Як підготуватися до співбесіди при прийомі на роботу технічним редактором

Технічні редактори (або технічні комунікатори) відповідають за написання, редагування та підтримку довідників, каталогів, документів, керівництв користувача та інших довідкових матеріалів, як друкованих, так і цифрових, для спеціалізованих областей, таких як проектування, виробництво, наука, техніка, сільське господарство і т.д. Технічних редакторів часто залучають до роботи з експертами та фахівцями в конкретній області, щоб донести інформацію до спеціалізованої аудиторії. Нерідко їх наймають на контрактні проекти або навіть в штат співробітників компаній.


Співбесіда при прийомі на роботу для таких фахівців фокусується на наявному досвіді і технічних навичках, а також на здатності викладати думки в письмовій формі. Щоб підготуватися до подібного співбесіди, вивчіть опис вакансії і саму компанію, а також приготуйте відповіді на питання, які ви можете передбачити.

Кроки

 1. 1

  Прочитайте опис вакансії. Переконайтеся, що ви зрозуміли, що саме шукає компанія.
  • Запишіть всі виниклі у вас питання про посадові обов`язки. Якщо під час співбесіди ваш потенційний роботодавець не торкнувся цієї теми, не забудьте запитати.
  • Переконайтеся, що ваша кваліфікація відповідає необхідній позиції. А також переконайтеся, що ваше резюме та супровідний листі складені мовою, використовуваному в описі вакансії. Ключові слова і запам`ятовуються фрази допоможуть вам не залишитися непоміченим.

 2. 2

  Уникайте помилок у своїх текстах. Перечитайте резюме та супровідний лист, перш ніж відправити їх роботодавцю. Здатність виявляти помилки є важливим елементом вашої придатності до даного виду роботи!
  • Приділіть особливу увагу тому, що ви назвали своїми сильними сторонами і вагомими підставами для розгляду вас як кандидата на цю посаду.
  • Нехай хто-небудь прочитає ваші резюме та супровідний лист, щоб перевірити ще раз їх на предмет виявлення будь-яких помилок, можливо, пропущених вами, і дати коментарі.

 3. 3

  Вивчіть компанію, в якій вам належить проходити співбесіду. Відвідайте веб-сайт і дізнайтеся історію організації. Хороший хід - зв`язатися з фірмою через відповідних людей і задати питання про її діяльність.
 4. 4

  Потренуйтеся відповідати на запитання. Постарайтеся передбачити питання, які можуть задати ваші інтерв`юери. Це можна зробити, ближче познайомившись з компанією і кругом посадових обов`язків.
  • Підготуйтеся до загальних питань про освіту, досвід роботи і ваших сильних і слабких професійних сторонах.
  • Чекайте конкретних питань про ваші навички написання технічних текстів. Підготуйтеся до обговорення комп`ютерних програм, які ви використовуєте в роботі, наприклад, Microsoft Office, Adobe FrameMaker, Dreamweaver, Visio. Якщо є досвід роботи з базами даних, підготуйте приклади. Зберіть приклади, що показують, як ви вмієте організовувати роботу, вносити поправки, співпрацювати з будь-ким і, звичайно, укладатися в необхідні терміни.

 5. 5

  Підготуйтеся до тестування. Деякі роботодавці пропонують пройти письмовий тест, щоб отримати уявлення про ваші здібності. Це відмінна можливість для прояву своїх навичок.
  • Чекайте перевірку пройдених текстів. Письмовий тест, ймовірно, буде полягати в написанні одного-двох абзаців технічної специфікації або інших матеріалів. Вам також можуть запропонувати використовувати якийсь з мов програмування (Java або Visual Basic) і продемонструвати знання HTML і інших кодів для веб-дизайну.
  • Погоджуйтеся на проходження тесту (якщо він передбачений) до співбесіди. Деякі компанії хочуть заощадити час, вибравши для співбесіди тільки тих, хто пройшов тест.

 6. 6

  Приготуйте свої питання заздалегідь. Задавати питання під час співбесіди важливо і корисно - це показує, що ви підготувалися до співбесіди і серйозно ставитеся до можливості отримати дану посаду.

 7. 7

  Потренуйтеся перед дзеркалом. Чути і бачити себе з боку - ефективний спосіб поліпшення своїх навичок спілкування. 8. 8

  Прибудьте на співбесіду, принаймні, на 10 хвилин раніше його початку. У цьому випадку у вас буде час на заповнення будь-яких необхідних документів і перегляд своїх записів.
  • Якщо ваша співбесіда буде здійснюватися по телефону або за допомогою відео-чату, знайдіть тихе місце, де ви зможете зосередитися і говорити, ні на що не відволікаючись. Для відео-інтерв`ю перевірте заздалегідь задній фон і переконайтеся в його акуратності.

 9. 9

  Одягніться професійно. Надіньте костюм, навіть якщо ви влаштовуєтеся на роботу, яка не передбачає строгий дрес-код. Професійний одяг допоможе вам виглядати професіоналом.
  • Зверніть увагу на ваш зовнішній вигляд. Переконайтеся, що нігті підстрижені, одяг чистий і випрасувана, дихання свіже, а зачіска акуратна, адже ви хочете справити хороше враження під час співбесіди.

 10. 10

  З`ясуйте, що вам потрібно взяти з собою на співбесіду. Обов`язково прихопіть з собою блокнот, щоб записати отриману інформацію про компанію та даної вакансії.

Поради

 • Не турбуйтеся, якщо ви не отримаєте цю роботу. Завжди сприймайте склянка наполовину повним, а не наполовину порожнім. Є чимало інших вакансій.
 • Пам`ятайте про необхідність дотримання ввічливості після співбесіди. Надішліть листа, може бути, електронне, з висловленням подяки за час, витрачений на вас. Підтвердіть свій інтерес до даної компанії і готовність працювати в ній.
 • Якщо вам не вистачило певного досвіду, попросіться на роботу в якості стажера. Технічне редагування є конкурентною областю, і досвід часто є більш цінним, ніж освіта. Робота в некомерційних організаціях і на малих підприємствах допоможе вам розвинути свої навички та набути досвіду роботи, щоб поліпшити своє резюме в майбутньому.
 • Підготуйтеся до декількох видів співбесіди. Деякі компанії захочуть поспілкуватися з вами по телефону або за допомогою відео-чату, перш ніж запросять вас на особисту зустріч. Гнучкість і готовність пройти кілька раундів співбесіди з різними людьми збільшить ваші шанси на заняття вакансії.
 • Приєднайтесь до «Суспільству з технічної комунікації». Воно забезпечить професійне зростання вашої кар`єри.

Що вам знадобиться

 • Опис вакансії.
 • Портфоліо.
 • Резюме та супровідний лист.
 • Блокнот і ручка.