Як побачити міжнародну космічну станцію

Міжнародна космічна станція рухається по орбіті на відстані сотні миль над Землею, і на ній живуть і працюють по кілька місяців космонавти з різних країн. Космічну станцію завжди можна побачити, коли вона переміщається над місцем, де ви знаходитеся в даний момент. У даній статті представлені прості кроки, слідуючи яким ви зможете вловити поглядом це приголомшливе споруда.
Частина 1 з 2: Виберіть відповідний час

 1. 1

  Досліджуйте графік Міжнародної космічної станції і з`ясуйте, коли саме вона буде переміщатися в вашому районі. Для цього ви можете скористатися посиланнями, представленими нижче, або написати в пошуковому рядку запит "графік Міжнародної космічної станції". Ці графіки містять інформацію, яка допоможе вам визначити відповідний час. Виберіть сайт, на якому можна вказати свою адресу, місто, поштовий індекс- якщо ви введете неправильні дані, то виводиться інформація також може бути неправильною.
  • Подивіться графіки на Heavens Above, NASA, або SpaceWeather.
  • Деякі сайти самі визначають місце розташування виходячи з даних найближчого сервера вашого провайдера. Ці дані не завжди вірні, тому перевірте ще раз назву міста або населеного пункту, або виберіть інший сайт.
  • На деяких сайтах використовується абревіатура - МКС.

 2. 2

  Знайдіть час, коли станція видна кілька хвилин. Іноді, залежно від вашого району, вона стає видно тільки на кілька секунд. А іноді - дві хвилини і більше. Знайдіть той час, коли станція видна найдовше, щоб ви змогли більш ретельно її розглянути. Запишіть час.
  • Станцію найпростіше побачити вночі протягом декількох годин між заходом і світанком. Далі ви дізнаєтеся, коли станція буде видно краще всього протягом дня.
  • Деякі графіки представляють час появи станції в своєму власному порядку, а на інших вам потрібно буде обчислити час самостійно, вирахувавши час початку від часу закінчення. Час зазвичай пишеться у форматі година: хвилина: секунда. Перевірте, використовується на сайті формат 24 або 12 годин.

 3. 3

  Користуючись графіком, визначте ті відрізки часу, коли станція видна найкраще. На більшості графіків вказана "яскравість" або "величина" - якщо ви не знайшли її на одному сайті, ви можете звернутися до іншого. Шкала яскравості може здатися вам дивною, адже на ній негативне число, наприклад, -4, вказує на велику яскравість, ніж, наприклад, +3! На сайті представлені рекомендації, які допоможуть вам розібратися, які значення за шкалою яскравості вказують на хорошу видимість станції:
  • Значення в межах від -4 до -2 вказують на найкращу видимість, станцію в цьому випадку можна побачити навіть удень.
  • Значення в межах від -2 до +4 зазвичай вказують на хорошу видимість, проте сильне вуличне освітлення може послужити перешкодою.
  • Значення в межах від +4 до +6 вказують на слабку видимість. Якщо небо чисте і не заважає вуличне освітлення, можливо, вам вдасться побачити станцію. У цьому випадку знадобиться бінокль.
  • Щоб отримати приблизно уявлення про "яскравості" станції, порівняйте значення з наступними величинами: сонці протягом дня має величину близько -26.7, місяць - -12.5, а Венера - найбільш яскрава планета - -4.4.

 4. 4

  Подивіться прогноз погоди. Коли ви підберете час, коли станція буде добре видно протягом тривалого часу, перевірте, яка погода очікується в цей день. Постарайтеся, якщо можливо, знайти погодинний прогноз, щоб переконатися в тому, що вам не завадить хмарність під час перегляду. Прогнози, що подаються раніше, ніж за день, завжди неправильні, тому перевірте прогноз ще раз за 24 години до того, як станція стане видимою.

