Як спланувати подорож на машині

Незалежно від вашого віку чи роду занять, час від часу ви повинні знаходитись на свіжому повітрі. Поїздка з друзями або родиною може бути відмінним способом позбутися від вантажу повсякденних проблем, зняти стрес, забути про свої неприємності на якийсь час і зберегти теплі спогади про цю подорож. Це також один з нових етапів життя для тих, хто живе в країні, досить великий, щоб зробити дійсно захоплююча подорож на автомобілі. Принаймні, одна така поїздка в житті може мати важливе значення, перш ніж ви дійсно зможете відчути, чим живе ваша країна. Ось як омолодити свій дух, вирушаючи в дорогу.
Ваше дорожнє подорож

 1. 1

  Визначтеся, яких людей ви хотіли б бачити в подорожі поряд з собою. Ці люди повинні хотіти розважитися і бути готовими до цього. Вони повинні бути готові до проблем (застрягти в машині на кілька годин), вони повинні допомагати вести машину на якомусь відрізку шляху, розділити з вами важку роботу водія (за очевидним винятком дітей).
  • Щоб почерпнути для себе якісь ідеї, почитайте про те, як поїхати в дорожню подорож з сім`єю або з друзями.

 2. 2

  Зберіться як-небудь ввечері, щоб обговорити ідеї для своєї поїздки. Обіди та походи по магазинах - найкращі варіанти, щоб зробити це, але кілька коктейлів є кращим способом розслабитися. Планування поїздки має бути веселим і викликати у людей бажання взяти участь. Не зациклюйтеся на деталях або це буде повністю суперечити мети. Достатньо мати загальне уявлення про напрям, знати, які місця ви хочете відвідати, зайти на потрібний сайт, щоб не повернутися до точки повернення.
  • Є багато інтернет-сайтів, які допоможуть легко скласти план приблизного маршруту і зрозуміти, скільки часу на це буде потрібно і т.д. Використовуючи це можна прискорити процес прийняття рішень.

 3. 3

  Вам потрібно мати уявлення про те, як довго має тривати ваша поїздка і які місця ви хочете побачити. Єдине, що вам потрібно мати на увазі - це дата повернення. Не сприятиме планом той факт, що ви перебуваєте в Казані, коли мають бути в Києві і т.п. Планування має важливе значення для того, щоб ваша поїздка забезпечила вам потрапляння в потрібне місце в запланований час! Крім того, якщо ви плануєте відвідати певні місця, обов`язково з`ясуйте час відкриття, дати проведення спеціальних заходів, а також місцезнаходження хостелів, якщо вони вам потрібні. Якщо ви прямуєте на якесь свято або аналогічний захід, з розміщенням можуть виникнути проблеми, і якщо свято популярний, потрібно бути готовим спати в машині або палатке- принаймні, не потрібно виключати такий варіант, а бути до нього готовими.

 4. 4

  Встановіть бюджет і дотримуйтеся його. Якщо у вас мало готівки, заздалегідь забронюйте дешевий готель і економте на вечерях в ресторанах. Також упакуйте рушники, ковдри, спальні мішки, продовольства і т.д. Це дозволить вам скоротити витрати, якщо виникнуть труднощі або якщо ви потрапите в місто занадто пізно для пристойного вечері і т.д. Деякі поради по упаковці необхідних речей викладені в наступних кроках. Як мінімум у вас повинна бути одна кредитна карта для надзвичайних ситуацій (переважно по одній карті на людину), а також невеликі суми готівки для розрахунків готівкою (зняття дешевого житла, харчування).
  • Заплануйте заздалегідь витрати на паливо.
  • Якщо ви зупиняєтеся після важкої ночі, прийміть душ. Знайти платні душові можна в кемпінгах і на стоянках для автопричепів.
  • Зупиняйтеся в національних і державних парках, це може бути платним, але не дуже дорого. Також використовуйте постійні місця для кемпінгів, уточніть наявність довгострокових абонементів - так буде дешевше, якщо ви плануєте зупинятися там часто. Є парки в яких вам нададуть за плату кращі місця, а також засоби гігієни.
  • Уникайте платних доріг та зупинок у великих містах, і ви уникнете необхідності платити за використання доріг і парковку. Візьміть з собою нову дорожню карту, щоб ви завжди знали, як уникнути плати за проїзд або де знайти безкоштовний паркінг.
  • Для отримання більш детальної інформації почитайте про те, як вибирати місце для кемпінгу.

