Як скористатися паризьким метро

Паризьке метро, напевно, найшвидший спосіб пересування по Парижу. Над землею ви ніколи не перебуваєте далеко від станції. Але якщо не поставитися до нього серйозно, метро може бути дивним і збиває з пантелику світом, якщо ви потрапляєте в нього вперше.


Кроки

 1. 1

  Визначте розташування станції метро. Як вже було сказано, ви завжди недалеко від однієї з них. Існують кілька підказок, як їх виявити. Зазвичай на них є вказівник "Metro" або велика жовта літера "M". Є деякі станції, наприклад Miromesnil, чиї входи розташовані в будівлях. Так що якщо ви готові заприсягтися, що ви не бачите жодної, погляньте на навколишні будівлі - в них може ховатися станція.

 2. 2

  Звіртеся з картою метро. Знайдіть місце, де можна присісти всередині станції, і погляньте на карту на стіні або, якщо у вас така є, на кишенькову карту. Вирішіть, куди ви хочете потрапити, і спробуйте визначити відповідну зупинку на карті. Перевірте, що лінія працює, визначте ваше справжнє місцезнаходження і подивіться, в якому напрямку вам треба слідувати (яка остання станція цього маршруту).

 3. 3

  Купуйте квитки в автоматі біля каси. Carnet - Це зв`язка з 10 квитків. Їх також можна купити зв`язками по 20 квитків. Розгляньте варіанти придбання наступних пакетів:
  • "Navigo Decouverte" це безконтактна карта, що дозволяє вам користуватися метро, автобусом, RER і трамваєм в обраних наборах зон Парижа і the Ile de France як мінімум три дні.
  • Paris visite - ця карта дозволить вам також пройти в музеї (але не в Ейфелеву Вежу, уточнюємо, поки ви не запитали).
  • A Carte Mobilis дасть вам день переміщень на метро, автобусі і RER.

 4. 4

  Як тільки ви купили свій квиток або безконтактну картку `Navigo`, проходьте до турнікетів.
  • Якщо у вас квиток, просуньте його в отвір спереду турнікета і він вискочить зверху. Заберіть його назад після того, як пройдете через турнікет, і зберігайте в кишені.
  • Якщо у вас карта Navigo, швидко проведіть їй в сантиметрі над пурпурової частиною апарату, поки проходіте- звук і зелена стрілка повідомить вам, що ви можете пройти.

 5. 5

  Щоб потрапити на вашу платформу, дотримуйтесь за вказівниками. На покажчиках будуть написані номер і колір лінії, і її кінцева станція (напрямок). Переконайтеся, що ви вибрали правильний напрямок. Наприклад, якщо ви хочете потрапити до Тріумфальної арки, розташованої на лінії 1 (жовтої), шукайте табличку з написом "Напрямок La Defense". Це означає, що поїзд поїде у напрямку станції La Defense, і зупиниться на всіх станціях, по своєму шляху.  • Якщо ви знаходитесь на великій станції, такий, як Nation, Chatelet, Gare de Lyon, Montparnasse і так далі, ви можете прогулятися по безлічі перехресть, коридорів і сходів, це в порядку речей, просто переконайтеся, що ви уважно стежите за покажчиками. Наприклад, якщо вам потрібно слідувати по лінії 1 в напрямку La Defense, на великій станції першого ви можете побачити знак зразок [<-- M1|M4|M11|M14|RER A|BUS], следуйте ему. Позже он уточнит: [<-- M1: La Defense/Vincennes], и потом, непосредственно перед тем, как разделятся два коридора, ведущие к платформам, вы выберете тот из них, на который укажет указатель с надписью [M1: LA DEFENSE] с указанным под ней полным перечнем станций по ходу к конечной станции. (Просто убедитесь, что нужная вам станция есть в этом списке).

