Як навчати математики

Дуже часто математика сприймається деякими студентами просто як слово "з десяти букв". Однак якщо викладати математику осмислено і захоплююче, вона допоможе зрозуміти багато виклики і проблеми сучасного світу. Все, що потрібно - це трохи творчості, в ході виконання наступних кроків.

Кроки

 1. 1

  Володійте матеріалом. Багато хто думає, що тільки тому, що вони пам`ятають дрібні фрагменти і шматочки математики, вони зможуть навчити математичних понять когось ще, але це не так. Математика - як іноземна мова, що потрібно освоїти самому, перш ніж звернутися на ньому до комусь іншому.
  • Витратьте час на те, щоб переглянути і освіжити в пам`яті кожне математичне поняття.
  • Вивчіть термінологію для кожної теми і регулярно практикуйтеся в її використанні. Дуже часто студенти погано здають іспити не тому, що вони не знають ЯК застосувати математичні поняття, а тому, що вони не знають, що саме їх ПРОСЯТЬ зробити в завданні. Отже, термінологія дуже важлива.  • Перш ніж намагатися навчити іншу людину математичному поняттю, переконайтеся, що ви можете пояснити, ЧОМУ в математиці це так, а не інакше. "Просто тому що" буде недостатньою відповіддю для деяких найбільш допитливих студентів на ваших заняттях.

 2. 2

  Знаходьте і приводьте приклади з реального життя. Деякі стверджують, що математика марна і не має нічого спільного з повсякденним життям.
  • Прокатаєтеся по місту і зауважте, скільки разів ви стикаєтеся з математикою. Наприклад, лінійні взаємозв`язку представлені як ряд галонів бензину, заправлених у бензобак, по відношенню до загальної виплачену суму, або ж, як змінюється кількість часу, який потрібен, щоб дістатися до пункту призначення при збільшенні швидкості. Коли викладач може привести конкретні приклади корисності математики, студенти стають більш зацікавленими у її вивченні.

 3. 3

  Використовуйте "практичні" завдання для кожного блоку інформації. Розвінчати старий міф, що математика є абстрактним предметом. Нехай студенти беруть участь у процесі навчання, виконуючи кінестетичні (практичне навчання) завдання, які допоможуть їм освоювати матеріал і розуміти предмет.


  • Використовуйте розмір аудиторії як "футбольне поле", щоб пояснити переміщення позитивних і негативних чисел на числовій прямій.
  • Спробуйте спекти торт і принести його на заняття, щоб наочно пояснити операції з дробами.
  • Національна рада викладачів математики - відмінний ресурс для використання. Перейдіть по посиланню на сторінку "Ресурси і уроки". Ви можете знайти цей розділ за наступним посиланням: nctm.org. Також подивіться інші цікаві ідеї на teachers.net.

 4. 4

  Закріплюйте, закріплюйте і ще раз закріплюйте. Всі ми вчимося по-різному, тому надайте студентам можливість практикувати математику. Спробуйте уявити інформацію аудиально, візуально і кинестетически (практично). Потім переконайтеся, що ви даєте своїм студентам таку ж можливість застосувати поняття в тій же формі. Використовуйте це, щоб поспостерігати за вашими студентами і закріпити правильне виконання, або ж усунути поширені помилки в індивідуальному порядку.

 5. 5

  Перевіряйте те, чому ви вчили. Нікому не сподобається отримати завдання в день перевірочної роботи та здивуватися, де ж я був весь минулий семестр. Успіх у математиці часто сприяє впевненості, тому підготуйте студентів до того, що насправді відбуватиметься під час перевірочної роботи, а не до деяких абстрактним поняттям, через які професор буде виглядати в очах студентів бундючним індиком.

 6. 6

  І, нарешті, по-справжньому захоплюйтеся процесом! Математика - це справді чудова дисципліна, у випадку, коли знаходиться час, щоб спробувати її зрозуміти. Ніщо не зрівняється з відчуттям, коли бачиш, як над головами студентів "запалюються лампочки", коли вони, нарешті, розуміють те, що ви намагалися до них донести!