Як переконати кого завгодно в чому завгодно

Розвинувши міць переконання, ви досягнете значних успіхів у діловій та особистому житті. Не так важливо, чи потрібно переконати клієнта зробити велику покупку або вмовити батьків, щоб вони дозволили вам затриматися допізна на вихідних. Щоб переконувати кого завгодно в чому завгодно, потрібно навчитися вибудовувати аргументацію, розробляти доводи і розуміти людину, яку ви намагаєтеся переконати. Щоб дізнатися докладніше, читайте далі.




Частина 1 з 3: Підготовка хороших аргументів

 1. 1

  Виконайте «домашнє завдання». Переконайтеся в тому, що ви чітко розумієте власну позицію, будь-то суб`єктивна оцінка який фільм краще - «Славні хлопці» або «Хрещений батько», або вам потрібно отримати дозвіл у батьків прийти додому пізніше звичайного, або ви дискутуєте з приводу морально-етичних питань, наприклад, скасування смертної кари. Спочатку знайдіть факти, без будь яких припущень про позицію протилежної сторони.
  • Якщо питання стоїть про продаж чого-небудь, наприклад, автомобіля, вам знадобиться дізнатися про продаваної машині все. Більш того, вам також потрібно бути прекрасно обізнаним про всі моделі машин, які можуть скласти конкуренцію вашій пропозиції.

 2. 2

  Визначте умови обговорення. Для деяких питань вам знадобиться знати щось більше, ніж просто факти. Не витрачайте час у міркуваннях, наскільки красива або потворна Ейфелева вежа, якщо потрібно довести її культовий статус. Визначте, що саме обговорюється в суперечці. Це моральний питання? Що-небудь естетичне? Обговорення прав і свобод особистості?
  • Наприклад, вам потрібно переконати когось, що Статуя Свободи була «красивіше», ніж Ейфелева вежа. Щоб обговорювати це питання на гідному рівні, вам знадобиться дізнатися досить про архітектуру та естетиці взагалі, а також зібрати відомості про кожен об`єкт (його висота, архітектор і т.д.). Також потрібно буде визначитися з набором критеріїв, на підставі яких виноситься рішення.

 3. 3

  Розвивайте докази. Підготовку хороших аргументів можна порівняти з виготовленням столу. Головної тези відводиться роль стільниці, але для її підтримки потрібні ніжки, і ваші докази виконають роль такої підтримки. Якщо ви не надасте додаткових доказів, ваші доводи і аргументи будуть просто шматком дерева. Подібно написання есе, вам потрібно поставити завдання дослідження, визначити і чітко висловити свою головну думку або гіпотезу, і зібрати відповідні факти, які доводять і підтримують її правоту.
  • Припустимо, необхідно довести тезу «Сучасне мистецтво - нудне». На якій підставі ви робите таке твердження? Ви можете грунтуватися на мотивації артистів, незрозумілості їх творінь, а також непопулярності такого мистецтва серед «звичайних людей», складових переважну частину суспільства. Підберіть хороші доводи, і ваш головний аргумент буде виглядати солідніше.

 4. 4

  Підтримуйте свої доводи живими прикладами і свідченнями. Для підтримки власної позиції краще наводити приклади з запам`ятовуються і виразними деталями. Припустимо, ви хочете переконати когось, що Бітлз - це найкраща група всіх часів і народів. У цьому випадку ваші доводи сприймуться непереконливими, якщо ви не зможете пригадати назву «того самого альбому», або не слухали іншої музики, щоб провести паралелі з іншими відомими виконавцями.

 5. 5

  Поступіться п`ядь щоб виграти кілометр. Щоб схилити співрозмовника до своєї позиції, можна погодитися з якимись меншими аргументами з його боку. Якщо ви зумієте показати, що ви готові змінювати свою позицію і знаходити обопільні рішення, це відкриє врата до згоди з вашою точкою зору. Будьте готові поступитися в малому, не забуваючи про великий, і ви зміцните свої позиції в суперечці.
  • Є різниця між суперечкою та обговоренням. Двигуном спору є не раціональне мислення, а емоції, підтримувані самостью. Обидва людини мають намір довести правоту себе і будуть тиснути один на одного, поки хтось не поступиться.

Частина 2 з 3: Як правильно подавати свої доводи

 1. 1

  Будьте чесні настільки, наскільки ви наполегливі. Правдивість притягує людей. Найгірше, що може послабити ваші позиції, це спроби довести правоту з упередженою точки зору або, що ще гірше, використання якихось припущень і неясностей у своїй позиції. Що б ви не намагалися довести, щира віра в свою правоту значно посилить ваші позиції.
  • Впевненість у собі не означає агресивність і непоступливість. Будьте впевнені у власній правоті, але залишайтеся відкритими до інших точок зору.
  • Поводьтеся, як експерт в області спору, використовуючи приклади і вагомі доводи, і вам буде легше схилити іншу людину повірити вам. Наприклад, якщо потрібно переконати когось у правоті своєї позиції щодо Бітлз, спочатку доведіть, що ви добре розбираєтеся в музиці.