 6. 6

  Чекайте на платформі. Потрапивши на платформу, знайдіть покажчик приблизно на середині платформи вище рівня голови, на якому повинен бути нанесений номер і колір лінії разом з назвою кінцевої зупинки. Перевірте, чи перебуваєте ви на правій платформі, і побачте, як довго вам доведеться чекати прибуття поїзда (перша група з двох цифр, зазвичай від 00 до 04 хвилин). Доглядайте за людьми, що знаходяться занадто близько до вас, і чекайте поїзда. Під час прибуття поїзда залишайтеся за білою лінією. Дайте спочатку людям вийти з поїзда, після цього можна буде сісти в нього.
  • На більшості ліній вам доведеться самому відкривати двері вагону, якщо ніхто інший цього не зробить. Доведеться або натиснути кнопку або потягнути за рукоять.

 7. 7

  Знайдіть собі місце для стояння / сидіння. Можливість сидіти в метро визначається часом, коли ви в нього спускаєтеся. Так що якщо ви зробите це близько 8 ранку або 5 годин вечора, цілком імовірно, що ви будете стояти. Коли навколо натовп, Вам доведеться стати своєю власною нянькой- не спокушати можливістю сісти на розкладні сидіння. Ви можете звірятися з картами лінії, розташованими над кожними дверима, щодо того, скільки ще станцій залишилося до вашої. На деяких лініях на карті є жовте підсвічування, яку вимикають для закритих станцій або тих, які вже проїхали і горить на залишилися станціях напрямки і моргає для наступної або поточної станції.

 8. 8

  Тримайтеся подалі від дверей, коли вимикається гудок. Якщо ви підходите до поїзда, коли вимкнений гудок, не намагайтеся встигнути за іншими. Залишайтеся на платформі і чекайте наступного поїзда.

 9. 9

  Уважно стежте, щоб не пропустити свою зупинку. Подорожуючи на поїзді, стежте за зупинками, на яких ви зупиняєтеся, і намагайтеся вгадати, коли буде ваша зупинка. Якщо ви хочете залишитися непоміченими, не вступайте в контакт з очима оточуючих. Чи не свистіть і не говоріть голосно.

 10. 10

  Сходіть з поїзда на вашій зупинці, і пошукайте відповідний sortie (Вихід).
  • Будуть карти навколишньої місцевості з розташуванням виходів поруч.

  • Якщо ви на великій станції, знайдіть карту "Plan du Quartier" ("Карта району") на платформі і визначте, де знаходиться потрібний Вам ("Sortie") вихід. На звичайних станціях, назви вулиці, на яку ви хочете вийти, буде достатньо, але на великих станціях може бути аж до 15 різних виходов- вам може знадобитися запам`ятати номер виходу, так як ви можете зустрітися з подібним покажчиком: [<-SORTIE 1,3,5,6,7|SORTIE 2,4,8,9->]. Ідіть за блакитними знаками "SORTIE". Однак у міру наближення до виходу, на покажчиках буде вказана адреса виходу, а не його номер.

