Як збільшити словниковий запас іноземної мови

Запам`ятовування слів не обов`язково має бути болісним! Хочете схоплювати все на льоту і запам`ятовувати слова на все життя? Ця стаття розповість про ефективний метод запам`ятовування, що використовує таблиці і картки. Постійне повторення, самоконтроль і використання слів в контексті допоможуть вам швидко і якісно освоїти іноземну мову.
Метод 1 з 3: Як шукати нові слова

 1. 1

  Знайдіть цікаву книгу або журнал мовою, яку ви вивчаєте. Якщо у вас є можливість, краще купіть матеріал, а не беріть його на час у друзів. Так ви зможете робити позначки на сторінках під час читання.
  • Під рукою повинен бути якісний словник і тезаурус.
  • Якщо захочете, можна працювати з газетної статті, телевізійною програмою або кінофільмом.

 2. 2

  Приступайте до читання. Виділяйте всі незнайомі слова. Якщо книга або журнал не ваші, спробуйте акуратно підкреслювати слова олівцем, щоб потім стерти сліди.

 3. 3

  Виписуйте нові слова. Після прочитання глави або статті записуйте все незнайомі слова на аркуші паперу. Ви з легкістю знайдете потрібні слова в тексті, так як ви підкреслили їх при читанні.

 4. 4

  Дізнайтеся значення слів. Перш ніж приступати до читання наступної глави, подивіться значення кожного слова в словнику. Виділіть його в словнику, а потім випишіть визначення на папір.

 5. 5

  Знайдіть синоніми. Після того, як ви виділили кожне незнайоме слово в тексті і впізнали його значення, пошукайте синоніми в тезаурус або спеціальному словнику синонімів. Це значно збагатить ваш словниковий запас і допоможе висловлювати думки різними способами. Випишіть найкорисніші синоніми в зошит.

 6. 6

  Повторюйте ці дії після прочитання кожної глави. Якщо ви працюєте з журналом, то зупиняйтеся після кожної статті. Якщо ви читаєте коротка розповідь, розділіть його на невеликі частини.

 7. 7

  Вивчайте свої записи в зошиті кожен день. Продовжуйте перечитувати все, поки не запам`ятаєте нові слова. Ви здивуєтеся, як багато слів у вашому словнику буде підкреслено після прочитання всього однієї книги!

Метод 2 з 3: Запам`ятовування слів за допомогою карток

 1. 1

  Візьміть свій список незнайомих слів і їх визначень. Випишіть слова на окремі картки.

 2. 2

  Випишіть визначення. На зворотному боці картки запишіть визначення слова та (або) його переклад на рідну мову.

 3. 3

  Влаштуйте собі тест! Запам`ятайте всі слова, а потім приступайте до тестування. Читайте переклад слова або його визначення і спробуйте правильно відповідати.

 4. 4

  Продовжуйте, поки ви не зможете відповідати впевнено. Тепер спробуйте використовувати тільки що вивчені слова в щоденних розмовах. Так ви не тільки зможете тренувати пам`ять, але і запам`ятайте слова набагато швидше.

Метод 3 з 3: Як запам`ятовувати слова за допомогою програми Excel

 1. 1

  Створіть таблицю в Excel. Якщо хочете, можете використовувати інші подібні програми. Вам буде потрібно три колонки. Позначте їх "Іноземне слово", "Переклад" і "Тест".

 2. 2

  Введіть іноземні слова. Випишіть всі незнайомі слова в першу колонку, кожне нове слово в новій осередку.

 3. 3

  Введіть переклад. У другу колонку запишіть переклад всіх нових слів.

 4. 4

  Перевіряйте себе, поки записуєте переклад. Придумуйте цікаві асоціації, щоб процес запам`ятовування був ефективнішим. Наприклад:
  • Щоб запам`ятати англійське слово "DOMestic", що перекладається як "домашній", згадайте, латинське "DOMUS".

 5. 5

  Зробіть перший колонку невидимою. Виділіть всі слова у першій колонці і зробіть шрифт білим. Тепер ви не можете бачити список. 6. 6

  Перевіряйте себе. У третин колонці записуйте іноземне слово, при цьому не підглядаючи в свої записи.

 7. 7

  Перевірте свої відповіді. Змініть колір шрифту першої колонки на чорний. Звірте відповіді в третин колонці з правильними варіантами.
  • Якщо ви не змогли правильно назвати деякі слова, то потрібно виділити їх переклад червоним кольором.

 8. 8

  Тепер повторіть весь процес, звертаючи особливу увагу на слова, виділені кольором.

 9. 9

  Якщо ви кілька разів правильно назвали іноземне слово, червоне виділення можна прибрати.

 10. 10

  Повторюйте, поки в таблиці не залишиться червоних осередків. Можете не повторювати ті слова, які ви запам`ятали відразу. Натомість зосередьтеся на складних моментах.

 11. 11

  Коли ви запам`ятаєте всі слова, перевірте себе ще раз. Тепер можете представляти нові слова в пропозиціях і придумувати контекст. Наприклад, щоб запам`ятати "le chat est sur la chaise" ("кіт на стільці" по-французьки), уявіть собі красивого кота, що сидить на стільці.

 12. 12

  Роздрукуйте список і починайте вживати вивчені слова і вирази в розмові і вправах.

 13. 13

  Вимовляєте іноземне слово вголос або про себе, коли зустрічаєте його в тексті або фільмі.

 14. 14

  Регулярно повторюйте весь список.

Поради

 • Краще всього використовувати слова в розмовах, так як це сприяє швидкому запам`ятовуванню.
 • Найскладніші слова використовуйте найчастіше.
 • Якщо це необхідно, запам`ятовуйте дієслова разом із прийменниками.
 • Чи не концентруйтеся виключно на своєму списку. Продовжуйте шукати незнайомі слова в текстах і аудіозаписах.
 • Використовуйте різні способи запам`ятовування, щоб полегшити процес вивчення іноземних слів. Асоціація вважається одним з найбільш ефективних методів запам`ятовування. Наприклад, іспанське слово, що означає "дорогий", звучить як "caro". Щоб запам`ятати його, спробуйте уявити дорогу машину (по-англійськи car), Наповнену грошима.
 • Запам`ятовуйте фрази і ідіоми. Виділяйте для них окремі осередки в таблиці. Наприклад, французьке вираз "j`en ai marre" ("З мене досить").
 • Якщо вам потрібно запам`ятати рід іменника, то пов`язуйте його з певним кольором, наприклад, можна позначати чоловічий рід синім, жіночий рожевим, а середній блакитним кольором.

Попередження

 • Будьте обережні з помилковими друзями перекладачів. Є слова, які звучать схоже в рідній та іноземній мові, але це не означає, що вони мають однакове значення. Наприклад, англійське слово "absent" перекладається не як "абсент", а як "відсутній".