Як множити дроби на цілі числа

Множити дроби на цілі числа нескладно, якщо ви вмієте уявити ціле число у вигляді дробу. Якщо хочете навчитися множити дроби на цілі числа, дотримуйтесь наших інструкцій.

Кроки

 1. 1

  Запишіть ціле число у вигляді дробу. Щоб записати ціле число у вигляді дробу, просто помістіть це число над одиницею.
  • Наприклад, щоб записати п`ять у вигляді дробу, просто напишіть 5/1. П`ять стає чисельником, одиниця - знаменником, а число залишається колишнім.

 2. 2

  Перемножте числители обох дробів. Щоб отримати чисельник свого результату, вам треба помножити чисельник першого дробу на чисельник другого.  • Помножте числители 5/1 і 8/10, тобто помножте п`ять на вісім. Виходить 40. Це означає, що ваш новий чисельник дорівнює сорока.

 3. 3

  Перемножте знаменники обох дробів. Щоб отримати знаменник свого результату, вам треба помножити знаменник першого дробу на знаменник другого.
  • Помножте знаменники 5/1 і 8/10, тобто помножте один на десять. Виходить 10. Це означає, що ваш новий знаменник дорівнює десяти.


  • Після множення числителей і знаменників відповідь буде представлений у вигляді дробу з новими чисельником і знаменником. У вас вийде 40/10.

 4. 4

  Спростите. Щоб спростити дріб, її необхідно записати у вигляді найпростіших чисел. Цього можна домогтися, розділивши чисельник і знаменник на одне і те ж число. Ви нашому випадку обидва числа діляться на десять. 40/10 = 4 і 10/10 = 1, так що виходить 4/1, тобто просто чотири.
  • Якщо в результаті множення ви отримали, наприклад, 4/6, то для спрощення дробу вам слід розділити чисельник і знаменник на два. У вас вийде 2/3.

Поради

 • Аналогічні операції можна виконувати і зі змішаними числами. Уявіть змішане число у вигляді неправильного дробу, помножте, а потім спростите або не спрощує відповідно до своїх потреб і вказівками вчителя.
 • Найчастіше приклади з вихідними змішаними числами дають відповідь у вигляді змішаного числа, а приклади з вихідними неправильними дробами дають відповідь з неправильною або звичайною дробом.
 • Залежно від кінцевої мети ви можете залишити відповідь у вигляді неправильного дробу, де чисельник більше знаменника, але дріб не можна представити у вигляді цілого числа без залишку. Можна записати таку відповідь і у вигляді змішаного числа. Наприклад, 10/4 можна звести до 5/2, розділивши на два і чисельник, і знаменник, а потім залишити у вигляді 5/2 або записати як 2 1/2.