 5. 5

  Перевірте свою машину. Найважливіший елемент у подорожі на автомобілі - це ваш автомобіль, який повинен бути надійним, економічним і безпечним. Перед виїздом автомобіль повинен пройти технічний огляд і бути в робочому стані. Проводити більшу частину поїздки в гаражі буде зовсім невесело, так що позбавте себе від такого кошмарного результату, перевірте автомобіль до поїздки. Деякі речі, на які, можливо, варто звернути увагу: регулювання коліс, заміна шин, свіжа мастило, фіксація сколів лобового скла, перевірка зчеплення і гальма і загальний стан двигуна. Як тільки ви переконаєтеся, що автомобіль у відмінній формі, у вас стане однією проблемою менше.
  • Перевірте наявність запасний покришки. І якщо у вас її немає, візьміть її разом з домкратом. Якщо ви ще не знаєте, як змінювати покришки, попросіть механіка показати вам, як це робиться. Нехай краще вам буде трохи ніяково зараз, ніж десь посеред пустелі, де немає жодної людини, яка могла б вам допомогти.
  • Перевірте сполучні кабелі для запуску двигуна.
  • Зробіть дублікати ключів від автомобіля і роздайте кожному, хто їде в машині. Це допоможе, якщо заблокують двері і буде більш зручно при зміні водія. Також це допоможе при втраті ключів, тому що у когось завжди будуть запасні!
  • Перевірте наявність страховки для вашого авто і страховки при виїзді за кордон. Деякі компанії навіть можуть забезпечити вас безкоштовними картами і навігацією до кінцевого пункту призначення.
  • Якщо можливо, виберіть найбільш економічний автомобіль, що не витрачає велику кількість палива.
  • Почитайте про те, як перевірити авто перед поїздкою для отримання додаткової інформації.

 6. 6

  Упакуйте речі. Планування на випадок надзвичайних обставин - це важливо. Продукти харчування, спальне приладдя, одяг і вода - все це предмети першої необхідності, які потрібно зібрати, щоб ви відчували себе впевнено. Обов`язково надіньте на себе і візьміть з собою зручний одяг, так як вам доведеться сидіти протягом тривалого часу, і вам не повинно бути жарко або тісно.
  • Візьміть спальні пристосування: як мінімум, один спальний мішок, одну подушку і один плед / ватяну ковдру на кожну людину. Додайте одне або два полотна брезенту для різних цілей і кілька кухонних рушників / рушників для рук (або щось подібне) для саморобних штор на вікна автомобіля, на випадок, якщо вам доведеться спати в ньому вночі.
  • Візьміть що-небудь для розрядки (футбольний м`яч, який можна поганяти під час зупинки, фрісбі, який можна залишати, або колоду карт, щоб пограти в кафе).
  • Візьміть паперові рушники, посуд, щось для миття посуду, мішки для зберігання та для сміття, запас туалетного паперу. Всі ці предмети можуть допомогти заощадити гроші і допоможуть вийти зі скрутного становища.
  • Пам`ятайте, що ви можете подорожувати по досить пустельній місцевості, тому потрібно взяти з собою найнеобхідніші речі. Візьміть 3-4 літри води, 3-4 літра палива, 15 - 30 метрів буксирувального тросу, клейку стрічку, аптечку, ліхтарик (вид, в якому не використовуються батарейки, хороший тим, що вам не доведеться турбуватися про батарейках), спрей від комах , сполучні кабелі, кишеньковий ніж, компас, парасольку і ковдри. Корисно мати перетворювач електроенергії для зарядки музичного центру, ноутбука, стільникових телефонів і т.д.
  • Якщо ви плануєте виїхати в іншу державу, вам знадобиться паспорт і наявність необхідної візи. Перевірте термін дії паспорта.

