Як вибрати фільтр для об'єктива

Фільтри для фотоапаратів використовуються для різних цілей, в залежності від типу фільтра. Вони потрібні для додавання ефектів фотографіям, без необхідності в копіткої пост-обробці. Вибір фільтра залежить від бажаної мети, об`єкту зйомки і розміру лінз. Читайте далі, щоб дізнатися побільше про те як потрібно вибирати фільтри.

Метод 1 з 3: Вибір фільтру на підставі мети

 1. 1

  Поліпшити чіткість і захистити лінзи. Спробуйте ультрафіолетовий фільтр. УФ фільтри в основному використовуються для захисту об`єктива. Набагато легше і дешевше замінити УФ фільтр, ніж міняти зламане скло.

 2. 2

  Зменшити відблиски і поліпшити насиченість. Спробуйте CPL, який також називають циркуляційним поляризаційним фільтром. Фільтри CPL можуть затемнювати небо, прибирати відбиття або послаблювати відблиски на поверхні води. Якщо ви будете крутити CPL фільтр на об`єктиві, ви можете істотно поліпшити звичайну фотографію.

 3. 3

  Збільшити час витримки. Спробуйте нейтрально-сірий фільтр (ND фільтр). ND фільтри зменшують кількість світла, що надходить в об`єктив. Таким чином легше досягти ефектів як глибина різкості або motion blur.

 4. 4

  Змінити баланс білого. Спробуйте холодний або теплий фільтр. Ці фільтри коректують баланс білого для різних джерел світла. Коригування балансу білого змінить кольору фотографії.
  • Баланс білого можна легко налаштувати в процесі пост-обробки, особливо для цифрових фотографій.

Метод 2 з 3: Вибір фільтру на підставі об`єкту зйомки

 1. 1

  Природа та пейзажі. CPL фільтри хороші для зйомки неба, води, листя і т.д. Вони можуть істотно поліпшити ці елементи природи, прикрашаючи картинку. 2. 2

  Вода. ND фільтри хороші для зйомки річок, водоспадів та іншої поточної води, особливо при яскравому освітленні. Довга витримка робить рух води більш плавним, покращує глибину різкості і дозволяє створити ефект motion blur.

 3. 3

  Місця з особливим освітленням. Холодні і теплі фільтри змінюють баланс білого для різних джерел світла. Вони бувають холодних або теплих відтінків для компенсації світла, що надходить в камеру.

Метод 3 з 3: Вибір фільтру на підставі розміру об`єктива

 1. 1

  Подивіться розмір об`єктива. Розмір об`єктива виражається в діаметрі, який зазвичай вказується вгорі об`єктива. Він вимірюються в міліметрах.
  • Закручувати фільтри підходять тільки до об`єктивів з відповідним розміром.

 2. 2

  Придивіться до адаптерам для фільтрів. Адаптери потрібні для установки фільтрів на об`єктиви з меншим або більшим діаметром, ніж діаметр фільтра. Однак, фільтр може блокувати світло по краях, через що може виникнути ефект віньєтування.