Як допомогти дитині вивчити таблицю множення

Багато дітей докладають величезних зусиль, щоб вивчити таблицю множення. Як батько, ви зобов`язані допомогти. Зрештою, навички швидкого множення допоможуть їм у школі, університеті і в житті. Вам буде потрібно час і терпіння, щоб допомогти дитині оволодіти навичками множення. І ось як:
Метод 1 з 4: Навчання навику

 1. 1

  Виберіть час. Сядьте з дитиною, коли ви обоє готові "гризти граніт науки". Якщо ви зайняті своїми справами, або ваша дитина дуже втомився або голодний, навчання буде не таким ефективним, як вам би хотілося. Сядьте на 30 хвилин і виключіть всі відволікаючі фактори.
  • Енергія та ентузіазм дуже важливі для вас обох. Вимкніть стільниковий телефон, телевізор, сядьте за стіл і переможете ці цифри.

 2. 2

  Почніть з таблиці на 0, 1, 2 і 3. Краще запам`ятовувати інформацію невеликими порціями, ніж намагатися запам`ятати всю таблицю цілком. Пам`ятайте: ваша дитина не вважає, він просто запам`ятовує. Імовірно, він вже знає основний принцип множення.
  • Якщо ваша дитина не знайомий з множенням, запишіть множення у формі додавання. Наприклад, 4 * 3 це 4 + 4 + 4.
  • Попросіть дитину принести вам підручники з математики та інші матеріали, які у нього є. Ви зрозумієте, що він вивчає, і познайомитеся з методом навчання, використовуваним в його школі.
  • Намалюйте таблицю або числову вісь, що показують цифри від 0 до 100. У таблиці зручно шукати відповіді, що відповідають певним рядкам і колонок. Таблиця буде зручніше для початківців, т. К. Відповіді можна знайти швидше.
   • Числова вісь більш трудомістка. Ви можете відзначити числа і їх множники різними кольорами.

 3. 3

  Поясніть дитині, яким чином властивість коммутативности (незалежність результату операції від перестановки її елементів) полегшує запам`ятовування таблиці множення. Покажіть дитині, що кожен відповідь повторюється, фактично він повинен вивчити тільки половину таблиці. 3 * 7 те ж саме, що 7 * 3. Коли він вивчив таблицю на 0, 1, 2 і 3, він вже знає 4 приклади таблиць на 4, 5, 6, 7, 8, 9 і 10.
  • Коли дитина освоїв множення на 0-3, перейдіть до множення на 4-7, а потім на 8-10. Якщо ви хочете піти далі, візьміть множення на 11 і 12. Деякі вчителі беруть більш складні приклади як бонус або щоб оцінити кожну дитину.

 4. 4

  Обговоріть шаблони у всій таблиці. Не повинно бути механічного запам`ятовування. У таблиці добре видно, на що потрібно звернути увагу
  • Всі приклади на 10 закінчуються на 0.
  • Всі приклади на 5 закінчуються на 5 або 0 і вполовину менше, ніж приклади на 10 (10 * 5 = 50- 5 * 5 = 25 або половина від 50).
  • Всі приклади на 0 рівні 0.

 5. 5

  Маленькі хитрощі. На щастя, математика повна скорочень. Навчіть свою дитину цим хитрощам, і він буде вдячний вам.
  • Щоб запам`ятати таблицю на 9, використовуйте пальці. Витягніть обидві долоні перед собою. 9 * 1, загніть лівий мізинець. Що ви показуєте? 9. 9х2, загніть безіменний палець на лівій долоні. Що ви показуєте? 1 і 8. 18. Загніть середній палець - 2 і 7. 27. Це працює до 9х9 (8 і 1. 81)
  • Якщо дитина вміє подвоювати число, буде простіше множити на 4. Просто подвійте число двічі. Візьмемо 6х4. Подвоїмо число 6, буде 12. Подвоїмо число 12, буде 24. 6х4 = 24. Використовуйте цей прийом, щоб відповіді стали автоматичними.
  • Щоб помножити будь-яке число на 11, просто продублюйте його. 3 * 11 = 33. Дві трійки. 4 * 11 = 44. Дві четвірки. Відповідь у питанні.
  • Якщо ваша дитина геній математики, навчіть його такої хитрості множення 11 на двозначне число. Візьміть двозначне число і розділіть його на цифри. 11 * 17 = 1__7. Складіть ці цифри, вийшло число поставте в середину: 187.

Метод 2 з 4: Запам`ятовування відповідей

 1. 1

  Швидкісна тренування. Коли дитина познайомився з усією таблицею множення, тренуйте його. Тренуйте після сніданку, під час реклами і кілька хвилин перед сном. Поступово збільшуйте темп.
  • Спочатку запитуйте по порядку. Коли дитина буде відповідати все більш і більш впевнено, починайте питати вперемішку. Спочатку швидкість впаде, але потім відповіді стануть більш впевненими.

 2. 2

  Зробіть навчання веселим. З цієї точки зору ви можете здивуватися, що в цих закарлюк щось є. Привнесіть елемент гри та змагання в навчання.
  • Попросіть дитину зробити набір карток. Написати приклад, 4х9, на одній стороні і відповідь, 36, на зворотній стороні. Виписування прикладів це ще одна можливість повторення. Використовуйте таймер, щоб дізнатися, скільки карток дитина зможе пройти через хвилину. Чи зможе він побити цей рахунок завтра?
   • Ви також можете робити це в порожній таблиці. Таблиця дозволяє відстежити слабкі місця, над якими ще треба попрацювати.


