Як вибрати для будинку фільтр для води

З ростом занепокоєння щодо якості водопровідної води, виробники представили всьому світу нові альтернативні винаходи, які поліпшать якість питної води. Фільтри для води є одними з найновіших і найбільш інноваційних подібних винаходів. Але як вибрати хороший фільтр? Просто дотримуйтесь вказівок в цій статті, і ви дізнаєтеся, як вибрати для свого будинку найкращий фільтр.

Кроки

 1. 1

  Оцініть ваші специфічні потреби щодо фільтрації води. Ви хочете тільки пити фільтровану воду, або вам також необхідний фільтр для душа?

 2. 2

  Якщо ви бажаєте фільтрувати воду в усьому будинку, тоді знайте, що такої речі як фільтр для всього будинку не існує, адже в різних ситуаціях вам необхідна буде як питна вода, так і технічна вода. Тому підходити до кожного типу водної потреби необхідно по-різному.

 3. 3

  Вам необхідно буде встановити домашній фільтр попереднього очищення, щоб видаляти з води бруд і осад аж до 10 мікронів (і 80% хлору). Якщо хочете, ви також можете встановити пом`якшувач води, щоб прибрати з технічної води важкі метали, які шкодять водопроводу, кранів і пранні (якщо ви поставили пом`якшувач для питної води, вам також рекомендується встановити систему зворотного осмосу, завдяки якій ви зможете прибирати з води сіль , яку пом`якшувач додає у воду).

 4. 4

  Щоб ви могли спокійно пити воду з-під крана, вам необхідно встановити фільтр (наприклад, модель для видалення твердих частинок вуглецю), який буде фільтрувати воду до показника в 0,5 мікрон і який має сертифікат NSF International (nsf.org) на видалення широко ряду різних забруднюючих речовин.

 5. 5

  Якщо ви хочете встановити фільтр для води, вирішіть для себе, чи хочете ви очищати якийсь конкретний тип забруднюючої речовини. Наприклад, якщо ви отримуєте воду із системи загального водопостачання, цілком імовірно, що в якості дезінфікуючих засобів, крім самого хлору, в вашу воду також додають хлораміни. У цьому випадку бажано знайти фільтр, який сертифікований на видалення хлораминов, хлору і трілагометанов (канцерогенний побічний продукт хлорування).
 6. 6

  Проведіть своє незалежне дослідження щодо фільтрації води. Дізнатися, що конкретно роблять фільтри, зайшовши на сайт NSF international (https://nsf.org/certified/dwtu/). Щоб зрозуміти вимоги по сертифікації, вам необхідно буде побільше дізнатися про сам процес фільтрації. Деякі виробники і торговельні компанії викладають на своїх сайтах корисну інформацію про фільтрації води, хоча єдиним неупередженим джерелом такої інформації є NSF international. Так, наприклад, в Каліфорнії, Колорадо і Вісконсіні використовують стандарти 42 (смак, запах, колір) і стандарт 53 (проблеми зі здоров`ям) для того, щоб на території їх штатів дозволялося продавати тільки ті фільтри, які відповідають зазначеним стандартам.

 7. 7

  Після того як ви трохи ознайомитеся [1] з фільтрами для води, ці знання почнуть визначати ваш пошук, вибираючи лише конкретні фільтри і технології, пов`язані з ними. Однак, замість того, щоб купувати різні фільтри для кожного забруднюючої речовини, куди простіше і економніше буде купити один фільтр, які може видаляти широкий ряд домішок.

 8. 8

  Виберіть для себе кілька марок фільтрів для води, які підходять вам по грошах, а потім проведіть більш ретельне їх вивчення. Дізнайтеся про їх сертифікації, про те, які домішки вони прибирають з води, а також визначте, який відсоток домішок гарантують виробники даних фільтрів. Але пам`ятайте, що точної «гарантією» цього є сертифікація NSF.

 9. 9

  Зверніться в організацію з захисту прав споживачів, щоб дізнатися, що інші покупці кажуть про те чи іншому фільтрі. Тим не менш, таким чином, ви все ж не зможете дізнатися точної інформації. Визнаним стандартом для фільтрів є тільки Національний фонд санітарного захисту, International (nsf.org). Їх інформація доступна для всіх, і є найкращим захистом від можливого грабежу і помилкових заяв. Якщо якийсь фільтр не вказано в списках NSF, навіть і не думайте його купувати!

 10. 10

  Виберіть марку фільтра для води, яка видаляє найбільша кількість домішок. Таким чином, ви будете захищені практично від усього, що потрапляє у водопровід! Більшість виробників гарантують повернення грошей, якщо ви залишилися незадоволені якість товару. 11. 11

  Виберіть фільтр, що має максимальну тривалість гарантії. Якщо ви вирішили придбати модель, яка встановлюється під краном, виберіть фільтр з корпусом з нержавіючої сталі. Така модель прослужить довше, і вона призначена для роботи під постійним тиском, не маючи при цьому проблем з течею або розривами.

 12. 12

  Дізнайтеся вартість заміни картриджа. Те, що спершу може здатися дешевим, може призвести до витрат на тисячі рублів! Наприклад, фільтри-глечики для води мають невисоку ціну, але витрачених грошей на догляд за ними протягом року вистачило б на покупку найкращою системи фільтрації!

 13. 13

  Дізнайтеся більше про виробника. Як довго вони займаються цим? Чи зможуть вони забезпечити вам в майбутньому технічне обслуговування?

Поради

 • Якщо ви отримуєте воду з колодязя або з джерела, дешевий 15 мікрон фільтр попереднього очищення під раковиною на кухні, встановлений до подачі води на основний фільтр, збереже картридж в кращому стані. Цей фільтр попереднього очищення видалить осад, не даючи картриджу засмітитися раніше терміну.
 • Більшості фільтрів для води необхідно кілька прогонів, перш ніж вони зможуть працювати при оптимальній ефективності. Судіть про якість обраного фільтра тільки після того, як ви скористаєтеся ним пару разів.
 • Не залежно від того, яку марку фільтра ви вибрали, не забувайте замінювати фільтри згідно з вказівками виробника. При звичайному використанні картридж у фільтрі слід замінювати один раз в 6-12 місяців.

Попередження

 • Цікавлячись сертифікацією певного фільтра, крім інформації, наданої вам виробником, не забудьте також звіритися з даними сторонньої сертифікації (на кшталт NSF). Виробники можуть перебільшувати можливості їх фільтрів для води.
 • Перш ніж витрачати гроші на систему фільтрації, виконайте просте дослідження щодо питної води, проблеми з водою, про технології, здатні вирішити ці проблеми, а також що конкретно слід шукати в системі фільтрації.
 • Деякі з найбільш шкідливих забруднюючих речовин у питній воді не мають смаку, кольору і запаху (наприклад, тригалометани або поліхлоровані біфеніли, обидва відомі як небезпечні канцерогени). Смак сам по собі не є ознакою чистоти і безпеки.
 • Пам`ятайте, що один стакан, випитий то там, то тут не зашкодить вам (якщо, звичайно, у воді не містяться лямблії, кріптоспорідіі, черви та інші паразити). Саме накопичувальний ефект від тривалого пиття води з-під крана може призвести до непоправної шкоди вашому сечового міхура, нирок, репродуктивним органам і серцю.