Як вести переговори по контрактах

Контракт є юридично обов`язковою угодою між двома або більше сторонами, щоб підтримувати умови у відносинах, як це викладено в договорі. Переговори за контрактом включають процес обговорення і досягнення компромісів за умовами договору з метою досягнення остаточного затвердженого проекту контракту. Деякі контракти не підлягають обговоренню, як це зазвичай буває з орендою та гарантіями від виробника. Проте існують контракти (наприклад, в бізнесі, нерухомості та фінансових сферах), які можуть бути предметом переговорів з метою досягнення умов, які задовольняють всі беруть участь сторони. Дотримуйтесь цих порад про те, як укладати контракти.


Кроки

 1. 1

  Визначте свої цілі для укладення договору. Перш ніж намагатися вести переговори за контрактом, ви повинні мати певну ідею, який вам потрібен результат. Наприклад, якщо ви хочете продовжити термін дії контракту, ви повинні точно знати, на скільки часу ви хотіли зробити це. Зробіть список речей, з якими ви згодні як на компроміс, і список умов, які ви не хочете обговорювати.

 2. 2

  Досліджуйте закони щодо укладення контрактів у вашій області. Оскільки договори є юридично-зобов`язуючими документами, багато умови договору регулюються урядом. Наприклад, для орендодавця не є законним укладати контракт з орендарем в необжитих умовах життя. Перш ніж іти на переговори за контрактом, заплануйте безкоштовну консультацію з адвокатом, який спеціалізується на договірному праві, або пошукайте в Інтернеті юридичний сайт про те, де ви можете перевірити, умови вашого контракту в рамках правових норм.

 3. 3

  Підготуйтеся до переговорів.  • Отримайте які-небудь факти, цифри і документи, які можуть знадобитися для резервного копіювання пунктів переговорів.
  • Створіть перелік елементів, які потрібно вирішити. Коли ви укладаєте контракт, буде добре, якщо обидві сторони згодні з цим розкладом до початку сесії переговорів.


  • Встановіть часові рамки, в межах яких потрібно досягти угоди за умовами. Створіть план на випадок можливості того, що обидві сторони не можуть домовитися про умови протягом цього часу. Наприклад, ви можете погодитися запланувати посередництво після двох невдалих переговорів за контрактом або відкликати договір в цілому.

 4. 4

  Побудуйте довірчі відносини з тими, з ким ви ведете переговори. Це допоможе вам досягти угоди швидше і з меншим опором контраргументами. Для зміцнення довіри у повній мірі розкрийте всі факти, пов`язані з предметами переговорів за контрактом, представите документи про будь-які факти або цифрах, які ви використовуєте, щоб підтримати ваші запити, відкрито спілкуйтеся про ваші інтереси і будьте сприйнятливим до контрпрезентаціям іншого боку.

 5. 5

  Підійдіть до переговорів з позитивним настроєм. Це сприятиме розвитку співпраці і допоможе створити відкритість обох учасників до взаємовигідних рішень.


Поради

 • Щоб прискорити переговори за контрактом і, мати запис саме тих умов, які ви запросили в ході переговорів, ви можете створити чернетку контракту із змінами, які ви запитуєте, перш ніж іти на переговори. Це може допомогти послабити заперечення людей в іншу сторону, а також дозволяє їм побачити, що вони будуть підписувати, а не просто покладатися на їх сприйняття та інтерпретацію того, що ви хочете сказати.

Попередження

 • Коли ви укладете контракт, намагайтеся не намагатися обдурити іншу сторону, змусити іншу сторону обманним шляхом погодитися на ваші умови, даючи їм помилкову, неадекватну або вводить в оману інформацію, або за допомогою тактики залякування. Це створює атмосферу недовіри, і це непродуктивно позначиться на досягнення угоди.