Як чистити вельвет

Вельвет це спеціальна тканина, яка особливо використовується для створення вечірніх нарядів або предметів розкоші. Ця стаття відноситься до різновидів вельвету, виготовленим з шовку, бавовни і синтетики.

Кроки

 1. 1

  Перегляньте ярлик на одязі, там є спеціальні інструкції, яких потрібно дотримуватися. На ярлику буде вказано, чи можна прати даний виріб. Якщо так, то постарайтеся прати вдома. Якщо вельвет виготовлений з шовку або бавовни, а не з синтетичних тканин, що вимагають легкого догляду, то краще віддати його в хімчистку. Такий вельвет, якщо прати його будинку, схильний втратити форму і зіпсуватися.

 2. 2

  Обробіть плями перед пранням, інакше, плями залишаться і зашкодять пушок вельвету. Візьміть шматок тканини, змоченою в теплій воді, і обережно потріть пляму, рухаючись вперед і назад. Потім протріть сухою ганчіркою, щоб видалити надлишки вологи. Якщо пляма все ще не зійшло, то краще віднесіть виріб в хімчистку.

 3. 3

  Ручне прання. Вельвет, який можна прати вдома, не можна прати в машинці. Його потрібно м`яко випрати вручну, використовуючи мильні пластівці.
 4. 4

  Чи не віджимайте вельвет. Виріб повинен сохнути на рівній поверхні. Після того, як виріб висохне, використовуйте щітку для одягу, щоб відновити ворсистий покрив наряду. Тільки проводите щіткою в одному напрямку.

 5. 5

  Покладіть під прес. Чи не гладьте. Замість цього повісьте виріб у вологому ванній кімнаті або над киплячою каструлею.

Поради • М`яка тканина може послужити замість щітки для одягу.
 • Інший варіант очищення (перед кроком про пресуванні) - це пройтися грунтовно по тканині щіткою, особливо, по плямам, і повісити її у вологому ванній кімнаті. Перевага очищення на пару, це те, що ви не повинні будете мати справу з водою. Після обробки парою ще раз пройдіться щіточкою для одягу. Якщо ви вчинили саме так, то вже пройшли крок про пресуванні.

Що вам знадобиться

 • Мильні пластівці
 • Щітка для одягу
 • Хімчистка (по можливості)