Як врятуватися на мінному поля

Поля, засіяні смертоносними мінами в Північній Кореї, Пакистані, В`єтнамі, Іраку та багатьох інших країнах, несуть відповідальність за тисячі смертей щорічно. Навіть ті міни, яким вже десятки років, також небезпечні - вони можуть вибухнути при найменшому тиску. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися, як безпечно вибратися з мінного поля, що не привівши в дію ні одну міну.
Метод 1 з 3: Огляд ситуації

 1. 1

  Шукайте ознаки, що свідчать, що поруч міни. Більшість хв заховано, але якщо ви знаєте що шукати, у вас буде більше шансів уникнути їх. Не втрачайте пильність навіть на секунду, коли ви знаходитесь на мінному полі. Не припиняйте шукати такі ознаки:
  • Дріт. Вони чітко не видно, тому ви повинні пильно вдивлятися в землю. Дроти, як правило, досить тонкі, щоб їх було практично неможливо побачити.

  • Ознаки ремонту доріг. Включно вимощені території, нова заливка, дорожні заплатки, канави, виїмки і т.д. Це може бути ознакою того, що неподалік встановлені міни.

  • Знаки або мітки на деревах, стовпах, стійках. Збройні сили, які встановлювали міни, могли як-небудь відзначити заміновані поля, щоб захистити своїх солдатів.

  • Трупи тварин. Велика рогата худоба та інші тварини часто підриваються на мінах.

  • Пошкоджені транспортні засоби. Покинуті автомобілі, вантажівки і інший транспорт могли вже детонувати міну або бути біля неї.

  • Підозрілі об`єкти в деревах і кущах. Не всі міни зариті і не все не знешкоджені боєприпаси знаходяться на землі.

  • Порушення в попередніх трасах або стежки, які несподівано обриваються.

  • Дроти, які ведуться з боку дороги. Це може виявитися натяжна дротом детонатора, яка частково заритий.

  • Дивні особливості землі або форми, які не існують в природі. Зростання рослинності може ослабнути або втратити колір, дощ міг частково змити покриття, а рослинний покрив міг зануритися або потріскатися по краях, або матеріали, що прикривають міни, можуть виглядати як насипу бруду.

  • Цивільні люди цураються певних місць або будівель. Місцеві жителі, як правило, знають, де розташовані міни або розірвалися боєприпаси. Опитаєте цивільне населення, щоб визначити точне місцезнаходження.

 2. 2

  Негайно зупиніться. Як тільки ви розумієте, що ви в небезпеці, замріть. Не робіть ні кроку. Витратьте деякий час, щоб оцінити ситуацію і залишити план порятунку. Тепер ваші рухи повинні бути повільними, обережними і обдуманими.

 3. 3

  Подайте своїм приятелям сигнал тривоги. Як тільки ви подумали, що перебуваєте в небезпеці, подбайте, щоб про це дізналися всі, щоб вони зупинилися, перш ніж хтось детонує вибуховий пристрій. Викрикуючи «Замри!» І скажіть, щоб ніхто не рухався. Якщо ви лідер в даній ситуації, вам доведеться інструктувати інших, як безпечно покинути поле. Переконайтеся, що всі знаходяться на тому ж місці, тому що один невірний рух може вбити всіх.

 4. 4

  Нічого не підбирайте. Багато міни з пасткою. Ви думаєте, що піднімаєте шолом, радіо або військовий артефакт, і ось, помічаєте, що насправді це міна. Навіть іграшки і їжа використовуються в якості приманки. Якщо ви це не впускали, то і не піднімайте.

Метод 2 з 3: Безпечний втечу

 1. 1

  Відходите з замінованого району. Якщо ви підозрюєте, що зайшли на мінне поле або ступили на заміновану територію, або тому, що ви побачили тривожні ознаки, або бачите міну або потенційну міну, або тому, що сталася детонація, зберігайте спокій і обережно вийдіть з небезпечної зони, ступаючи по своїх слідах. Якщо можливо, не розгортайтеся.
  • Озирайтеся назад, коли йдете, і повільно переставляйте ноги саме там, де вже ступали.

  • Ідіть, поки не переконаєтеся, що ви поза небезпекою, коли, приміром, ви досягнете дороги чи іншій території, по якій часто ходять.

 2. 2

  Досліджуйте землю. Якщо з якоїсь причини ви змушені просуватися вперед або не можете розглядати свої сліди або шлях відступу, то вам потрібно досліджувати землю на міни і поступово просуватися. Обережно досліджуйте землю своїми руками або ногами, також можна скористатися ножем або іншим предметом, щоб м`яко досліджувати землю дюйм за дюймом.
  • Досліджуйте її під кутом, тому що міни зазвичай вибухають від тиску зверху вниз.

