Як студенту навчитися керувати часом

Здобувши середню освіту, багато хто не готовий управляти своїм часом так ефективно, як того вимагає студентське життя. Але кожен може навчитися розпоряджатися своїм часом без особливих проблем, якщо використовувати правильний підхід.

Кроки

 1. 1

  Не проводьте перерви між заняттями і підготовкою, валяючись в ліжку. Після тривалих занять вас може потягнути прилягти в ліжко, але не варто потрапляти в цю пастку.

 2. 2

  Призначте для підготовки кожного предмета певний час. Ще одна важлива характеристика - регулярність занять. Якщо ви знаєте, коли потрібно займатися, вам буде легше спланувати свої дії на цей період. Ніколи не займайтеся в поспіху! Склавши план підготовки до іспиту, ви зможете займатися день за днем, витративши не так багато часу. І при цьому у вас не буде гнітючого відчуття, що ви не встигаєте і вам потрібно вивчити занадто багато. Звичайно, швидкість навчання у різних людей буде неоднаковою. Хтось схоплює швидше і може запам`ятати великий обсяг інформації, іншим за один раз легше перетравити малу порцію. Тому потрібно орієнтуватися не на тривалість занять, а на те, встигаєте ви запам`ятати предмет, щоб продемонструвати відмінні знання на іспиті.

 3. 3

  Займіться чимось новим. Комусь може здатися, що нова діяльність зробить день ще більш гарячковим, але це не так. Різнопланові заняття навчать вас ставитися до планування часу більш усвідомлено.

 4. 4

  Уникайте AIM, Orkut, Myspace, Twitter, Facebook та інших соціальних мереж. Вони відносяться до таких занять на комп`ютері, які викликають найбільшу залежність. Тому візьміть собі за правило: не заглядати в соціальні мережі, поки не виконані всі домашні завдання. Також, листування зі старими / мережевими друзями відволікає вашу увагу від процесу навчання та освітніх програм.
 5. 5

  Використовуйте щоденник. Студентське життя стане набагато організованіше, якщо все, що потрібно зробити, буде записано в якому-небудь планувальнику.

 6. 6

  Не піддавайтеся стресу. Не використовуйте ні хвилини часу, щоб поплакатися собі в жилетку з приводу непомірною стресового навантаження на бідного студента. Краще займайтеся посилено, і у вас буде більше вільного часу для відпочинку.

 7. 7

  Постарайтеся знайти обстановку і способи, щоб зробити своє навчання більш ефективною. Наприклад, музика чи шум дуже сильно відволікають від занять, але для когось вони можуть бути корисними. Дуже ефективно займатися з напарниками - так ви можете ділитися записами, ідеями, а також познайомитеся з новими людьми.

 8. 8

  Уникайте постійних вечірок. У вас має бути достатньо часу для повноцінного сну, щоб зняти денну втому.

Поради • Не здавайтеся, уявіть себе в ролі свого ідеалу або лідерів вашої групи, і постарайтеся мислити так, як вони.
 • Постарайтеся посміхатися під час читання. Для організму посмішка є позитивним індикатором, і це покращує запам`ятовування і діяльність нейронів.
 • Поважайте час! Нехай ваш день буде самим заповненим, і в його кінці у вас ще залишиться достатньо часу, щоб здивувати себе.
 • Уникайте музики зі словами. Краще послухайте що-небудь з класики або інструментальні композиції. Це допоможе сконцентруватися на предметі занять, знижуючи втому і неуважність.
 • Уникайте нездорової їжі, краще з`їжте щось, приготоване вашою мамою і запийте це склянкою соку. Банани і яблука покращують пам`ять і допомагають концентрації.
 • Створіть для занять відповідну атмосферу, в якій вам не буде нудно. Згадайте фільм, який ви переглянули з інтересом, і досі можете назвати безліч деталей. Тому створіть креативну обстановку, що дозволяє зробити заняття більш ефективними. Наприклад, настільна лампа дозволяє сконцентруватися тільки на досліджуваному предметі, не відволікаючись на навколишнє.

Попередження

 • Хоча завданням студента є отримання освіти, не бійтеся час від часу відпочивати і проводити час весело. Постійний стрес і занепокоєння з будь-якого питання - це ще одна пастка, яка вибиває вас із колії.