Як знайти граничні витрати

Граничні витрати (витрати) - значення, що обчислюється на основі виробничих витрат протягом короткого періоду часу. Воно враховує обсяг виробництва і загальні витрати. Щоб правильно знайти граничні витрати, необхідно внести обсяг виробництва і витрати в таблицю, а потім використовувати формулу для розрахунку граничних витрат. Виконайте наступні дії для розрахунку граничних витрат.
Метод 1 з 4: Підготовка

 1. 1

  Зберіть дані, що відносяться до вашого виробництва, за певний період.
  • Вам знадобляться такі дані, як загальний обсяг виробництва, а також постійні витрати, змінні витрат і загальні витрати на дану кількість продукції (обсяг виробництва).

Метод 2 з 4: Таблиця з початковими даними

 1. 1

  Занесіть дані загальних витрат і обсягу виробництва в таблицю. Розглянемо наступні стовпці в електронній таблиці:
  • Використовуйте заголовок "Виробництво" в першому стовпці. Ви можете заповнювати рядки в міру збільшення обсягів виробництва. Наприклад, можуть бути внесені як числа 1,2,3 і т.д., так і великі числа з великим кроком - наприклад, 1000, 2000, 3000 і т.д.
  • Подумайте, чи хочете ви додати один стовпець "Загальні витрати", або ж додати 3 стовпці для "Постійні витрати", "Змінні витрати" і "Загальні витрати". Якщо ви не хочете показувати дані для постійних і змінних витрат, переконайтеся, що ці дані вже включені в загальні витрати.
  • Введіть правильні цифри по "Загальним витратам" для кожного обсягу виробництва. Ви зможете знайти граничні витрати для кожного обсягу виробництва на основі цих цифр.

 2. 2

  Часто зберігайте таблицю при введенні даних.

Метод 3 з 4: Розрахунок граничних витрат

 1. 1

  Додайте стовпець поруч з "Загальними витратами" із заголовком "Граничні витрати". Ви знайдете граничні витрати для кожного обсягу виробництва окремо.
  • Майте на увазі, що граничні витрати засновані на зміні у витратах при виробництві кожної додаткової одиниці продукції. Цифри будуть слідувати за динамікою зміни обсягу виробництва і загальних витрат.

 2. 2

  Запишіть формулу. Для розрахунку граничних витрат необхідно буде розділити зміни загальних витрат на зміни обсягів виробництва.

 3. 3

  Візьміть перші 2 рядки таблиці. Відніміть загальні витрати в першому рядку (після заголовків) із загальних витрат у другому рядку. Ви отримаєте зміна загальних витрат.

 4. 4

  Відніміть обсяг виробництва в першому рядку з обсягу виробництва у другому рядку. Ви отримаєте зміна обсягу виробництва.

 5. 5

  Підставте отримані дані в формулу.


  • Наприклад, якщо в першому рядку обсяг виробництва 1000 при затратах $ 8000, а у другому рядку - 2000 при $ 12000, то граничні витрати = ($ 12000 - $ 8000) / (2000-1000).

 6. 6

  Спростіть для вирішення.
  • У нашому прикладі, спрощуємо для отримання граничних витрат: $ 4000/1000 = $ 4.

Метод 4 з 4: Таблиця з граничними витратами

 1. 1

  Почніть вводити граничних витрат в таблицю з другого рядка. Перший рядок не має граничних витрат, тому що граничні витрати не можуть бути розраховані без урахування змін в обсязі виробництва.

 2. 2

  Продовжіть розрахунки граничних витрат між парами даних в сусідніх рядках.
  • Якщо ви використовуєте Microsoft Excel, ви можете задати формулу для автоматичного розрахунку даних. Поставте знак рівності в порожньому осередку другого рядка стовпця «Граничні витрати», а потім введіть номери осередків з початковими даними для розрахунку. Наприклад, "= (F4- F3) / (G4- G3)". Потім натисніть клавішу "Enter". Перетягніть формулу вниз по стовпцю, щоб відтворити її в кожному рядку.

Поради

 • Ви можете побудувати графік в Excel (або аналогах). Граничні витрати найчастіше відображаються у вигляді графіка для наочного зображення зміни витрат при зростанні виробництва.

Що вам знадобиться

 • Програма для побудови електронних таблиць (Excel або аналоги)
 • Дані за обсягом виробництва
 • Дані щодо загальних витрат (постійні витрати + змінні витрати)
 • Калькулятор
 • Формула розрахунку граничних витрат