Частина 2 з 2: Знайдіть станцію в небі 1. 1

  Визначте місце розташування космічної станції за графіком. Користуйтеся графіком, який ви знайшли в останньому розділі. Розділ повинен бути озаглавлений як "куди дивитися", "поява", "азимут" або "Аз". Вивчіть зміст розділу щоб визначити, де саме в небі буде видно супутник.
  • Залежно від букви, позначеної в розділі, подивіться на північ, південь, захід або схід. Графік може представити вам більш детальну інформацію про напрямі. Наприклад, північний захід означає напрямок між північчю і заходом.
  • Якщо ви не впевнені щодо того, як правильно визначити напрям, прочитайте статтю про те, як користуватися компасом.

 2. 2

  Дізнайтеся, як високо потрібно дивитися. На графіку повинен бути вказаний розділ з назвою "висота над рівнем моря" з цифрами, що вказані нижче як "градуси" (або символ градуса -?). У астрономів прийнято розділяти небо на безліч невеликих сегментів, званих градусами, які допомагають знайти місце розташування об`єктів на небі. Значення в 0? означає лінію горизонту, 90? - Перпендикулярно землі, а 45? - Рівно посередині між 0? і 90?. Щоб знайти приблизні позиції між цими значеннями, витягніть руку перед собою і стисніть долоню в кулак. Відстань між горизонтом і кулаком буде дорівнювати приблизно 10?. Якщо вам потрібно, наприклад, 20?, Помістіть кулак прямо над лінією горизонту, а кулак іншої руки помістіть зверху. Верхня частина друга кулака буде вказувати на 20 ?. Продовжуйте міняти положення куркулів, щоб знайти підходящу позицію.
  • Може здатися дивним, що станція з`являється прямо посередині неба, а не з-за обрію. Все через те, що станція стає видимою, тільки коли промені сонця відбиваються від неї. Коли станція виходить з тіні від землі, її тут же стає видно. Станцію погано видно під час заходу або світанку, поки вона не підніметься вище від яскравого сонячного світла.

 3. 3

  Відшукайте космічну станцію з даного місця розташування. Виходячи з даних про час на графіку, а також значень висоти і напряму з попередніх кроків, знайдіть на небі станцію. Вона зазвичай вигладить як рухома точка або маленький біло-жовту кулю. Станція не сяє і не переливається світлом, але якщо пощастить, вона може стати трохи яскравіше буквально на секунду, якщо сонячне світло відбивається від її поверхні.
  • Станція не переливається різними кольорами.
  • Станція не залишає слід на небі, як літак.

 4. 4

  Користуйтеся біноклем тільки в разі потреби. Він поліпшить сприйняття предметів. Пятідесятімілліметровий бінокль допоможе вам побачити яскравість до +10 за шкалою, про яку говорилося раніше. Однак, за допомогою одного тільки бінокля знайти станцію на небі буде досить важко, так як через бінокль видно не все небо. Краще знайти станцію, не використовуючи бінокль, потім просто підставити бінокль до очей, коли ви її знайдете.
  • За допомогою телескопа можна знайти навіть дуже непомітні об`єкти на небі, але знайти космічну станцію практично неможливо, однак це можна зробити, якщо точно виміряти напрямок телескопа. Використовуйте його за таким же принципом, як і бінокль, але якщо ви точно не впевнені, як правильно користуватися телескопом, то в цьому випадку виберіть час, коли станція буде видно протягом декількох хвилин.

Поради

 • Щоб закарбувати пересування космічної станції, скористайтеся камерою високого дозволу на штативі. Зробіть серію знімків, притискаючи затвор протягом 10-60 секунд. Чим більше знімків ви зробите, тим більш виразну картину переміщення станції ви отримаєте. (Через великої кількості світла не всі камери зможуть відобразити станцію в одному положенні).
 • Якщо пощастить, ви зможете побачити ще одну крапку, що світиться, наступну за чи перед станцією. Швидше за все, це ще одне космічне судно, яке перевозить устаткування і космонавтів від Землі до станції.