Поради • Біля входів і в коридорах ви побачите екрани над головою, швидко перевірте їх:
  • Блакитний фон: звичайне повідомлення, яке попереджає про кишенькових злодіїв, куріння та кинутому багажі
  • Жовтий фон: збій сервісу! Лінії з зупиненим рухом показуються зверху, деталі - знизу. Воно може варіюватися від дуже легкого уповільнення до повністю перерваного повідомлення. Якщо повідомлення стосується вашої лінії, але ви не можете прочитати повідомлення, ви повинні або випробувати свою удачу і почекати, або використовувати альтернативний маршрут.
 • Сплануйте свою поїздку заздалегідь. Ви можете використовувати the RATP website, який є сервісним провайдером паризького метро.
 • Якщо ваш квиток відкинутий (він пищить, на дисплеї показаний червоний квадрат і турнікет вас не пропустив) можливо, цей квиток ви вже використовували: пошукайте наявність фіолетових відміток з боків квитка і завжди тримайте нові квитки окремо від використаних.
 • Не соромтеся запитувати про карту в будь-який "інформаційної" будці. Вони безкоштовні і їх багато, звичайного розміру, кишенькового розміру, для туристів (з пам`ятниками, музеями і так далі неподалік від станцій), для людей зі слабким зором, тільки Париж, Париж + околиці, і так далі ...
 • Не потрібно недооцінювати пішохідну або автобусну прогулянки по Парижу. Це відмінний спосіб зорієнтуватися в місті, оглянути пам`ятки з висоти.
 • Не хвилюйтеся, що поїзд може не зупинитися на потрібній вам станції - поїзди паризького метро завжди зупиняються на кожної зупинці маршруту.
 • Якщо ви встигнете на останній поїзд, не хвилюйтеся, "Noctilien" це автобусний сервіс, що працює всю ніч з 0:30 по 5:30, і в ньому можна використовувати ті ж самі квитки. Звіртеся з картою Noctilien на звороті вашої карти метро, щоб зрозуміти, наскільки близько ви знаходитесь в точці, куди повинні йти.
 • Метро Парижа працює з 5:15 ранку і 1:15 ранку з неділі по четвер і до 2:15 ранку ночами п`ятниць і субот, і всю ніч безперервно за день до свят. Для деяких днів, таких як напередодні Нового року, 21Е червня і 14е липня, основні лінії метро працюють всю ніч. (1:15 ночі і 2:15 ночі - в цей час останній поїзд досягає своєї кінцевої станції, так що обслуговування станції може припинитися ще за 45 хвилин до цього, залежно від того, де саме на лінії метро ви знаходитесь)
 • Якщо ви впевнені, що не користувалися квитком, спробуйте ще раз на іншому терміналі турнікета, і якщо знову працювати не буде, можливо, він загнутий або порваний, або, що більш імовірно, магнітна смужка розмагнітилася. (Не зберігайте її поряд з магнітами, мобільними телефонами, кредитними картами, і так далі) Підійдіть до стійки інформації і віддайте пошкоджений квиток служителю і, можливо, вам безкоштовно дадуть новий.
 • Якщо ви в інвалідному візку, у вас великий багаж, дитяча прогулянкова коляска або що б то не було, що таке, що за розміром не пройде, попросіть служителя за стійкою "Інформація" відкрити сервісну кімнату або використовувати интерком щоб відкрити двері в сервісне приміщення, або використовувати интерком біля дверей.

Попередження

 • Двері залишаються відкритими недовго - часто менше 10 секунд - і закриваються зі стуком дуже швидко.
 • Піде без попередження. Слідкуйте за своїми пожитками. Париж - безпечне місто, але краще бути в безпеці, ніж шкодувати. Кишенькові злодії можуть вкрасти ваші речі за одну мить.
 • Не давайте нікому гроші, не підписуйте петиції, і не купуйте квитків у людей в метро. Вони виявляться або фальшивими, або недійсні або з терміном придатності, що.
 • Тепер вже неможливо купити квитки на стійці, але ви завжди можете попросити допомогти вам у плануванні вашої поїздки.
 • Швидко погляньте на людей, коли входите в вагон, і будьте дуже обережні якщо ви спілкуєтеся / використовуєте ваш смартфон безпосередньо біля дверей, звичайний (ідеально все рассчитавший) злодій в метро буде тим, хто перехопить ваш мобільний телефон і вистрибне з дверей вагона якраз тоді , коли двері, закриваючись, зімкнуться.
 • Відійдіть від краю платформи. Ви були б вражені, довідавшись статистикою по ній.
 • Лінії метро 1 і 14 автоматизовані (працюють без водія) І я часто бачу, як туристи врізаються в двері. Пам`ятайте, що коли звуковий сигнал припиняється, у вас залишається максимум 3 секунди, щоб зайти або вийти з вагона.