Як висловлювати свою точку зору

Якщо ви хочете побороти свою сором`язливість і частіше висловлювати свою точку зору, тоді прочитайте цю статтю, в ній ви знайдете деякі поради, як виразно і чітко висловлювати свою думку. Будь то просту розмову з друзями, відповідь на запитання вчителя в класі або інтерв`ю - це прекрасна можливість висловити свої думки чи просто «висловитися»! На жаль, це не ставитися до людей, які мають проблеми зі слухом.

Кроки

 1. 1

  Не нервуйте. Не потрібно хвилюватися, коли ви говорите, нехай вас почують інші, адже це приємно висловлювати свою точку зору, до того ж, ви подолаєте сором`язливість. Люди побачать вас з абсолютно іншого боку. Якщо ви не перестаєте нервувати, подумайте про три «С»: спокій, стійкість і зібраність. Але не тільки промовляти їх, а подумайте над кожним словом. Закрийте очі і чітко, повільно проговорите кожне слово. Роблячи це, уявляйте себе спокійним, стійким і зібраним.

 2. 2

  Майте гарну поставу. Красива і рівна постава - це ознака того, що ви не дозволите нікому витирати об себе ноги. Якщо ж ви виглядаєте згорбленим, тоді люди можуть і не сприймати вас всерйоз.

 3. 3

  Слухайте. Слухайте, що кажуть люди навколо вас, це значно розширить ваші знання і у вас буде більше тем для розмови. Слухайте, але не підслуховуйте розмови інших людей.

 4. 4

  Якщо вам важко почати розмову, тоді просто запитайте у вашого співрозмовника: «Як справи?». Якщо ви побачите, що людина має намір продовжувати розмову, не дивуйтеся і підтримайте бесіду. Немає нічого більш незручного, ніж мовчання в самий невідповідний момент.
 5. 5

  Час для навчання. Під час уроку уважно слухайте, що говорить вчитель. Так, ви не тільки зробите швидше домашнє завдання, але і навчитеся задати питання, коли це необхідно.

 6. 6

  Друзі. Якщо ви спілкуєтеся з друзями, тоді намагайтеся підтримувати розмову. Якщо ви слухаєте, ви будете знати про їхні інтереси, а також про що з ними говорити! Постарайтеся брати активну участь у розмові. Якщо люди бачать вашу зацікавленість, у них буде бажання спілкуватися з вами!

 7. 7

  Співтовариства. Їли ви є членом будь-якого клубу, то ймовірно ведете активний спосіб життя. Важливо, щоб дорослі знали вашу точку зору, якщо ви і ваші друзі приймаєте якесь рішення. Всі повинні бити залучені в розмову! Це складно зробити, якщо ви не належите до людей, які легко висловлюють свою думку. Але якщо ви все-таки зможете донести свою позицію лідеру вашої спільноти, то всі будуть поважати і цінувати вашу точку зору, якщо це не так (що трапляється дуже рідко), ви можете стати членом іншого клубу / компанії. Ви є частиною тієї спільноти, членом якого є. Всі повинні брати участь у вирішенні того чи іншого питання. Голосування не завжди проходить прозоро, особливо якщо мова йде про великі гроші. Якщо ви помітили, що щось йде не так, скажіть про це всій групі (якщо є лідером товариства) або вчителю (якщо ви ще дитина). Завжди пам`ятайте, що ваша думка - ВАЖЛИВЕ і не повинно бути проігноровано. 8. 8

  Самоповагу. Якщо ви берете участь в конкурсах для дітей, тоді ви повинні вміти висловити свою думку. Не будьте сором`язливими. Це тільки змусить вас нервувати. Повірте в себе, в те, що ви впораєтеся. Якщо ви соромливою, тоді уявіть собі, що ви наодинці з керівником вашого клубу. Це може здатися дурним, але все ж спробуйте і не думайте про інших. Ви просто повинні бути сильними.

 9. 9

  Упевненість - це ключовий фактор. Завжди дійте впевнено. Але не перестарайтеся! Інші можуть подумати, що ви харчуєтеся бити зухвалими або самовпевненими. УДАЧІ!


Поради

 • Не тільки думайте про це, але й промовляйте.
 • Будьте виховані, адже ніхто не захоче розмовляти з людиною, яка огризається і дражниться.
 • Розумійте і дійсно слухайте, що кажуть інші люди, вони будуть вважати вас дружелюбним і турботливим.
 • Просто скажіть: «вибачте» і люди вас будуть слухати.

Попередження

 • Не перебивайте людей під час їхнього мовлення. Замість того щоб подружитися з кимось, ви можете втратити друга. Перериваючи чужу мову або думка, ви можете здатися грубим.