Як заспокоїти гіперактивного дитини

Гіперактивні діти можуть бути головним болем для батьків. Ось кілька способів, як їх заспокоїти.


Кроки

 1. 1

  Визначте причини його гіперактивності і час її прояви. Встановіть взаємозв`язок з тим, коли це відбувається, і тим, чим дитина зазвичай зайнятий у цей час. Якщо це не допоможе запобігти прояву гіперактивності, то зможе допомогти вчасно помітити її і заспокоїти дитину. Такі прояви можуть також залежати від продуктів, які їсть дитина, постарайтеся обмежити його у вживанні такої їжі.

 2. 2

  Говоріть з дитиною спокійним голосом, не підвищуючи тон і не проявляючи негативних емоцій. Це заспокоїть його, а також продемонструє ваш вплив на нього.

 3. 3

  Приділяйте дитині увагу. Часто, гіперактивні діти просто вимагають вашої уваги, і це єдина причина, по якій вони так поводяться.
 4. 4

  Чи не знижуйте його самооцінку, постійно лаючи і критикуючи дитину. Будьте добрішими по відношенню до його витівок.

 5. 5

  Давайте йому невелику фізичне навантаження. Робіть йому масаж або ж дайте йому пограти з м`ячем. 6. 6

  Нехай він дає вихід своєї енергії. Якщо йому хочеться бігати по дому, не забороняйте це йому.

 7. 7

  Запитайте у дитини, чому він так поводиться. Це буде приводом замислитися над своєю поведінкою, і, можливо, допоможе вирішити проблему з його гіперактивністю.
  • Іноді, діти можуть вести себе подібним чином для того, щоб просто розважити себе або позлити вас. Спробуйте поговорити з дитиною і переконати його не робити так.


Поради

 • Щоб уникнути прояву гіперактивності у майбутньому, складіть розпорядок дня для дитини, обговоріть його поведінку, щоб дитина знала, що ви очікуєте від нього. Деякі діти можуть бути гіперактивними саме через відсутність розпорядку дня, тому його введення може допомогти вирішити проблему.
 • Коли ви з`ясуєте причини гіперактивності, прикладайте всі зусилля, щоб уникнути зіткнення з ними.