Як допомогти школяреві у вивченні математики

Для багатьох людей математика є одним з найскладніших предметів у школі. Ось хороший спосіб, як їм допомогти.

Кроки

 1. 1

  Виберіть конкретну задачу. Як правило, її можна взяти з домашнього завдання учня, підручника чи з уроків класу. Виберіть найпростішу задачу у вирішенні якої в учня виникають труднощі.

 2. 2

  Попросіть учня спробувати вирішити цю задачу, пояснюючи на кожному кроці що він робить і чому.

 3. 3

  Виправте помилки. Часто учень не може знайти правильне рішення, тому що зробив помилку в алгоритмі рішення, в самій алгебрі або в арифметиці. Якщо це так, то виправте його помилку і поясніть як це потрібно було зробити правильно.
 4. 4

  Нагадайте учневі про те, що він молодець. Помилки просто є частиною навчання, і навіть найкращі математики досі іноді роблять помилки. Наявність помилок зовсім не означає, що учень дурний або що він відстає в математиці. Особливо важливо підтримувати впевненість у собі молодих учнів.

 5. 5

  Направляйте учня у вирішенні завдань. Коли учень запитає: "Що мені робити далі?" Чи не підказуйте йому, як вирішувати цю задачу, а замість цього поясніть як зробити наступний крок в загальних рисах. Наприклад, якщо учень підійшов до складання двох дробів з різними знаменниками, то покажіть йому загальний випадок складання двох дробів з різними знаменниками (за допомогою змінних або чисел - відповідно до його рівнем математичної підготовки).

 6. 6

  Дозволяйте учневі намагатися знову. Тепер, коли ви виправили його помилки і направили його в правильному напрямку, дозвольте учневі повторити спробу вирішення завдання ще раз.

 7. 7

  Повторюйте. Виправляйте помилки і направляйте учня у вирішенні завдання до тих пір, поки він не отримає правильне рішення. Потім виберіть нове завдання і зробіть знову все заново. 8. 8

  Привітайте учня. Коли він повністю вирішить завдання самостійно, відзначте що він тепер розуміє матеріал і привітайте його з цим досягненням.

Поради

 • Переконайтеся в тому, що ви знаєте, як вирішувати такий тип математичних задач. Не вчіть такого матеріалу, який самі не знаєте.
 • Якщо вам заздалегідь відомий рівень математики, якому ви будете вчити, то, перш ніж приступати до навчання, освіжіть свої знання з відповідної тематики.
 • Якщо учень, якого ви навчаєте, все ще відчуває труднощі з математикою, то дізнайтеся у нього ніж він любить займатися у вільний час і знайдіть математичну зв`язок із завданнями, які даються йому важко.
 • Вивчайте історію математики. Таким чином, ви зможете розповісти учневі про те, як виникла задача і чому її рішення вважається важливим. Часто також можна дізнатися про геометричні уявленнях або альтернативних методах вирішення.

Попередження

 • Остерігайтеся учнів, які спробують змусити вас вирішити всі свої завдання замість них. Ви повинні вчити їх, а не виконувати їх домашню роботу.