Як вивести акрилову фарбу

Якщо ви заляпали акриловою фарбою одяг або підлогу, не турбуйтеся, її можна вивести. Насправді, акрил напрочуд легко видалити! Невелика кількість спирту, як правило, прекрасно з цим справляється. Читайте далі, щоб отримати додаткову інформацію про те, як вивести акрилову фарбу з тканини, килима і дерева.
Метод 1 з 3: Видалення акрилової фарби з тканини

 1. 1

  Замочіть ватний тампон у спирті. Просочіть його повністю, не турбуйтеся, що спирту буде занадто багато. Ви також можете використовувати паперовий рушник, якщо під рукою немає ватних тампонів.
  • Замість спирту можна використовувати ацетон для зняття лаку або дезінфікуючий засіб для рук на спиртовій основі.

 2. 2

  Промакніте пляма фарби на тканині. Переконайтеся, що тканина просочена спиртом, щоб він проник глибоко у волокна і послабив фарбу.

 3. 3

  Зітріть фарбу. Видаліть її ватним тампоном.
  • Протираючи фарбу, намагайтеся не розмазувати її на чисті ділянки тканини.
  • Будьте обережні з такими ніжними тканинами, як шовк. Краще промаківайте, а не протирайте пляма.

 4. 4

  Замочіть чистий ватний тампон і продовжуйте промаківать. Продовжуйте, поки не видалите всю або майже всю фарбу. Ви не повинні бачити її сліди.

 5. 5

  Виперіть одяг. Виперіть предмет гардероба зі звичайним пральним порошком, потім висушіть відповідно до інструкцій на етикетці.

 6. 6

  Огляньте забарвлене місце. Слідів фарби не повинно залишитися. Якщо вона помітна, повторіть процедуру видалення, а потім знову виперіть одяг.

Метод 2 з 3: Видалення акрилової фарби з килима

 1. 1

  Замочіть пляма спиртом. Переконайтеся, що ділянка повністю замочений.

 2. 2

  Залиште спирт на 5 хвилин. За цей час він послабить фарбу.

 3. 3

  Промакніте ділянку паперовим рушником. Чи не розмазуйте фарбу в процесі.

 4. 4

  Продовжуйте замочувати і промаківать, поки фарба не зникне. Можливо, буде потрібно повторити процедуру два-три рази. 5. 5

  Очистіть ділянку засобом для очищення килимів. Коли килим висохне, пляма має зникнути.

Метод 3 з 3: Видалення акрилової фарби з дерева

 1. 1

  Спробуйте очистити фарбу гострим інструментом. Так як у дерева часто блискуча обробка, краще спробувати зішкребти фарбу, перш ніж наносити хімічні речовини. Постарайтеся очистити фарбу гострим ножем.
  • Не нахиляти ніж, інакше подряпаєте дерево.
  • Якщо у вас не виходить, спробуйте інший спосіб.

 2. 2

  Очистіть ділянку мильною водою. Це майже те ж саме, що й очищення ножем. Зробіть мильний розчин і вилийте його на пофарбовану ділянку. Спробуйте акуратно зішкребти фарбу, намагаючись не подряпати дерево.

 3. 3

  Використовуйте спирт. Замочіть один кінець складеного паперового рушника в спирті. Акуратно потріть пляму фарби, намагаючись не терти саме дерево. Фарбу слід послабити і зібрати паперовим рушником. Продовжуйте протирати, поки фарба не зійде.
  • Цей спосіб може пошкодити обробку деревини, тому будьте вкрай обережні.

 4. 4

  Очистіть ділянку. Використовуйте засіб для чищення дерев`яних підлог, щоб очистити ділянку, на якій була фарба. Дайте висохнути. Слідів фарби не повинно залишитися.

Поради

 • Якщо пляма акрилової фарби на тканині або килимі старе або сухе, дозвольте чистячої суміші вбратися в пляма протягом 1-2 годин до очищення.
 • Якщо ви не можете видалити фарбу з тканини за допомогою губки, спробуйте зішкребти її нігтем. Для кращого ефекту робіть це проти напрямку волокон тканини.

Попередження

 • Не використовуйте рідину для зняття лаку на дерев`яній обробці не з поліуретану.

Що вам знадобиться

 • Спирт, рідина для зняття лаку або дезінфікуючий засіб для рук
 • Ватні тампони