Як переконати людину кинути курити

Якщо ви хвилюєтеся за одного, члена сім`ї або колегу-курця, спробуйте цей підхід, щоб надихнути його кинути цю шкідливу звичку.

Кроки

 1. 1

  Поговоріть з цією людиною і скажіть, що хвилюєтеся про його здоров`я. Попросіть його кинути палити. Наведіть йому свої доводи і дотримуйтеся фактів. Чесно скажіть, чому вас так турбує те, що дорогою вам людина курить, руйнуючи своє здоров`я.

 2. 2

  Запитайте людини, чи хотів би він сам кинути палити. Іноді люди хочуть цього, але іноді ні. Якщо наполягати на своєму, це може призвести до загострення проблеми і виникнення почуття провини.

 3. 3

  З`ясуйте, які причини кинути палити важливі для цієї людини і дізнайтеся про них більше. Той, кому байдуже власне здоров`я, все ж може хвилюватися за здоров`я рідних і близьких.

 4. 4

  Вислухайте його доводи, чому він не кидає курити. Можливо, ви можете допомогти розібратися в цих питаннях.

 5. 5

  Запропонуйте свою допомогу. Якщо людина каже: «я просто не можу кинути», пропонуйте допомогти. Будьте прихильні і ласкаві. Якщо людина стверджує, що він не залежимо від куріння, скажіть: «Я бачив, скільки разів на день ти куриш. Я бачив, як ти переривав веселощі або покидав офіс, щоб затягнутися. Я бачив, як ти кашляєш і задихаєшся під час паління, а все це - симптоми нікотинової залежності ».

 6. 6

  Нагадайте людині про те, що з кожним видихом сигаретного диму хтось поруч дихає їм (пасивне куріння) і додайте, що майже півмільйона людей ежегодноумірают від хвороб, пов`язаних з пасивним курінням.

 7. 7

  Нагадайте йому, скільки грошей він зміг би заощадити, кинувши палити.
 8. 8

  Переконуйте друга або колегу чесністю, турботою і простими фактами. Нагадайте, ви тут не для того, щоб змусити його кинути палити за 10 хвилин. Ви просто вмовляєте людини спробувати. Ніколи не ставте ультиматумів.

 9. 9

  Підтримуйте людини. Як тільки він погодиться спробувати кинути курити, запитаєте, яким чином він хотів би це зробити. Курці зазвичай хочуть перестати поступово. Але якщо він дуже хоче кинути, пропонуйте допомогу у вигляді відповідних книг, антитютюнової жуйки і т.д.

 10. 10

  Допоможіть людині уникати місць куріння. Якщо він хоче кидати поступово, починайте обходити місця куріння стороною. Якщо це ваш чоловік або дружина, не дозволяйте курити вдома, а тільки на задньому ганку або, на крайній випадок, тільки в одній кімнаті. Найкраще цей підхід спрацює, якщо ви домовитеся з курцем. Пам`ятаєте, з подружжям не можна поводитися як з дітьми. Дайте вашому чоловікові або дружині пару годин, щоб позбутися від усіх курильних приналежностей. Якщо після цього знайдете у ванній запальничку, викидайте її у відро для сміття. Побачили пачку сигарет на дивані? Туди ж.

 11. 11

  Повністю заборонити куріння вдома або в офісі. Через два-три тижні накладіть повну заборону на куріння в будинку. Потім також на задньому дворі, в саду, на ганку і так далі, поки єдиним місцем для куріння не залишиться тротуар або бордюр.

 12. 12

  Вирішіть, що робити, якщо ваш друг чи колега хоче закурити, і допоможіть знайти альтернативу. Наприклад: подзвонити другу, прогулятися, привести в порядок собаку, подивитися серіал, з`їсти брецель, вивчати іноземну мову, потанцювати, почитати книгу, досліджувати щось цікаве, прочитати газету, подивитися гру з м`ячем, намалювати картину, постригти газон, посадити квіти, випити чашку кави, випробувати новий рецепт або написати статтю на WikiHow. Подумайте, чи буде більш ефективним дію, схожу на куріння, наприклад, піти туди, де зазвичай курили і пожувати жуйку. Інакше кажучи, використовуйте ті 5-10 хвилин, що стали звичним ритуалом курця. Можете залучити його до справи, як тільки у нього з`явиться бажання покурити.