  • Після того як ви перевірили маленьку ділянку, просувайтеся далі і продовжуйте дослідження землі. Найбезпечніший спосіб перейти мінне поле - дуже повільно повзти на животі, а не переходити.

 3. 3

  Отримайте допомогу, якщо ви нічого не розумієте. Якщо ви абсолютно невпевнені, де ви раніше ступали, і побоюєтеся досліджувати землю, то не ризикуйте. Дюйми можуть виявитися тією різницею між життям і смертю. Покличте на допомогу або зверніться до людей поблизу, щоб вони вам допомогли.
  • Якщо ви самі можете скористатися мобільним телефоном, то зателефонуйте, щоб звернутися за допомогою.

  • Не використовуйте двостороннє радіо без вкрай необхідності. Сигнал від радіо може спровокувати певний тип хв або незнешкоджену міни випадково вибухнути.

  • Якщо у вас немає можливості з ким-небудь зв`язатися, почекайте. Не здумайте «кинутися з усіх ніг» і не намагайтеся досліджувати свій вихід, якщо не маєте уявлення про те, що робите. 4. 4

  Зверніть увагу на наявність ознак, що міна може ось-ось вибухнути. Коли ви вибираєтеся з мінного поля, будьте пильні, щоб виявити, що міна може зараз вибухнути. Прислухайтеся до незвичайних звуків. Ви можете помітити слабке клацання, якщо притискна пластина була натиснута, або був зрушений контактно-поворотний стрижень, або, скоріше всього, можна почути бавовна вибухає кришки. Також зверніть увагу на те, що ви відчуваєте. Якщо ви дуже насторожені і переступаєте повільно, то ви будете здатні відчути, наприклад, натяг шнура.

 5. 5

  Негайно кидайтеся на землю, якщо почалася детонація. Солдати кричать «лягай!». Якщо ви помітили хоч одна ознака від останнього кроку, або якщо хтось поруч викрикує попередження, що він детонировал міну, то кидайтеся на землю якомога швидше. У вас буде не більше секунди, перш ніж міна вибухне, але якщо ви використовуєте цю секунду мудро, ви будете в змозі уникнути серйозної травми або смерті. Міни вибухають вгору, тому безпечніше всього на землі.
  • Якщо можливо, впадіть назад, щоб якомога краще захистити верхню частину від шрапнелі. Незважаючи на те, що цілком ймовірно впасти на іншу міну, площа прямо за вами є найбезпечнішим місцем для падіння, тому що ви тільки що по ній ходили.

  • Не намагайтеся обігнати вибух- снаряди вилітають з міни на тисячі фунтів за секунду, а радіус жертви - відстань від міни, на якому ви можете отримати травму -досягає 100 футів і більше.

 6. 6

  Відзначте місце небезпеки і повідомте про нього у відповідні органи. Якщо ви знайшли міну, допоможіть іншим людям уникнути її, позначивши її місцезнаходження. По можливості використовуйте міжнародно-визнані символи або знаки, або звичайне місцеве попередження. Переконайтеся, що ви перебуваєте на безпечній території, перш ніж намагатися встановлювати попередження. Позначте місце небезпеки і повідомте про нього поліції, військової частини або місцевим саперам.

Метод 3 з 3: Уникнення мінних полів

 1. 1

  Ознайомтеся з інформацією про наземних мінах. Розірвався боєприпас це термін, який використовується для позначення будь-якого роду вибухових снарядів, наприклад бомби, гранати, артилерійських снарядів. Вони були застосовані, але ще не підірвані, і зберігають свій вибуховий потенціал. Наземні міни іноді вважаються видом розірвався боєприпасу, і поки міни завойовують увагу більшості засобів масової інформації, все не знешкоджені боєприпаси залишаються небезпечними. У деяких частинах світу розірвалися боєприпаси, крім хв, становлять найбільшу небезпеку.

 2. 2

  Вивчіть історію регіону. Всякий раз, коли ви їдете в незнайомий регіон, доцільно ознайомитися з історією цього регіону, щоб визначити, чи є ризик наземних мін. Регіони, що переживають військовий конфлікт, дуже ризиковані, але не розірвалися боєприпаси ще довго залишаються небезпечними після припинення військових дій.
  • У В`єтнамі, Камбоджі і, наприклад, Лаосі залишилися мільйони хв і не розірвалися бомб, і навіть в Бельгії, вже довгий час невійськової, в останні кілька років екіпажі знешкодили сотні тонн боєприпасів, що залишилися після ПМВ і ВМВ.

