Як зробити аналіз образу літературного героя

Для того, щоб навчитися аналізувати персонаж, потрібно ретельно прочитати літературний твір і звернути увагу на те, як автор розкриває героя через діалог, розповідь і сюжет. Літературний аналітик пише про роль кожного персонажа п`єси в процесі читання. Головний герой є найбільш важливим персонажем, а персонаж, який грає лиходія в конфлікті з головним героєм, називається антагоністом. Великі письменники створюють персонажів і різноманітні аспекти їхнього життя, які повинні бути включені в аналіз героя. См. Крок 1 нижче, щоб почати писати свій власний аналіз.

Кроки

 1. 1

  Прочитайте вбрання літературний твір, звертаючи особливу увагу на слова, дії, відносини і боротьбу між усіма персонажами, як головними, так і другорядними.

 2. 2

  Під час другого прочитання записуйте всі важливі елементи, які додають глибини головному героєві.

 3. 3

  Підготуйте замітку про головного героя і ролі, яку він або вона грає в літературному творі.
  • Опишіть зовнішність персонажа і поясніть, що вона може сказати про цю людину. В опис обов`язково додавайте цитати або перефразовані пропозиції з тексту. Важливо: цитата або перефразований пропозиція повинна гармонійно вливатися в ваш аналіз.  • Проаналізуйте те, як і що говорить персонаж протягом усього твору. Чи змінюється стиль спілкування героя протягом розповіді?
  • Якщо така інформація є, то включіть в аналіз минуле героя. Де / коли персонаж народився і виріс? Яку освіту отримав? Як впливають минулі події на те, що він або вона робить або говорить?
  • Напишіть про особу персонажа. Людина діє, покладаючись на емоції або розум? Які цінності для нього є пріоритетними? Чи є у персонажа якісь цілі в житті? Викладайте конкретні факти, підкріплюйте їх цитатами.

 4. 4

  Опишіть і проаналізуйте відносини персонажа з іншими героями історії. Персонаж веде за собою або ведом іншими героями? Чи є у нього близькі друзі і сім`я? В аналізі використовуйте приклади з тексту. 5. 5

  Поясніть боротьбу чи конфлікт, з яким стикається персонаж в літературному творі.

 6. 6

  Опишіть важливі вчинки персонажа, про що вони можуть розповісти читачеві, і як персонаж зустрічає конфлікт.
  • Опишіть, як герой змінюється або "росте" протягом сюжету. Він стає краще чи гірше? Зазвичай персонажі змінюються або ростуть до кінця літературного твору.

 7. 7

  Зберіть допоміжні матеріали або докази для аналізу. Якщо автор описує характер як мінливий, ви повинні надати конкретні деталі, які це доводять. З цією метою найкраще використовувати цитати або перефразовані пропозиції з тексту.

Поради

 • Напишіть чорновий варіант, це допоможе зібратися з думками і в результаті отримати ідеальну роботу.
 • Використовуйте конкретні деталі з тексту, що підтверджують ваші думки.
 • Ретельно організуйте аналіз. Напишіть введення, яке буде залучати читача до вашої роботи. Переконайтеся, що кожен пункт відповідає основній темі. Завершіть роботу висновком.
 • Персонажі можуть володіти і негативними якостями. Проаналізуйте і їх для більш глибокого розкриття їх особистості.