 13. 13

  Дайте йому зрозуміти, що ви не няньчитеся з ним, а підтримуєте.

 14. 14

  Завжди показуйте, що ви прекрасно розумієте, як складно відмовитися від цієї шкідливої звички і хваліть силу волі вашого друга. Почуття гордості за себе допоможе вашому другу. 15. 15

  Будьте готові завжди прийти на допомогу другові або колезі. Ваше основне завдання - підтримувати важливого для вас людини. Даруєте йому свою любов і підтримку. Це важке для людини час, тому упертість, гнів, невдоволення і спроби зриву неминучі. Ваша підтримка надзвичайно важлива в цей період.

 16. 16

  Найчастіше цікавтеся його справами. Усвідомлення того, що хтось може перевірити, спонукає людей не збиватися з дороги. Не судіть занадто суворо, якщо людина зірвався, особливо спочатку або з його першої спроби кинути. Не припиняйте нагадувати і знову заохочуйте його намір позбутися цієї звички.

 17. 17

  Вислухуйте свого друга і намагайтеся частіше розмовляти. Спроба кинути палити часто призводить до фрустрації і труднощам, тому співрозмовник допомагає це подолати.

 18. 18

  Дякуйте людини за позбавлення від шкідливої звички і проходження нового способу життя і разом святкуйте перемогу. Перші два-три тижні в основному найважчі (хоча напади бажання покурити можуть тривати більше року), тому плануйте свято, щоб винагородити його за витримку в перші пару тижнів.

 19. 19

  Частіше нагадуйте, як ви пишаєтеся тим, що він намагався кинути палити. Заохочення і похвала часто є кращою мотивацією, ніж почуття провини і причіпки.


Поради

 • Переконайтеся, що людина справді хоче кинути палити. ЦЕ найважливіший крок! Якщо у нього немає такого бажання, скажіть йому, що ви готові допомогти, якщо він захоче, і продовжуйте його підтримувати.
 • Якщо ви знайшли сигарети, запальнички або інші курильні приналежності там, де їх бути не повинно, заховайте їх у місці, про яке курець не здогадується (міняйте тайники частіше, так, щоб якщо людина знайшла схованку на цьому тижні, то на наступному вже немає) , і чекайте, коли приїде сміттєвоз, щоб виставити їх на обочіну.Ето зменшить бажання піти покопатися в смітті, щоб знайти залишену біля телевізора пачку.
 • Якщо ваш друг знову почав курити, скажіть йому, що це нормально і більшості курців потрібна пара спроб кинути, тому він на вірному шляху. Якщо через вас він відчує себе невдахою, є велика ймовірність того, що не буде кидати палити знову через острах невдачі і цього неприємного почуття.
 • «Не просувайтеся» із забороною куріння в певних місцях. Наприклад, якщо ви заборонили куріння в будинку, а потім застали його за цим, не слідуйте розкладом і забороніть куріння у дворі. Дочекайтеся, поки людина міцно стане на цю нелегку дорогу, перш ніж перейти до наступного кроку.
 • Хоча це не краще для здоров`я курця, можете запропонувати жувати тютюн, якщо їх не влаштовує нікотинова жуйка. Запропонуйте також використовувати кисет, наприклад, від фірми Skoal, щоб уникнути забруднитися тютюном рота.
 • Купуйте книгу про допомогу самому собі, покажіть їм огляди на неї і запропонуйте прочитати. Особливо добре зробити це разом і вголос працювати над планом дій.

Попередження

 • Поважайте людини. Ви можете бути повністю впевнені, що ваш друг повинен припинити, і мати в запасі всі аргументи, щоб змусити його кинути, але ваші почуття не повинні перевершувати його особисте право вибирати, курити йому чи ні. Пам`ятайте, всі роблять щось шкідливе і, можливо, небезпечне для здоров`я, навіть ви.
 • Не будьте занадто суворі або критичні, особливо протягом кількох перших тижнів. Курцеві дуже важко утримуватися і побороти нікотинову залежність.