Як почати порівняно порівняльне есе

Порівняльно-зіставні есе часто задають учням, адже вони розвивають критичне мислення, аналітичну аргументацію і систематизоване лист. Існує багато можливих тем для порівняння і зіставлення і різні методики написання таких есе. Почніть порівняльно-зіставне есе ґрунтовним введенням, яке плавно переходить в тезове пропозицію.
Частина 1 з 3: Напишіть введення

 1. 1

  Окресліть повну картину того, про що буде ваше твір. Вступ повинен давати читачеві поняття про те, що ви збираєтеся донести.

 2. 2

  Визначте предмет вивчення. Вкажіть, які предмети, людей, ідеї або події ви будете порівнювати і зіставляти в основній частині свого есе.

 3. 3

  Увімкніть потрібну фонову інформацію. Ваше введення повинно бути коротким, але вичерпним. До того, як ви позначите тезу, надасте підкріплюють аргументи і позиції, читачеві необхідно усвідомити, чому ваші предмети вивчення гідні порівняння і зіставлення.

 4. 4

  Зверніть увагу на формат, який вам задали використовувати. Наприклад, якщо всі есе буде займати 3 сторінки, вам зовсім не потрібно витрачати 2 з них на введення.

Частина 2 з 3: Сформулюйте тезу (основне положення)

 1. 1

  Напишіть теза в кінці свого введення. Це дозволить читачам дізнатися, що ви думаєте про порівнюваних предметах, і ви налаштуєте себе на написання есе.

 2. 2

  Надайте одну ідею або твердження, яке об`єднує предмети вивчення. Навіть якщо ви виявили більше відмінностей, ніж подібних якостей у своїх предметах, щось повинно бути спільним. Поясніть це у своєму тезі.

 3. 3

  Наведіть свої доводи. Викладіть перед читачем те, чим ви збираєтеся підкріплювати свою тезу і твердження про предметах, які ви порівнюєте і зіставляєте в своєму есе.


  • Знайдіть якомога більше підтверджуючої документації для своєї тези. Це можуть бути результати досліджень, статистика, інтерв`ю або інші джерела. Деякі згадують цю доказову базу в тезі, інші воліють почекати до основної частини есе.

Частина 3 з 3: Оформлення порівняльно-порівняльного есе

 1. 1

  Вирішіть, як ви представите іншу частину есе, після завершення введення і тезового пропозиції.

 2. 2

  Перегляньте свої завдання та інструкції і знайдіть конкретні рекомендації, як ви повинні продовжити своє есе. Дотримуйтеся всіх вимог, які вам дали.

 3. 3

  Якщо вам не надали якихось особливих рекомендацій, виберіть метод, який підходить для вашого власного стилю написання і предмета вивчення. Наприклад, ви можете спочатку написати про перший предметі, потім - про друге, а після цього порівняйте і зіставте їх. Або ви можете відразу почати з порівняння і зіставлення обох предметів.

 4. 4

  Напишіть іншу частину відповідно до методу організації есе, який ви обрали. Введення і тезове пропозицію покладуть хорошу основу для виконання вашого завдання.

Поради

 • Попросіть друга, порадника або однокласника прочитати ваш вступ і тезове пропозицію. Якщо перед написанням основної частини порівняльно-порівняльного есе ви отримаєте від когось певні зауваження та коментарі, у вас більше шансів переконатися, що початок вашого проекту добре продумано і ретельно складено.