 7. 7

  Подбайте про їжу. Постарайтеся вибирати здорову їжу. Харчування є одним з найважливіших аспектів поїздки, особливо якщо ви збираєтеся перетнути країну за два дні. Якщо ви хочете подолати велику відстань, ви не повинні занадто часто зупинятися для того, щоб поїсти. Якщо ви турбуєтеся про здоров`я, ви також не повинні весь час їсти на ходу. Якщо ви будете погано харчуватися, ви станете сонними і менш сконцентрованими, що підвищить ризик виникнення нещасних випадків на дорозі. Упакуйте продукти, які ви, можливо, є не захочете, але їх все одно потрібно взяти. Снеки або поживні батончики є відмінним вибором. Крім них варто взяти свіжі фрукти, пластівці, горіхи, насіння, мікси із сухофруктів і т.д. Для приготування їжі візьміть з собою приправи, пасту, рис швидкого приготування і продуктові пакети для кемпінгу. Ви можете купити свіжі фрукти, овочі, рибу і м`ясо у місцевих фермерів і рибалок прямо під час поїздки. Свіжі продукти - це прекрасно, і їх покупка буде частиною вашого досвіду в дорозі. Коли ви поповнюєте запаси продовольства, важливо враховувати дієтичні обмеження, такі як непереносимість клейковини, вегетаріанство і т.д. (Якщо такі є). У придорожніх закусочних не завжди є їжа, яку можна їсти, якщо ви дотримуєтеся який-небудь дієти.
  • Знайдіть хороший складаний кулер, який не займатиме більше ніж одне місце. Купуйте пакети з льодом або запечатують сумки, які можна заповнити льодом. Чи не кладіть лід безпосередньо в кулер, тому що ви дуже турбуватиметеся, якщо він розтане і вам доведеться купувати ще на кожній остановке- завжди тримайте лід в контейнері. Якщо ви зупиняєтеся на нічліг, пакет з льодом можна заморозити в барном холодильнику. Але не забудьте його звідти забрати.
  • Ви завжди можете спекти печиво, посмажити яйця або приготувати інші продукти на двигуні автомобіля, якщо ви візьмете з собою алюмінієву фольгу і приправи! Для початку прочитайте про те, як приготувати їжу на двигуні авто.
  • Також почитайте додатково про те, як зберігати їжу свіжою.

 8. 8

  Візьміть з собою карту та / або використовуйте GPS. Завжди беріть з собою звичайні паперові карти або карти у вигляді книг, навіть якщо у вас є GPS. З GPS щось може піти не так, і ви можете застрягти в дорозі тільки тому, що покладалися тільки на нього.

 9. 9

  У кожної людини повинен бути компакт диск зі своєю улюбленою музикою. Наприклад, одним подобається музика, яка нагадує про літо, іншим музика, яка була популярна в середній школі і т.д. Кожна людина для створення загального настрою повинен принести в машину якісь предмети, які нагадують йому про щось приємне, наприклад, цукерки, діадеми, дешеві сонцезахисні окуляри, бантики. Буде цікаво, якщо ви збережете ці деталі в секреті, до тих пір, поки не підете в дорогу.

 10. 10

  Подбайте про водіння. Подорож на автомобілі - це дивовижний досвід, постарайтеся не зіпсувати його небезпечним водінням або безглуздям. Постарайтеся їхати в прохолодний час доби (менше кондиціонування і всім буде не так жарко) і використовуйте круїз-контроль для включення постійної швидкості. Є цілий ряд порад, яких варто дотримуватися, коли ви перебуваєте за кермом:
  • Ніколи не перевищуйте швидкість і не обганяйте на сліпих поворотах / височинах, незалежно від того, наскільки впевнено ви відчуваєте себе в якості водія. Автомобіль або вантажівку, що їде в іншу сторону, не має ніякого відношення до вашої впевненості!
  • Якщо ви відчуваєте, що втомилися від довгого сидіння за кермом, прислухайтеся до цього почуття. Якщо ви себе пересилювати і продовжуєте вести машину, ви наближаєтеся до небезпечної зони сонливості, поганої реакції і швидкості прийняття рішень. До будь-якої сонливості варто прислухатися, знайти найближчий привал, з`їхати на узбіччя і відпочити 20 хвилин. За цей час треба розтягнутися, походити і, можливо, перекусити і попити.
  • Звертайте увагу на простір, необхідне для великих транспортних засобів (вантажівки, позашляховики, автобуси і т.д.), коли ви їх наздоганяєте і обганяєте, а також залишаючи їм широкий простір при поворотах. Пам`ятайте, що якщо ви не бачите їх дзеркала, то вони не бачать вас. Обходьте їх швидко, але безпечно, і не подрезайте занадто рано, коли йдете на обгін.
  • Якщо ви їдете вночі, завжди повинен бути один сплячий і одна людина, яка не спить.
  • Якщо ви повинні їхати всю ніч і всі втомилися, міняйте один одного позмінно, через кожен 1 годину 45 хвилин. Всі повинні спати циклами по 1,5 години. Додаткові 15 хвилин дають людині можливість влаштуватися і заснути. Також буде краще, якщо наступний людина, яка повинна сісти за кермо, почав прокидатися за кілька хвилин до того, як ви зупинитеся.
  • Щоб не заснути пийте кофеїн, їжте хрусткі продукти (яблука), відкрийте вікна, включайте музику (якщо від цього не прокинутися інші), кусайте губи, щипати себе або часто перебудовуйтеся в інший ряд. Почитайте про те як не заснути за кермом, для більш докладної інформації.

