Як поставити пароль на Wi Fi

Домашня бездротова мережа дуже зручна річ, але якщо її залишити без хорошого пароля ви залишаєте доступ різним видам мережевих атак, а вашим сусідам можливість використовувати інтернет, за який ви платите. Налаштування пароля нескладний процес, який позбавить вас від можливої головного болю в майбутньому. Читайте далі наші поради про те, як поставити надійний пароль на вашу бездротову мережу.

Кроки

 1. 1

  Зайдіть в налаштування вашого роутера. В ідеалі, ви можете скористатися компакт-диском, що йде в комплекті з роутером, але так само можна проробити те ж саме віддалено, через інтернет. Для доступу до роутера через веб-браузер, введіть спеціальну адресу в поле введення. Стандартні адреси для роутерів: 192.168.1.1, 192.168.0.1 і 192.168.2.1.
  • По можливості, заходите в налаштування роутера з комп`ютера, який підключений до нього спеціальним Ethernet-кабелем. Якщо ви підключіться відразу по Wi-Fi, то при будь-якій зміні вас буде відключати від мережі, і доведеться заново заходити в роутер для настройки.
  • Ім`я та пароль за замовчуванням в багатьох роутерах це «admin». Якщо це не спрацює, то спробуйте залишити одне з полів введення порожнім, а в інше введіть «admin». Якщо і це не спрацює, то зверніться до інструкції вашого роутера, або зв`яжіться з виробником.
  • Якщо ви раніше змінювали пароль для доступу до роутера і не можете його згадати, то затисніть кнопку Reset на вашому роутере, щоб повернути його до заводських налаштувань. Ця дія призведе до видалення всіх ваших налаштувань.

 2. 2

  Знайдіть властивості безпеки вашої мережі. Хоча назви і будуть відрізнятися на багатьох роутерах, але в основному це знаходиться в «Налаштуваннях бездротової мережі», або «Налаштуваннях безпеки». Якщо ви відчуваєте труднощі із знаходженням налаштувань, введіть в пошуку назву вашого роутера і пошукайте, де знаходяться налаштування безпеки.
 3. 3

  Виберіть тип шифрування. Більшість роутерів мають кілька можливих варіантів захисту мережі. В основному це: WEP, WPA-PSK (Personal), або WPA2-PSK. По можливості вибирайте WPA2, тому що це найнадійніший тип шифрування для бездротових мереж. Ця функція може бути відсутнім в деяких старих моделях роутерів.
  • Деякі старі пристрої не підтримують WPA2 шифрування. Пам`ятайте про це, якщо у вас є такі пристрої і їм потрібен доступ до мережі.

 4. 4

  Для методу WPA2-Personal виберіть тип AES. Якщо в списку буде вибір, то виберіть AES для безпеки WPA2. Інший варіант називається TKIP, він старіше і є менш надійним. Деякі роутери підтримують тільки вибір AES алгоритму.
  • AES - це стандарт симетричного алгоритму блочного шифрування і є найкращим алгоритмом з існуючих. 5. 5

  Введіть SSID і кодове слово. SSID - це назва точки доступу, а кодове слово - це набір символів, який буде потрібно вводити для підключення до вашої точки доступу.
  • Ваш пароль повинен містити літери, цифри і символи. Чим простіше ваш пароль, тим легше недоброзичливцям буде його вгадати, або підібрати методом «грубої сили», як називають його програмісти. У мережі є генератори паролів, які допоможуть підібрати надійний для вашої мережі.

 6. 6

  Збережіть налаштування і перезавантажте роутер. Натисніть кнопку «застосувати», або «зберегти» щоб зберегти нові налаштування безпеки мережі. Більшість роутерів почнуть перезавантажуватися автоматично і всі пристрої, підключені до нього будуть від`єднані, на них доведеться заново вводити пароль.
  • Якщо роутер НЕ перезавантажився автоматично, доведеться робити це вручну. Для цього від`єднайте роутер від харчування і порахуйте до десяти. Потім знову увімкніть його і почекайте, поки він пройде початкову завантаження (вона завершиться як тільки всі індикатори почнуть горіти без змін).
  • Не забудьте оновити підключення до мережі на всіх ваших пристроях. Для більшої безпеки мережі, ви можете змінювати пароль приблизно раз на півроку.

Поради

 • Якщо ваш роутер не підтримує метод WPA2, то вибирайте звичайний WPA, але не WEP. WPA2 на даний момент є найбезпечнішим типом шифрування. Якщо у вас буде вибір тільки між WPA і WEP, то сміливо вибирайте WPA. Шифрування WEP - застарілий тип, і його дуже просто обійти з сучасними технологіями.
 • На всяк випадок, запишіть куди-небудь ваш пароль, якщо він знову вам буде потрібно.
 • Інший спосіб для поліпшення безпеки мережі - це зміна назви мережі (SSID). Вашій роутера присвоєно назву за замовчуванням. Люди, які намагаються знайти незахищену мережу відразу звертають увагу на стандартні назви модемів і намагаються підібрати найбільш ймовірні паролі, або ж використовують метод грубої сили (перебір). Так само ви можете повністю відключити трансляцію назви вашої точки доступу, тоді ніхто її не буде бачити.
 • Обов`язково включіть фаєрвол на роутері. На деяких роутерах він відключений за замовчуванням, але якщо його включити, то безпеку вашої мережі зросте.