  • "Захопити колоду карт" - ця гра схожа на війну, але з множенням. Кожен з вас отримує половину колоди і розміщує обличчям вниз перед собою. Не дивіться на карти! Гравці перевертають свою першу карту одночасно - перший, хто скаже свою відповідь, перемноживши числа на двох картах, отримує обидві карти (мета гри полягає в тому, щоб зібрати всі карти). Якщо ви перевернули 7 і 5, відповідь буде 35. Для валетів, дам, і королів, ви можете використовувати 11, 12, і 13, використовувати їх як 0 або зовсім прибрати їх з колоди.
  • Скажіть число. Наприклад, 30. Чи зможе дитина назвати всі можливі випадки, коли в результаті виходить 30? 5 * 6? 3 * 10 =?
  • Скажіть число і попросіть зробити наступне множення. Наприклад, почніть з 30 і попросіть зробити наступне множення на 6. Або почніть з 18 і попросіть зробити наступні два множення на 9. Ви навіть можете почати з 22 і запитати наступне множення на 4, навіть незважаючи на те, що 22 не кратно 4. Будьте хитрими.
  • Спробуйте гру бінго. Ваша дитина заповнює квадрат шість на шість-якими числами. Ви називаєте приклад, "5 * 7." Якщо у нього є число 35 на картці, то він закреслює його. Продовжуйте, поки хто-небудь не закреслить всі числа на своїй картці. Що за приз він може виграти?

Метод 3 з 4: Заохочуйте вашої дитини

 1. 1

  Використовуйте стимули. Не варто використовувати гроші або матеріальні цінності як стимул - це може вбити тягу до знань.
  • Прибережіть нагороди для шкільних тестів. Якщо дитина зможе вирішувати приклади під тиском, ви досягли успіху.

 2. 2

  Хваліть дитину. Не забувайте робити паузи і відпочивати між серйозними заняттями. Якщо ви порадієте успіхам дитини, він захоче домогтися успіху в наступний раз. Висловлюйте словами, як здорово дитина займається.
  • Якщо він займається повільніше, ніж міг би, відпочиньте. Негативні емоції можуть призвести до припинення занять. Поганий настрій може звести нанівець всі зусилля. Заохочуйте дитину зробити зусилля.

 3. 3

  Робіть перерви. Жодна дитина не може навчатися протягом кількох годин поспіль. Коли ви відчуваєте, що дитина виснажений, зробіть перерву. Вам, напевно, він потрібен теж.
  • Після перерви швидко повторіть те, що ви вже вивчили, перш ніж рухатися далі.

Метод 4 з 4: Перевіряйте прогрес

 1. 1

  Використовуйте онлайн матеріали. Після того, як ви відклали папір і ручки, знайдіть в інтернеті вікторини та ігри, щоб побачити, скільки ваша дитина запам`ятав.
  • Звичайно, ви можете написати вікторини та ігри самі, і це тільки вітається, але робота на комп`ютері здасться дитині не стільки тестом, скільки грою.

 2. 2

  Цікавтеся оцінками. Ви виконали всю цю роботу вдома, а як вона робиться в школі? Якщо ваша дитина не ділиться цією інформацією, просто запитайте! Він повинен пишатися гарними оцінками, якщо вони не блискучі, ви можете позайматися з ними ще, щоб наступного разу результати були кращими.
  • Завжди є можливість зателефонувати вчителю і дізнатися про навчальну програму. Участь батьків завжди вітається.

Поради

 • Спробуйте вчити методом, який використовується в школі. Якщо ви знаєте інший спосіб, в першу чергу почніть з методу школи. Якщо він працює, дотримуйтеся його. Якщо ні, використовуйте ваш.
 • Складне залишайте на потім: 10 в квадраті дуже схожа на 1 в квадраті. 1 в квадраті дорівнює 1, 10 в квадраті одно 100. Легко помітити, що 20 в квадраті становить 400, 30 у квадраті буде 900, 40 у квадраті 1600, і т.д.
 • Будьте ласкаві і терплячі. Якщо це буде необхідно, просто працюйте з однієї комбінації протягом декількох днів, поки дитина повністю не зрозуміє.
 • Вивчення великого обсягу надто швидкими темпами викличе нерозуміння і розчарування. Працюйте поступово, щоб полегшити навчання множенню, але твердо рухайтеся вперед, постійно і стабільне покращуючи навички множення.
 • Зверніть увагу, що складання може бути зроблено двома шляхами: 2 + 1 = 3 і 1 + 2 = 3. Те ж саме з множенням.

Попередження

 • Чи не утомляйте дитини, вивчаючи занадто багато рядків або шаблонів за один раз - не забувайте посміхатися і робити короткі перерви між заняттями.
 • Ніколи не використовуйте слово "дурний", "паршивий" або будь-які інші ярлики. Не використовуйте його, звертаючись до дитини, до себе або до матеріалу.
 • Зрозумійте, що дитина не лічильна машина. Швидка відповідь досягається тільки запам`ятовуванням. Усний рахунок корисний на початковому етапі, але він стає непотрібним, як тільки таблиця буде твердо засвоєна.