Як отримати прес-карту

Прес-карта дозволяє журналістам отримати високий рівень доступу в контрольовані зони. Деякі карти дають пред`явнику доступ до ексклюзивних подій, навіть до таких, де високий рівень безпеки, наприклад, прес-конференція в Білому домі.

Кроки

 1. 1

  Підготуйте свої документи для посвідчення особи. Для того щоб отримати прес-карту, вам знадобляться підтверджуючі документи, записи, що ви працюєте в ЗМІ. Якщо ви насправді не працюєте в ЗМІ, але у вас є власна невелика телестудія або телевізійний канал, не соромтеся принести документи, які це могли б підтвердити. Посвідчення, зроблене або вашою газетою, або мовної студією може бути також корисним.




 2. 2

  Зв`яжіться з прес-службою тієї події, що ви плануєте відвідати. Постарайтеся зв`язатися з ними якомога швидше. Розкажіть про себе і компанії, де ви працюєте. Часто прес-служба судить по імені, управлінню по зв`язках з громадськістю або по службі зв`язку з клієнтами. Можливо, вам доведеться переконувати їх, пояснюючи, чому саме ваша телестудія має бути присутня на цьому заході, і як ви збираєтеся надати їм позитивний репортаж. Отримати доступ до місця злочину або місцем іншої надзвичайної події може бути дуже важко. Для подій такого роду, екстрені служби можуть мати свого експерта зі зв`язків з громадськістю. Спробуйте з ними зв`язатися і пояснити, чого ви хочете. Якщо вони вам не допоможуть і відмовлять у доступі, спробуйте переконати їх зателефонувати представникові зі зв`язків з громадськістю.

 3. 3

  Запитайте, чи можна отримати прес-карту. На деякі заплановані заходи видають пропуску сертифікованим представникам ЗМІ. У цьому випадку, орган, який видає документ, може влаштувати досить жорстку перевірку повноважень. Продовжуйте наполягати, дотримуючись своєї історії, навіщо це вам потрібно. Постарайтеся їх переконати - це відмінний спосіб, щоб отримати бейдж.



 4. 4

  Коли з`явиться бейдж, бережіть його. Деякі фотографи бережуть маленькі прес-бейджи, які отримали, з кількох причин. Дві основні: для фотографа бейджи є справжнім трофеєм, а також служать як візуальної індикації того, що ви досвідчений журналіст. Ви можете виявити, що можете отримати пільговий доступ до основних подій за допомогою одних тільки старих бейджів.

 5. 5

  Зробіть свій власний бейдж. Якщо ви представляєте свої власні ЗМІ, скажімо, блог або незалежну газету, ви можете подумати про випуск свого власного бейджа. Постарайтеся, щоб він виглядав як можна професійніше. Додайте назву компанії і логотип, не забудьте додати фотографію для посвідчення особи і ваше ім`я. Це додасть вашому бейдж більш правдоподібний вигляд, і допоможе вашій маленькій телестудії потрапити в ті місця, в які звичайна людина потрапити не може.