 11. 11

  Якщо ви вирішили спати в машині, виберіть правильне місце розташування. Це повинно бути добре освітлене місце, в стороні від руху транспорту і пішоходів, де автомобільна інспекція не буде стукати вам у вікна.
  • Парковка мотелю, в якому не виявилося вільних номерів, може бути хорошим місцем для ночівлі, особливо якщо ви дійсно дуже втомилися і вам набридло шукати місце для ночівлі. Парковки часто добре освітлюються і знаходяться далеко від доріг. Однак, будьте обережні, так як ви можете нарватися на злодіїв, які намагаються проникнути в автомобіль, які дуже здивуються, побачивши вас всередині!
  • Можна зупинитися в кемпінгу або на парковці для трейлерів (платно), але не виходити зі свого автомобіля. Це буде не безкоштовно, але ви може заощадити час і не встановлювати намет, особливо якщо ви поспішаєте.
  • Можна зупинитися на добре освітлених парковках вантажівок. Спати в таких місцях - загальноприйнята звичка багатьох водіїв вантажівок.

 12. 12

  Коду проїжджаєте великі міста і селища, намагайтеся їхати «проти» жвавого руху і не в години пік. Немає нічого більш жахливого, ніж під час подорожі на автомобілі стояти в пробці, особливо коли ви транзитом проїжджаєте незнайоме місто. Поцікавтеся трафіком (пробки зазвичай виникають в центрі міста рано вранці, в середині і наприкінці робочого дня) і уникайте проблемних ділянок дороги. Або пересувайтеся транзитом не в години пік.
  • Якщо ви застрягли, втомилися і відчуваєте, що вас покидають сили, покиньте дорогу при першій же можливості і перечекайте. Використовуйте вільний час як можливість вивчити нове місце, або попийте кави.

 13. 13

  Дочекайтеся зручного моменту і насолоджуйтеся водінням! Після того як ви все спланували, перевірили і знаєте з якими ризиками і проблемами можете випадково зіткнутися, пора вирушати в дорогу. Поїздка буде грандіозна, дивовижна і запам`ятовується, якою ви вирішили її зробити, тому не зациклюйтеся на упереджених думках і нереалістичних ідеях. Якщо на шляху ви зіткнетеся з цікавими речами, яких зовсім не очікували побачити, піддайтеся примхи і відкрийте для себе щось зовсім нове. Ви не пошкодуєте про відкриття та вивчення нових аспектів життя навколо вас, в дорозі ви можете зустріти найнеймовірніших людей!
  • Якщо ви перебуваєте в іншій частині країни, вибирайте мальовничий маршрут всякий раз, коли це можливо. Ви можете здивуватися, який особливою і красивою може бути ваша країна.
  • Будьте спонтанні. Якщо ви бачите рекламний щит якогось шалено привабливого магазину або божевільного атракціону, зайдіть туди. Не ставайте заручником графіка або маршруту.


  • Куди б ви не пішли, переконайтеся, що ви виходите в місто і спілкуєтеся з місцевими жителями.
  • Робіть все можливе, щоб уникнути харчування в мережевих ресторанах. Місцеві ресторани набагато краще в 95% випадків і набагато більш цікаві в 100% випадків. Крім того, ви, швидше за все, зустрінете якихось чудових персонажів саме в місцевих забігайлівках і ресторанах.

