські навички
 • Знання в області постійного і змінного струму.
 • Хороший потужний трансформатор з підключеннями: 1) постійного струму для поїздів 2) постійного струму для аксесуарів 2) змінного струму. Або система DCC.
 • Електричний роторний інструмент з насадками для різання, щоб різати рейки і шліфувальними насадками.