 2. 2

  Зробіть упор на особистість. У логічних міркуваннях використання анекдоту як приклад вважається помилкою, але він допоможе налагодити контакт з людиною на рівні почуттів. Щоб зіграти на емоціях, можна розповісти анекдот, що має відношення до теми, і це може стати додатковим аргументом на вашу користь.
  • Якщо потрібно переконати когось у тому, що смертна кара «неправильна», вам потрібно звертатися до моральності і моралі, а ці області належать до емоційної сфери. Підшукайте жалісливі історії про людей, яких засудили до страти незаслужено, і розкажіть їх в експресивній манері, акцентуючи увагу на жорстокості системи.

 3. 3

  Зберігайте спокій. Несамовита, несвязная мова буде жалюгідною спробою переконати когось у своїй правоті. Будьте впевнені у фактах і свідченнях, які ви використовуєте для докази, і якщо вони співвідносяться з темою диспуту, вам буде легше схилити співрозмовника до думки про правомірність ваших аргументів.

Частина 3 з 3: Розуміння свого опонента

 1. 1

  Мовчите і слухайте. Людина, яка більше говорить, ніж слухає, не обов`язково виграє суперечку або схиляє іншу людину на свій бік. Навчіться уважно вислуховувати людини, щоб будувати максимально ефективні доводи. Мовчання тільки на перший погляд виглядає, як позиція слабкої сторони, насправді воно допомагає вивчити точку зору опонента і підготувати гідні аргументи, щоб змінити її. Навчіться розпізнавати цілі людей, визначати їхні погляди і мотиви, які ними рухають.



 2. 2

  Зацікавлюйте людини ввічливо. Не йдіть від контакту очима, використовуйте рівну інтонацію і голос, і зберігайте спокій під час усього обговорення. Будьте ввічливі і ввічливі - якщо ви задаєте питання, потрібно вміти вислухати відповідь на нього, не перериваючи співрозмовника, поки він не закінчить.
  • Критично важливо встановити взаємну довіру. Ви ніколи не переконаєте людину у своїй правоті, якщо вони помітять у вас сліди неповаги до них. Тому продемонструйте свою повагу до співрозмовника і спробуйте поводитися так, щоб завоювати повагу з його боку.

 3. 3

  Ідентифікуйте заперечення протилежної сторони, а також їх мотивацію. Знаючи, що рухає людиною, легше надати йому те, що він хоче. Як тільки ви уловите мотивацію співрозмовника, перефразуйте свої доводи в такій формі, яка підійде до його позиції, і йому буде легше зрозуміти вас.
  • Наприклад, суперечка про вільний продаж зброї може вестися навколо обговорення питань про права людини та відповідальності за скоєні вчинки. Задайте співрозмовнику кілька питань, щоб визначити його позиції і мислення, і будуйте свою аргументацію на тих позиціях, де немає розбіжностей.

 4. 4

  Завоюйте довіру співрозмовника. Проникніться його почуттями і погоджуйтеся з його аргументами, де це можливо, не забуваючи при цьому, що потрібно схилити людини до своєї точки зору. Спробуйте затиснути їх в кут, використовуючи логічні доводи, але в такій формі, щоб залишатися ввічливим і чемним під час всієї бесіди. Тоді вони з легкістю погодяться з вашою точкою зору, щоб не втратити власну гідність.

Поради

 • Говоріть чемно і розважливо, але не примушуйте людей змінювати свою думку.
 • Завжди залишайтеся дружнім і ввічливим, навіть якщо інша сторона не хоче змінювати свою точку зору.
 • Щоб переконати когось у чомусь, спочатку переконайтеся, що ви самі повністю впевнені в цьому. Навіть якщо ви намагаєтеся переконати когось у чомусь невідповідному насправді, не брешіть собі, а знайдіть який-небудь трюк, щоб повірити в правоту розповіді. Якщо співрозмовник помітить ваші сумніви, він навряд чи повірить вам. Але якщо протягом усього спору ви будете на 100% впевнені в собі і своїй історії, тоді ви самі станете додатковим аргументом на користь власної позиції.
 • Щоб підтримувати очної контакт з великою аудиторією, виберіть кілька людей, і затримуйтеся на них поглядом під час виступу, по черзі контакт.
 • Одягайтеся, як на парад перемоги. Вам навряд чи вдасться що-небудь продати, якщо ви самі не виглядаєте успішним.
 • Віра може згаснути. Ви можете думати, що схилили когось на свій бік, але через день-другий виявите, що вони знову повернулися до своєї точки зору.
 • Купуйте і прочитайте кілька книг про техніки продажів.

Попередження

 • Деякі люди ніколи не поміняють свою позицію або поглядів, і це їх право. Кожен має право помилятися (або зберігати правоту в окремих випадках).
 • Якщо інша людина не погоджується з вами, не сперечайтеся. Поясніть їм свою точку зору логічно, використовуючи вагомі доводи, чому вона має право на існування.
 • Ставлення до упереджених людям. Задайте кілька слушних запитань про те, в чому вони можуть сумніватися або у них немає готової відповіді. Після цього поясніть свою точку зору, використовуючи логічну аргументацію і відповідні докази. І навіть після цього залиште за людиною право погодитися або не погодитися з вашою позицією.