Як впоратися з повітряною хворобою в літаку

Для багатьох людей повітряна хвороба є серйозною проблемою, що турбує їх щоразу, коли їм доводиться літати на літаку. У цій статті перераховані деякі способи, які допоможуть вам справитися з повітряної хворобою та її симптомами.


Повітряна хвороба виникає, коли мозок отримує суперечливі сигнали, тому що з одного боку ви рухаєтеся, а з іншого - сидите на місці. Тобто мозок сприймає інформацію від зорових аналізаторів, які бачать постійно змінюється картинку, але в той же час ваше тіло залишається на місці.

Кроки

 1. 1

  Не їжте багато перед тим, як сісти в літак. Наївшись, ви ризикуєте відчути симптоми повітряної хвороби.

 2. 2

  Постарайтеся не думати про повітряної хвороби. Ці думки змусять вас переживати, і ви можете переконати свій організм, що насправді страждаєте повітряної хворобою, хоча насправді це не так.

 3. 3

  Перед зльотом і посадкою прийміть наступне ліки:"Бонин" або "Драмамін". Ці ліки запобігають ефект «заколисування», перериваючи двозначну інформацію, збивають з толку ваш мозок. Зверніть увагу, що деякі такі ліки випускаються за рецептом, наприклад, "Скополамин". Хоча багато з них можна спокійно купити в аптеці без рецепта.

 4. 4

  Ви також можете дізнатися більше про точковому масажі. І хоча немає жодних достовірних доказів того, що від точкового масажу дійсно є якийсь толк при повітряної хвороби, можна все ж спробувати і цей метод.

 5. 5

  Постарайтеся якомога більше залишатися в кріслі, не роблячи ніяких різких рухів. В результаті в ваш мозок будуть приходити менш заплутані сигнали.

 6. 6

  Намагайтеся не читати в літаку, якщо від цього вам стає гірше. Багато хто вважає, що читання в літаку викликає у них відчуття дискомфорту, як при повітряної хвороби. Але якщо ви не страждаєте повітряної хворобою, читання в літаку - відмінний спосіб згаяти час.
 7. 7

  Вибирайте місця в літаку поруч з крилом. Вважається, що ці місця найбільш стабільні, там менше тряски, яка і вводить в оману ваш мозок. При трясці мозок отримує двозначні сигнали, тому що ваш погляд залишається на місці, а тіло рухається.

 8. 8

  Якщо ви переживаєте перед польотом, краще заздалегідь звикати до такого виду транспорту. Багато людей заявили, що різні атракціони, начебто стрибків на батуті, здорово допомогли їм звикнути до стану руху. В результаті вони змогли подолати свою повітряну хворобу. Слід звикати до руху заздалегідь, адже перед тим, як ви відчуєте якийсь результат, пройде чимало часу.

 9. 9

  Прийміть "Скополамин". Це противорвотное і заспокійливий засіб. Його можна приймати особам старше 12 років. Побічні ефекти включають сонливість, сухість у роті, розпливчастий зір.

 10. 10

  Жуйте м`ятну жуйку або сосите м`ятні льодяники. По-перше, це трохи відволіче вас від думок про повітряної хвороби, по-друге, допоможе зосередити розум на процесі жування і смаку. М`ятні жуйки відмінно допомагають проти заколисування в автомобілях і автобусах.

Поради

 • Перед польотом їжте не надто щільно. Найкраще засвоюються крекери, фрукти, оливки. Якщо ви їсте крекери, то краще підійдуть не сирні або арахісові, а найпростіші крекери, які не так сильно впливають на роботу шлунка.
 • Жуйте жуйку для пониження тиску. Якщо ваш сусід здається вам вельми приємним і доброзичливою людиною, спробуйте завести з ним розмову.


 • Якщо літак злітає або сідає, а ви при цьому відчуваєте дискомфорт і прояв симптомів повітряної хвороби, постарайтеся рухатися разом з літаком. Робіть це плавно і спокійно.
 • Подумайте про останні події вашого життя, про книгу, яку ви нещодавно прочитали, чекайте приходу стюардес або намагайтеся що-небудь намалювати. Зліт і посадку пережити досить просто, якщо ви знайдете, чим себе відволікти від поганих думок.
 • Якщо ви знаєте, що політ буде довгий, візьміть з собою в літак що-небудь, що допоможе вам скоротати час. Наприклад, телефон з іграми, які-небудь скачані фільми або серіали, книги. Це допоможе не тільки скоротати час, але і відволіктися від поганих думок.
 • Випийте води.
 • Уявіть, що йдете, наприклад, на пляж. Або згадайте, як грали зі своїм домашнім тваринам.
 • Якщо ви належите до групи людей, які бояться літати в літаках, тому що турбуються через висоту, уважно дивіться, як літак злітає. Тоді ви будете мати уявлення про те, що відбувається насправді.
 • Якщо ви турбуєтеся і нервуєте, потрапивши в зону турбулентності, закрийте очі і уявіть, що ви просто їдете в автомобілі по поганій дорозі.
 • Випийте Sprite або колу - це врегулює ваш шлунок.

Попередження

 • Намагайтеся не думати про повітряної хвороби, тому що думаючи про неї занадто багато, ви ризикуєте дійсно захворіти.
 • Не сідайте в літак з порожнім або занадто повним шлунком. Їжте легку їжу перед тим, як зайти в літак. Див. «Поради».
 • Пам`ятайте, що ліки можуть дати побічні ефекти, які можуть тривати протягом декількох годин. Перш ніж приймати будь-які ліки, проконсультуйтеся з лікарем. Особливо це стосується "скополамін".