 3. 3

  Звертайте увагу на попереджувальні знаки. Коли ви не можете розраховувати на те, що мінні поля відмічені, ви повинні обов`язково триматися подалі від тих, що позначені. Міжнародно-визнані символи для мінних полів включають череп з кістками і червоний трикутник. Знаки часто, але не завжди, червоні, і на них часто написано «МІНИ» або «НЕБЕЗПЕКА».
  • Там, де немає знаків, часто використовуються імпровізовані попередження, наприклад, пофарбовані камені (червоний зазвичай визначає межі мінного поля, а білий вказує безпечний шлях через нього), купи каміння, прапори, увіткнені в землю, в`язки трави або стрічки, якими оточили територію.

  • На багатьох мінних полях немає попереджувальних знаків, тому не думайте, що їх відсутність є ознакою того, що область безпечна.

 4. 4

  Наведіть довідки на місцевому рівні. Попереджувальні знаки довго не живуть. З часом рослини, тварини, погода і люди знімають або ховають знаки. У деяких районах металеві знаки є цінним будівельним матеріалом, і можна нерідко побачити мінний знак, який використаний, наприклад, для латання металевого даху. Більше того, в багатьох місцях попереджувальні знаки ніколи не встановлюються. Місцеві жителі, проте, часто знають загальні місцезнаходження мін та боєприпасів, тому краще всього під час поїздки в потенційно небезпечний регіон опитати місцевих, чи є область безпечної для життя, або ще краще - отримати керівництво.

 5. 5

  Не звертайте з второваних стежок. За винятком активних бойових ситуацій. Якщо люди регулярно ходять по доріжці, можете бути впевнені, що вона не замінована. Поза стежки, однак, може ховатися небезпека.

Поради

 • У той час як більшість людей знайомі з мінами натискної дії, які запускаються людиною, які настали на них, або транспортним засобом, проїхав по ним, існує багато інших різних типів хв і способів детонації. Деякі з них запускаються ослабленням тиску (коли хтось піднімає предмет над міною), інші використовують дроти, наявність вібрації або магнітні пускові пристрої.
 • Якщо ви сумніваєтеся, дотримуйтеся доріг з твердим покриттям, тому що міни не можуть бути поховані під асфальтом. Майте на увазі, що (в основному, в зонах активних бойових дій) міни можуть бути поміщені у вибоїнах, або дріт може бути натягнута через дорогу, щоб викликати вибух на узбіччі дороги.
 • Міни можуть бути виготовлені з металу, пластмаса або дерева, тому металошукач не обов`язково зможе попередити вас про небезпеку.
 • Наземні міни знаходяться як на мінних полях, так і в замінованих регіонах. Мінні поля - це території з чіткими межами - ці кордони не завжди видно, проте - де міни були розміщені, часто у високих скупченості, як правило, для досягнення оборонних цілей. Заміновані території, тим не менш, не мають чітких меж, і, як правило, охоплюють більше території, ніж мінне поле. Мінні території мають низьку щільність хв (міна тут і там) і типові для партизанських прийомів.

Попередження

 • Ніколи не думайте, що нещодавно «очищена» територія безпечна. Видалення міни це складний і складний процес, і нерідко наземні міни залишаються на території, яка офіційно була очищена. Однією з основних причин цього є те, що міни, що знаходяться в землі довгий час, можуть істотно занурюватися вниз. Тим не менш, в ході річного циклу заморожування-відтавання мороз іноді здіймається і виштовхує ці глибоко засіли міни на поверхню.
 • Не кидайте каміння і не намагайтеся вистрілити в міну або не розірвався снаряд. Якщо є ще міни, вибух однієї з них спровокує цілу ланцюгову реакцію вибухів.
 • Пам`ятайте, що міни не спрацьовують так як у фільмах - ви не почуєте `клацання` або інших попереджувальних сигналів перед тим, як вона активується. Ви не зможете від неї втекти, зокрема від вистрибує міни, яка використовує первинний заряд, щоб підняти міну із землі, перш ніж детонувати другий заряд, який розкидає металеві кульки або шрапнель у всіх напрямках. Ці частинки летять швидше, ніж гвинтівкова куля, і різних напрямках.
 • Не використовуйте двостороннє радіо, коли ви знаходитесь на мінному полі. Сигнал від радіо може спровокувати певний тип хв або незнешкоджену міни випадково вибухнути. Якщо є й інші на мінному полі, відійдіть хоча б на 300 метрів, щоб зв`язатися по радіо. Сигнал від мобільного телефону також здатний випадково викликати детонацію вибухового пристрою (повстанці і терористи часто використовують мобільні телефони для віддаленої детонації вибухових пристроїв, але для цих детонацій потрібно сигнал).
 • Не відкривайте міни або розірвалися боєприпаси і не намагайтеся їх знищити, якщо ви належним чином не підготовлені і не оснащені.
 • Нічого не кидайте і не тягніть по землі, коли відступаєте назад.
 • Ніколи не ступайте на мінне поле або заміновану територію навмисне, якщо ви не підготовлені належним чином і не оснащений сапер.