Як поводитися з батьками, які проявляють фаворитизм

Вашому братові або сестрі приділяється багато уваги? Вони завжди отримують те, чого просять, а ви ні? Важко мати батьків, які проявляють велику любов до одній дитині, особливо якщо ця дитина не ви.

Кроки

 1. 1

  Ми розглянемо з усіх боків, чи є це насправді фаворитизмом. Ваші батьки можуть, по-різному ставиться до вашого брата чи сестри, але при цьому не віддають перевагу жодному з вас. Вони можуть не розуміти, як ви себе почуваєте, коли вони потурають своєму улюбленцю.

 2. 2

  Складіть список того, як вони проявляють це і як це впливає на ваші почуття. Ви можете скласти цей список в розумі чи на папері, який ви використовуєте, коли будете розмовляти зі своїми батьками. Спробуйте згадати конкретні приклади, щоб підкріпити ваші слова.

 3. 3

  Підійдіть до батьків, коли вони знаходяться в хорошому, спокійному настрої. Запитайте, чи можете ви поговорити з ними про щось важливе і переконайтеся в тому, що ви не говорите обвинувальним тоном.

 4. 4

  Поясніть, що ви відчуваєте, використовуючи приклади для підтвердження. Пам`ятайте, що не потрібно злитися або використовувати приклади як звинувачення. Після того, як ви почнете сердитися, вони можуть замовкнути і не слухати вас далі. Вам же потрібно, щоб це вилилося в обговорення, в якому ви зможете висловити свої претензії, але не скаржитися на те, що вони зробили не так.
 5. 5

  Закінчуйте вашу бесіду, якщо її тон стає злим. Деякі батьки не хочуть слухати і зляться, якщо ви пояснюєте їм, що вони вибрали собі улюбленця. Якщо вони не хочуть слухати і зляться або якщо ви починаєте злитися, то не потрібно перетворювати обговорення у сварку.

 6. 6

  Не звинувачуйте себе або своїх братів і сестер. Ревнощі і гнів на ваших близьких змусить вас відчувати себе винуватим. Тим не менш, це не допоможе вирішити цю проблему і, як правило, фокусує вас на вашому гніві.

 7. 7

  Робота для себе, а не своїх батьків. Уникайте пошуків схвалення того, що ви робіть і майте трохи гордості. Це допоможе побачити вам те, що не бути улюбленцем, це не так вже й погано.

 8. 8

  Заведіть щоденник, в якому ви можете записати всі свої почуття. Коли вами опанує гнів, то його потрібно буде кудись виплеснути. Не хвилюйтеся, дайте своїм почуттям волю. 9. 9

  Стати більш незалежним. Це може бути важко, мати справу з батьками, які обсипають вашого брата чи сестру грошима і подарунками, а вам все дістається не так легко. Проводьте більше часу за межами вашого будинку в більш розуміє і підтримує середовищі.

Поради

 • Якщо батьки виявляють фаворитизм - це не означає, що ваші брати чи сестри краще, ніж ви. Намагайтеся не дозволити цьому вплинути на вашу самооцінку.
 • Якщо ви поговорили з вашими батьками, і вони сказали, що постараються виправитися, то не забувайте нагадувати їм про це. Якщо вони проявляють фаворитизм, то запитайте у них, чому вони поводяться, таким чином, у приватній бесіді. Поясніться і переконайтеся в тому, що ви також їх слухаєте.
 • Постарайтеся бути хорошим і розповісти їм, як ви себе почуваєте.
 • Спробуйте обговорити це питання з вашими братами і сестрами, вони можуть допомогти вам. Іноді обидві дитини відчувають себе обділеними і в ході обговорення цієї проблеми, ви побачите, що ваші батьки люблять вас однаково. Якщо ж ваш брат або сестра, дійсно готові вам допомогти, то він або вона допоможе вам організувати сімейне обговорення. Пам`ятайте, що це обговорення - не сваритися, тому слід уникати конфліктних ситуацій.

Попередження

 • Деякі батьки відмовляються обговорювати теми виховання і будуть наполягати на своїй правоті. Тим не менш, вони можуть приємно здивувати вас і прислухатися до ваших слів. Так що це не важко пояснити, як ви себе почуваєте.
 • Якщо ви почали вести свій щоденник, то ваші батьки або брати та сестри можуть знайти його. Обмірковуйте те, що ви пишете в ньому, так як його можуть знайти. Якщо батьки застосовують до вас силу, то зателефонуйте на лінію допомоги дітям, де вам нададуть допомогу.