 14. 14

  Долайте нудьгу. Пам`ятайте, що розмови, ймовірно, будуть вашим головним джерелом розваг, і ви повинні запланувати на них час. Ви будете проводити в автомобілі багато часу, і не завжди вас розважатимуть бесіди і пейзажі за вікном. Якщо ви можете читати в автомобілі, книги та журнали могли б вам допомогти скоротати якийсь час. Якщо ні, слухайте музику, дивіться DVD на портативному DVD-плеєрі, звертайте увагу на форму хмар, вважайте автомобілі і грайте в автомобільні гри:
  • Гра «Вгадай номерний знак». Потрібно побачити місце реєстрації, область і, можливо, навіть країну. Перемагає той, хто побачив найбільше областей реєстрації автомобілів до кінця поїздки. (Доброю ідеєю буде зберігати записи в ноутбуці.) Або, варіюйте, використовуючи букви кожного номерного знака, щоб скласти фразу, наприклад, "КБР" може бути "корова без рогів» і т.д.
  • Гра «Полювання на сміття». Попросіть кого-небудь скласти список елементів, які повинні бути помічені протягом встановленого часу. Перший, який помітив всі елементи зі списку, виграє.
  • Гра «Корови». Вважайте корів чи інші об`єкти, які ви бачите за певний час поїздки. Як тільки ви доїжджаєте до кладовища, втрачаєте всі свої окуляри і повинні починати рахувати знову. Перемагає той, хто нарахував найбільше об`єктів.
  • Гра «Алфавіт». Шукайте букви на вашому боці дороги в знаках, вітринах, на транспорті і т.д. Перемагає той, хто збере весь алфавіт першим.
  • Гра «Оповідання». Одна людина говорить перша пропозиція, другий продовжує його пропозицію своєю пропозицією і так далі, поки черга знову не дійде до першої людини. Чим безумніше вийде історія, тим більше ви посмієтеся!
  • Для більшої кількості ідей почитайте про те, в які ігри краще грати в авто. І не забувайте співати хором!

 15. 15

  Насолоджуйтесь розвитком відносин під час поїздки. Оскільки ви разом подорожуєте, ви дізнаєтеся один одного більше, ніж будь-коли. Ви і ваші супутники почнете сперечатися, закохуватися, відкривати глибокі та значущі речі один про одного і т.д., витратьте час, щоб розібратися у своїх почуттях і розмовах один з одним. Це частина поїздки на автомобілі - гуртуватися і дізнаватися більше один про одного, так що не ігноруйте розмови і не дозволяйте почуттям вийти з-під контролю. Зупиніться і слухайте один одного.
  • Довге знаходження в безпосередній близькості з певними людьми може привести до того, що ваша дружба дійде до точки розриву. Якщо це так, може бути особливо ніяково, якщо вам доведеться їхати 1000 км поруч один з одним, тому не забудьте робити «перепочинку», щоб не псувати нерви один одному.

 16. 16

  Ведіть щоденник своєї поїздки. Збережіть свої спогади про поїздку на автомобілі шляхом документування подій в цифровий і письмовій формі. Принаймні, фотографуйте! Незалежно від того, де ви знаходитеся і що ви робите, якщо ви цього не зробите, ви будете шкодувати, що не залишилося фотографій вашого експерименту. Крім того, намагайтеся записувати хоча б схематично всі місця, в яких ви були. Якщо у вас достатньо енергії, щоб записати свої почуття, це буде прекрасно! Всі ці спогади будуть повертати вас до цієї поїздки в найближчі роки.
  • Цифрова камера - це кращий варіант для фотографій подорожі. Переконайтеся, що у вас є багато повністю заряджених батарей і достатньо місця для зберігання фотографій. Якщо карти пам`яті стають повними, файли можна скинути на компакт-диск у великих супермаркетах, аптеках, де завгодно. Якщо ви відпочиваєте з сім`єю або друзями, просто використовуйте їх комп`ютер для копіювання на диск.
  • Не скупіться на фотографії. Фотографуйте багато і робіть, принаймні, кілька кадрів одного каменю, пам`ятника, декорації чи події!
  • Фотографуйте мости між державами, прикордонні знаки, мотелі, де ви ночували, і у вас буде кумедна історія з цікавими пам`ятками і т.д.
  • Складіть список фотографій, які повинен зробити кожен подорожуючий. Наприклад, кожен день хтось повинен робити знімок з випадковою сім`єю, сфотографувати сад, пам`ятка, церква і т.д. Фотографуйте однієї людини на кордоні кожній області чи держави. Хоча це може бути позбавленим смаку, ви гарантовано будете сміятися, і ці фотографії будуть прекрасним подарунком на пам`ять.
  • Обов`язково фотографуйте своїх попутників. І якщо ви можете записувати їх щоденні або постійні враження від поїздки, зробіть це.

