Як навчитися програмувати

Ви завжди хотіли програмувати, але просто не знаєте, як це робити? Програмування може варіюватися від простого до дуже складного, залежно від того, що ви хочете зробити і які мови ви використовуєте. Читайте далі, щоб дізнатися, як навчитися програмувати.
Метод 1 з 3: Основи програмування

 1. 1

  Пишіть коментарі. Коментарі - це текст, який не впливає на програму. Вони використовуються програмістами, щоб залишати замітки або інформацію для себе або для тих, хто в майбутньому буде читати програму. Як правило, один або декілька символів повідомляють комп`ютеру, що даний текст є коментарем, а не частиною програми- ці символи будуть залежати від мови програмування, який використовується.
  • Наприклад, в мові програмування Python символ # або цифри використовуються для вказівки, що за ними слідують коментарі. У мові C ++ це знак //.

 2. 2

  Використовуйте змінні. Змінні складають більшу частину будь-якого програмного коду. Вони вказують програмі спосіб зберігання інформації. По суті, ви будете створювати розмітку для інформації, яку ви будете зберігати, а потім вказувати програмі, що це за інформація. Це може виглядати приблизно так: spam = "WikiHow рулить". Тепер щоразу, коли програма шукатиме змінну spam, вона буде знати, що це "WikiHow рулить".
  • Цей тип коду можна використовувати, щоб дати програмі знати чиєсь ім`я, записуючи його з більш раннього введення і привласнюючи його значення змінної.

 3. 3

  Використовуйте керуючі структури. В основному, керуючі структури говорять програмою, куди переміщатися і що робити. Якщо ви коли-небудь в своєму житті робили вибір, це дуже схоже на те, що роблять структури управління. У програмуванні вибір зазвичай приймає форму умов, використовуються команди "if" ("якщо"), "while" ("поки") або "for" ("для"). Вам потрібно використовувати ці команди правильно, якщо ви хочете правильно програмувати.

 4. 4

  Використовуйте структури даних. Структури даних скорочують програму для доступу відразу до великої кількості інформації. Це позбавить вас від необхідності вводити багато змінних, замість цього ви просто можете ввести нову інформацію і правильно її під`єднати до програми. Приклади структур даних, які ви можете використовувати, включають списки або пари ключ / значення (іноді звані HashMaps).

 5. 5

  Використовуйте правильний синтаксис. Мови програмування насправді у багатьох відношеннях схожі на інші мови. У них так само, як і в інших мовах, існують правила, які роблять програми або працюють, або ні. Синтаксис визначає порядок слів, символів і цифр, які визначають функцію мови програмування. Важливо знати правильний синтаксис мови програмування, який ви вивчаєте, так як (на відміну від розмовної мови) комп`ютер не зможе автоматично зрозуміти, що ви допустили помилку, і компенсувати її.

 6. 6

  Використання інструментів. Є цілий ряд інструментів, які можуть бути використані, щоб допомогти вам написати свій код, наприклад, IDE. Такі програми, як IDE, можуть дозволити вам краще візуалізувати свій код. Переконайтеся, що ви вивчили і знаєте деякі з цих інструментів, так як це може зробити програмування значно простіше.
  • Хоча більшість IDE специфічні для конкретної мови програмування, інші є більш багатоцільовими, як наприклад Visual Studio від Microsoft.

Метод 2 з 3: Вивчення програмування

 1. 1

  Поступите до навчального закладу. Багато коледжі та університети навчають програмуванню або мають програми сертифікації. Це кращий спосіб навчитися програмувати, так як у вас будете вчитель, який може відповісти на всі ваші питання і допоможе вам отримати ключові навички. Диплом програміста може допомогти вам швидко знайти роботу, так як це навик, який користується великим попитом.

 2. 2

  Використовуйте онлайн-університети. Є цілий ряд онлайн-університетів, які ви можете відвідувати за окрему плату або безкоштовно. Вони іноді не видають дипломів державного зразка, але ви будете отримувати те ж саме освіту. Якщо ви платите за навчання, як правило, слід очікувати, що диплом буде виданий.
  • Хороші безкоштовні онлайн університетські програми з комп`ютерного програмування: OpenCourseware (MIT) і Coursera. 3. 3

  Використовуйте онлайн інструменти. Є кілька компаній, які пропонують допомогу в програмуванні, тим більше що вони дуже залежать від програмістів, поліпшують їх продукт. Використовуйте ресурси, що надаються цими компаніями, щоб дізнатися ще більше про програмування. Наприклад, Університетський консорціум компанії Google або мережу розробників Mozilla.

 4. 4

  Використовуйте онлайн підручники. Багато звичайних людей отримують уроки програмування, доступні на сайтах. Вони можуть бути дуже корисні для вивчення програмування, там розповідається, як зробити конкретні речі на різних мовах програмування.

 5. 5

  Нехай діти вивчають програмування! Навіть є ряд програм для дітей, покликаних допомогти їм навчитися програмуванню. Оскільки програмування насправді просто ще одна мова, у них буде час вивчити його, поки вони ще молоді. Такі програми, як "Scratch" Массачусетського технологічного інституту можуть бути дуже корисні.

Метод 3 з 3: Виберіть мову програмування

 1. 1

  Розглянемо "C", "C + +", "C #" і споріднені мови. Ці мови програмування в основному використовуються для створення програмного забезпечення. "С" - один з найбільш часто використовуваних мов і добре підходить для початку вивчення програмування. С ++ відносно легкий і широко використовується, але зараз в основному популярний C #.

 2. 2

  Спробуйте Java або javascript. Java використовується в комп`ютерних програмах, але в основному широко використовується для створення інтернет-плагінів. javascript часто використовується в програмуванні ігор для мобільних платформ і комп`ютерів. Обидва вони дуже широко використовуються, і, схоже, ця тенденція наростає, так що це хороші мови, щоб зрозуміти, чи хочете ви працювати в цих галузях.

 3. 3

  Розглянемо Python. Python є дуже потужним мовою програмування, який можна використовувати у всіх видах контексту, від мереж до програмного забезпечення. Якщо ви хочете отримати роботу в якості програміста, дуже важливо його вивчити. Python був розроблений, щоб бути простим у використанні, і для багатьох людей буде набагато легше вивчити його, ніж інші мови програмування.

 4. 4

  Спробуйте PHP. PHP зазвичай використовується для веб-програмування. Це проста мова, який зазвичай використовується для збору даних або генерування контенту. Якщо ви просто хочете зробити проект для інтернету, PHP може стати гарним вибором. Це особливо корисно для хакерів, так як багато уразливості на сайтах доступні через PHP.

 5. 5

  Розглянемо інші мови. Існує дуже багато мов, щоб перераховувати їх тут, але ви повинні розібратися у всіх можливих варіантах. Якщо ви хочете вивчати програмування, щоб отримати роботу в якості програміста, ви повинні врахувати тип роботи, яку ви хочете отримати. Подивіться на те, які мови програмування найбільш часто запитуються в цих оголошеннях, і спробуйте вивчити ці мови. Ви повинні дізнатися більше однієї мови, якщо хочете програмувати на серйозному рівні.

Поради

 • Найчастіше практикуйтеся! Практика - найкращий шлях вивчення!
 • Пишіть свій код в певному порядку, так його буде легше виправити, якщо виникне проблема.

Попередження

 • Потрібен час, щоб навчитися програмувати. Не впадайте у відчай!