Як рахувати "антилогарифмів"

Логарифм - це математичний спосіб скорочення числа. Зазвичай, він використовується, коли числа занадто великі або занадто маленькі, щоб легше було справлятися з ними. Таке часто зустрічається в астрономії або в інтегральних мікросхемах. Навіть після скорочення число можна перетворити в його початкову форму, яку використовують при зворотній математичної операції, відомої як «антилогарифмів».
Метод 1 з 2: Використання таблиці антилогарифмів

 1. 1

  Розділити характеристику логарифма і мантиссу. Розглянути число. Характеристика це частина, яка йде перед десяткової коми, а мантиса - це частина, яка йде після десяткової коми. Таблиці антилогарифмів складені у відношенні з цими параметрами, тому необхідно розділяти їх.
  • Припустимо, потрібно знайти антилогарифмів для 2.6452. Характеристика - це 2, а мантиса - це 6452.

 2. 2

  Слід використовувати таблицю антилогарифмів, щоб знайти відповідне значення для мантиси. Таблиці антилогарифмів легкодоступні, їх можна знайти на зворотному боці зошита. Відкрийте таблицю і подивіться номер рядка, що складається з перших двох цифр мантиси. Потім знайдіть номер стовпчика рівний третій цифрі мантиси.
  • У вищевказаному прикладі потрібно було відкрити таблицю антилогарифмів і знайти номер рядка, що починається з 64, потім стовпець для 5. У цьому випадку ви б виявили, що відповідне значення - 4416.

 3. 3

  Знайдіть значення з шпальт різниці середнього значення. Таблиця антилогарифмів включає в себе набір стовпців, що іменуються «стовпцями різниці середнього значення». Поглянувши на той же номер рядка, що і раніше (номер рядка відповідає першим двом цифрам мантиси) цього разу знайдіть стовпець з числом рівним четвертої цифрі мантиси.
  • У прикладі, наведеному раніше, потрібно було б знову використовувати номер рядка, що починається з 64, а також знайти стовпець для числа 2. У цьому випадку це значення - 2.

 4. 4

  Додати значення, отримані раніше. Коли у вас будуть ці значення, то потрібно буде скласти їх разом.
  • У вищевказаному прикладі, щоб отримати 4418 ви б склали 4416 і 2.

 5. 5

  Поставте десяткову кому. Десяткова кома завжди ставиться в спеціально позначеному місці: після числа цифр, які відповідають характеристикам плюс 1.


  • У прикладі вище характеристикою є 2. Тому, щоб отримати 3 ви б склали 2 і 1, потім поставили б десяткову кому після 3 цифр. Тому антилогарифмів від 2.6452 буде 441.8.

Метод 2 з 2: Порахувати антилогарифмів

 1. 1

  Порахувати число і його частини. Яке б число ви не розглядали, характеристика - це частина, яка йде перед десяткової коми, мантиса йде після десяткової коми.
  • Наприклад, вам потрібно знайти антилогарифмів для 2.6452. Характеристика - це 2, а мантиса - це 6452.

 2. 2

  Дізнатися основу. Математичний логарифм має параметри, іменовані підставою. Для числових обчислень - основа завжди 10. Тому потрібно пам`ятати, що при використанні цього методу основа для обчислення антилогарифмів - 10.

 3. 3

  Обчислити 10 ^ x. За визначенням антилогарифмів будь-якого числа х це основа ^ x. варто пам`ятати про те, що основа для антилогарифмів це завжди 10, х - це число, з яким ви працюєте. Якщо мантиса числа - це 0 (іншими словами, якщо число за визначенням - це ціле число без десяткової коми), обчислення просте: просто помножити 10 разів на 10 це число. Якщо число не ціле, використовуйте комп`ютер або обчисліть 10 ^ x.
  • У прикладі вище у нас немає цілого числа. Антилогарифмів - це 10 ^ 2.6452, в результаті отримуємо 441.7.

Поради

 • Логарифм і антилогарифмів широко використовується в наукових обчисленнях і цифрових підрахунках.
 • З математичними діями як множення і ділення легко впоратися в логарифм. Тому що в логарифм множення замінюється складанням, а поділ замінюється відніманням.
 • Характеристика і мантиса - це просто назви частин числа, які йдуть до і після десяткової коми відповідно. Вони не мають особливої значущості.