Планування допомоги

Поради

 • Візьміть з собою автомобільний зарядний пристрій для мобільного телефону.
 • При подорожі з дітьми та / або домашніми тваринами, зберіть всі їх спорядження і проявляйте постійну турботу. Вони потребують частих зупинках, частому годуванні, постійної хорошої вентиляції, розвагах і заспокоєнні. Це все можна зробити, але поїздка буде більш «відповідальної»!
 • Якщо ви плануєте заїхати до друзів, не забудьте спочатку поцікавитися (а не припускати), чи є у них для вас кімната, час і зацікавлені вони в вас як у відвідувача. Будьте ввічливі і переконайтеся, що у них є місце для всіх. Якщо вони відчувають себе ніяково, дайте їм зрозуміти, що це не проблема, і ви просто заїдете до них на каву / на вечерю. Якщо вам потрібно десь безкоштовно зупинитися, ви завжди можете відвідати сайт couchsurfing.com.
 • Якщо ви плануєте зупинятися в готелях або мотелях, попередньо забронюйте номер, щоб він залишився за вами. Використовуйте мобільний телефон, щоб визначити своє місцезнаходження і забронювати номер в готелі. Використовуйте оцінку часу на картах, щоб в готелі знали час вашого ймовірного прибуття. Карта також допоможе їм дізнатися, де ви знаходитеся в даний момент, щоб вони розуміли, що, можливо, ви приїдете пізніше, ніж сказали.
 • Бувайте в багатьох цікавих місцях, і прекрасно проводите час!
 • У вас в багажнику завжди повинна бути намет. Вона завжди може придатися.
 • Якщо можливо, орендуйте трейлер. Так буде зручніше для зберігання їжі, сну і перегляду фільмів.
 • Якщо під час своєї поїздки ви збираєтеся працювати, пошукайте сезонну роботу, подивіться місцеві газети з працевлаштування, відвідайте агентства, що спеціалізуються на підборі тимчасової роботи та допомоги людям. Зустрічайтеся з людьми, дізнавайтеся, які події відбуваються в тій чи іншій місцевості, сходіть в місцеву торгову палату, де ви могли б отримати роботу, а також відвідаєте курорти, де теж можна знайти яку-небудь тимчасову роботу.

Попередження

 • Не їдьте занадто далеко, звідки ви не можете повернутися.
 • Не потрібно продовжувати їхати, якщо ви втомилися. Використовуйте поради в підказки тільки для того, щоб дістатися до наступної зупинки. Не соромтеся розбудити когось ще, якщо ви втомилися! Короткостроковий сон (навіть якщо він триває всього 1 - 2 секунди) може призвести до фатальних ДТП. Не ризикуйте.
 • Уникайте брати в автомобіль незнайомців або подорожують автостопом. Це небезпечно і може погано скінчитися.
 • Незнання того, де ви будете перебувати в кінцевому підсумку, є важливим моментом. Переконайтеся, що ви, принаймні, маєте загальне уявлення про те, як ви будете повертатися додому або ви можете опинитися в біді.
 • Вибір музики може викликати розбіжності серед подорожуючих, якщо їхні смаки сильно відрізняються. Якщо з приводу музики виникли розбіжності, дозвольте зробити вибір водієві.
 • Остерігайтеся можливих проблем. Нічого не перебільшуйте, але не забувайте про можливі небезпеки, що виходять від тварин і людей, які крадуть речі з машин.
 • Не розказуйте друзям про якісь незручних моментах, які сталися з ними в дорозі. Якщо ви це зробите, ваші друзі розкажуть історію про вас.
 • Дотримуйтесь правил дорожнього руху / інструкції під час подорожі за межі держави. Ви повинні бути в безпеці і все ще отримувати задоволення, тому пристібайте ремені безпеки.

Що вам знадобиться

 • Сумки, одяг, взуття
 • Їжа та вода, в тому числі закуски
 • Мобільний телефон

* Розваги (музика, ігри, книги, письмове приладдя)

 • Журнал / щоденник і ручка
 • Камера
 • Аварійний запас для автомобіля (домкрат, запасне колесо, трикутник безпеки і т.д.)
 • Аварійний запас для вас (ліки, аптечка, свічки і теплий одяг, якщо подорожуєте в зимовий період, вода (води багато не буває) і т.д.)
 • Постільні приналежності, подушки, подушки для шиї, тканина для закриття вікон, непромокальний брезент
 • Бюджет, кредитні картки та готівку
 • Карти, атласи, GPS
 • Сонцезахисні окуляри / окуляри для читання / окуляри для водіння, сонцезахисний крем, головний убір, спрей від комах, антисептичні серветки
 • Особисті речі (дезодорант, зубна щітка, зубна паста і т.д.)