Як отримати роботу, маючи недостатню кваліфікацію

Ви коли-небудь знаходили рекламне оголошення про робочу позиції, яку ви дуже хотіли отримати, але для якої у вас не було достатньої кваліфікації? В дійсності, для роботодавця важливіше знайти більш-менш кваліфікованого працівника з хорошим характером і потенціалом, ніж перекваліфікувати працівника без цих якостей. Не варто недооцінювати силу емоційних зв`язків поряд з професійними заслугами та навичками. Люди наймають на роботу інших людей, а не їх резюме!

Кроки

 1. 1

  Приготуйтеся до інтерв`ю. Це набагато важливіше професійних знань, навичок і досвіду.

 2. 2

  Пристосуйте ваше резюме до цієї певної вакансії. Творчо підійдіть до цього процесу і подумайте, яким чином той досвід роботи, який у вас є, може підійти для цієї позиції. Виділіть маркованим списком ті аспекти ваших попередніх робіт, які дозволять вам бути успішним у позиції, яку ви хочете отримати.

 3. 3

  Отримайте запрошення на інтерв`ю. Це є найскладнішою частиною процесу отримання роботи, для якої ви не маєте достатньої кваліфікації.

 4. 4

  Ведіть себе професійно.

 5. 5

  Будьте впевнені в собі. Сконцентруйтеся на тому, чому ви чесно вірите в те, що ви б відмінно проявили себе в цій конкретній позиції. Складіть список цих причин заздалегідь. Якщо ви впевнені в собі, вам буде легше переконати роботодавця у ваших здібностях.

 6. 6

  Будьте позитивні. Позитивний настрій дозволить вам показати себе з кращого боку інтерв`юеру.
 7. 7

  Будьте привабливим чоловіком. Роботодавці завжди хочуть найняти на роботу тільки тих людей, які їм подобаються.

 8. 8

  Будьте поінформовані. Дізнайтеся якомога більше про компанію та бізнесі перед інтерв`ю. Знайте, що вам варто оживати від цієї компанії.

 9. 9

  Задавайте розумні питання. Будь вакансія завжди включає в себе набагато більше, ніж було описано в рекламному оголошенні. У міру того, як ви будете дізнаватися більше про даній позиції, ви можете виявити якісь додаткові функції, для яких у вас є необхідна кваліфікація, і ви зможете направити ваш фокус на них.

 10. 10

  Будьте готові до навчання. Якщо роботодавець готовий надати вам навчання перед початком роботи, покажіть йому, що ви з ентузіазмом ставитеся до можливість дізнатися нові речі і готові вкласти всі ваші зусилля і додатковий час в процес навчання. Якщо ви можете схоплювати матеріал на льоту, вам варто сказати про це вашому роботодавцю.

 11. 11

  Зробіть інтерв`ю точкою відправлення Якщо у вас немає підходящої кваліфікації для даної вакансії, попросіть залишити ваше резюме у відділі кадрів цієї компанії або запитайте, чи є схожі вакансії на більш низькому рівні. Якщо ви покажіть ентузіазм, інтелект і завзятість, у вас буде більше шансів отримати корисні поради від інтерв`юера про те, як ви можете отримати вашу першу роботу в цій галузі.

 12. 12

  Посміхайтеся. Коли два або більше кандидати борються за одну і ту ж вакансію, компанія зазвичай засновує свій вибір не стільки на досвіді, скільки на емоційній та особистісної сумісності. Пам`ятайте своє завжди посміхатися і не бійтеся сміятися, коли це доречно. Позитивний настрій, демонстрований через посмішку, посилає сигнал роботодавцю, що ви готові і можете працювати в його команді.

Поради

 • Поговоріть з ким-небудь, хто вже влаштувався на позицію, про яку ви мрієте, адже ця людина обов`язково зможе розповісти вам, як він добився цього!


  • Пам`ятайте, що в 2/3 всіх випадків, компанії наймають тих кандидатів, які найкраще розрекламували себе і свої навички.
 • Не здавайтеся. Можливо, ви не отримаєте першу ж роботу, для якої вас запросять на інтерв`ю. Однак, варто пам`ятати, що з кожним разом ви стаєте все більш підготовленим до наступного інтерв`ю.
 • Ця рада також є дуже корисним в ситуаціях, коли у вас ЕСТЬ необхідна кваліфікація для роботи в галузях промисловості і торгівлі, але немає досвіду роботи. Бармени, офіціанти і продавці є відмінними прикладами.
 • Пам`ятайте: "Ні" означає "не зараз", а не "ніколи".
 • Якщо у вас є така можливість і ви можете утримувати себе, ви можете запропонувати компанії свої послуги безкоштовно протягом деякого часу (наприклад, на тиждень або місяць), щоб продемонструвати себе і свої навички.
 • Отримайте ще одну освіту, візьміть курси з підвищення кваліфікації або влаштуйтеся на позицію початкового рівня в цій галузі.
 • Подумайте про те, щоб отримати навчання в конкретній галузі, в якій ви хочете працювати. Вам не слід подавати заяву на роботу, для якої у вас немає технічної кваліфікації - набагато краще отримати цю кваліфікацію, ніж кожен раз вдаватися до порад в цій статті.
 • Якщо ви хочете працювати в світлі IT або аналітичного програмування, спробуйте розробити кілька власних проектів і розвинути необхідні навички через досвід. Ви також можете прочитати кілька навчальних книг, взяти безкоштовний онлайн-курс і використовувати інші інтернет-ресурси. Таким чином ви можете розвинути вашу кваліфікацію до початкової позиції в професійній компанії.

Попередження

 • Не намагайтеся стрибнути вище своєї голови. Ваш роботодавець і колеги можуть бути незадоволені тим, що у вас немає досвіду роботи в даній галузі. Вони можуть не захотіти приділяти вам додатковий час, щоб навчити вас самим базовим навичкам і знанням, які вони очікують від людини в вашій позиції. Вас може не влаштувати кількість додаткової роботи, яку вам доведеться виконувати, щоб не відставати від ваших колег.
 • Є певна робота, яку ви не можете виконувати без ліцензії. Дізнайтеся заздалегідь, чи можете ви легально займатися певним видом діяльності, не маючи на неї ліцензії.
 • Будьте готові до відмови, так як ваші зусилля можуть пройти в порожню. Деякі роботодавці не стануть розглядати вашу кандидатуру, якщо у ви не маєте необхідну кваліфікацію для конкретної вакансії.
 • Ніколи не брешіть і не перебільшуйте. Ви безумовно повинні представити ваші навички в найкращому світлі, але не кажіть, що у вас є досвід чимось, в чому його насправді немає.