Як стати першим математиком у своїй школі

Приємно, коли ваші важка робота і вкладені в навчання сили винагороджуються. Глибокі пізнання в математиці відкриють перед вами нові світи, цілу фантастичну всесвіт, про існування якої ви і не підозрювали раніше. Успіхів!

Кроки

 1. 1

  Не всі видатні математики володіли унікальним даром з самого народження. Це міф. Для розуміння математичних ідей і формул потрібні багато і багато часу напруженої праці. Вивчення нового в математиці побудовано на вже придбаних знаннях, тому весь час повторюйте пройдене і вправляйтеся у вирішенні завдань. Вирішуйте завдання і перевірочні тести щотижня, постійно вдосконалюючись в цьому.

 2. 2

  Розробіть власну систему, що допомагає вам запам`ятовувати математичні ідеї. Створіть картотеку, в яку заносите формули і визначення.

 3. 3

  Вивчайте більше того матеріалу, який проходите на заняттях у школі, і намагайтеся вивчати матеріал заздалегідь. Розуміння основ алгебри просто необхідно! Переглядайте неправильно вирішені вами раніше завдання, знаходячи в них помилки.

 4. 4

  Перед тим, як перейти до вивчення нового матеріалу, твердо освойте вже пройдене. Повирішувати завдання, добившись повного розуміння питання.

 5. 5

  Попросіть батьків найняти вам репетитора з математики. Якщо вони не можуть дозволити собі цього, знайдіть учня, який знає математику краще за інших, і попросіть його допомогти вам. Задавайте побільше питань вчителю, проясняючи для себе матеріал, а також можете знайти хорошого товариша для занять разом з ним.

 6. 6

  Прийміть за належне те, що ви будете проводити кілька годин на день за рішенням математичних задач, так що сприймайте це як гру, встановлюючи таймер і намагаючись вирішити за певний час якомога більше завдань.

 7. 7

  Домагайтеся розуміння математичних концепцій, оскільки краще їх розуміти, ніж просто запам`ятовувати. Більшість завдань вирішуються кількома шляхами.
 8. 8

  Запишіть питання, в розумінні яких ви є труднощі. Підійдіть з цим списком до вчителя або репетитора і проконсультуйтеся з ним. Це дуже важливо! Якщо ви отримали низьку оцінку через неуважність, проаналізуйте свої помилки і встановіть, яким чином далі бути більш уважним. Всякий раз двічі перевіряйте отримане рішення.

 9. 9

  Постарайтеся потрапити до хорошого вчителя математики. Якщо ви не задоволені своїм учителем і в школі є найкращий, поговоріть зі своїми батьками і спробуйте, якщо це можливо, перевестися до цього вчителя.

 10. 10

  Вірте в свої сили. Спочатку просувайтеся не поспішаючи, але при цьому постійно вдосконалюючись, і з часом ви повірите в себе і захочете досягти більшого.

 11. 11

  Присвячуйте якомога більше вільного часу розв`язання математичних задач і головоломок. Постарайтеся бути готовим до будь-якого тесту, уважно слухайте свого вчителя. Якщо він або вона говорить класу повторити якийсь розділ підручника, ймовірно, скоро по цьому матеріалу буде перевірка. При виконанні контрольної роботи починайте з більш легких завдань, попередньо переглянувши умови всіх завдань.

Поради

 • Якщо ви слабкі в математиці, пам`ятайте, що посилені заняття принесуть свої плоди. Не опускайте руки.
 • Намагайтеся займатися математикою в той час, коли ви найбільш бадьорі і активні. Якщо вас чекає урок математики вранці, постарайтеся напередодні лягти спати раніше.
 • Освойте техніки, що дозволяють розслабитися, і використовуйте їх перед контрольними роботами.
 • Намагайтеся завжди ознайомитися з матеріалом заздалегідь, щоб бути трохи попереду решти класу. Не відкладайте підготовку до останнього дня. Набагато краще регулярні заняття з дня на день.


 • Використовуйте своє знання математики в повсякденному житті. Вважайте кількість плиток, перебуваючи у ванній кімнаті, розраховуйте в розумі сумарну вартість, будучи в магазині. Практикуйтеся в складанні власних завдань.
 • Знайдіть книги з математики в шкільній бібліотеці. Прочитайте їх і вирішите наведені в них завдання.
 • Приготуйте будинку спеціальне місце чи кімнату для занять математикою. Після шкільних занять відразу йдіть туди. Підготуйте там все необхідне: папір, олівці, лінійку, циркуль, міліметровий папір, картотеку з формулами і визначеннями, маркери, транспортир тощо.
 • Грайте в математичні ігри і вирішуйте головоломки.
 • Дуже важливо вміти вільно оперувати математичними формулами.
 • Влітку відвідуйте математичні зльоти і табори.
 • Просунувшись в освоєнні математики, приймайте участь у будь-яких змаганнях і олімпіадах. Складіть список часто використовуваних формул.
 • Підтримуйте форму, вирішуючи завдання кожен день. Включіть до свого харчування продукти, багаті білками, такі як риба і куряче м`ясо.
 • Зробіть у своїй кімнаті "математичну стіну". Придбайте також дошку для крейди. На ній ви зможете вирішувати завдання, креслити графіки, прикріплювати листки з формулами тощо.
 • Не турбуйтеся про те, які оцінки отримують оточуючі. Намагайтеся підвищити свою оцінку!

Попередження

 • Якщо один з ваших батьків сильний в математиці, скористайтеся цим. Не відкидайте його допомогу лише тому, що він ваш батько, постарайтеся навчитися у нього якомога більшій.
 • Ще один міф полягає в тому, що дівчатка мають меншими здібностями до математики, ніж хлопчики. Недавні дослідження показали, що це неправда! Тому відкиньте подібні забобони.
 • У міру удосконалення в математиці ви почнете одержувати більш високі оцінки, але не дозволяйте собі розслабитися і спочивати на лаврах. Тим більше не зазнавайтеся - це виглядає негарно і дратує оточуючих.
 • Якщо ваші батьки намагаються надмірно опікати вас при заняттях математикою, ввічливо відмовтеся. Поясніть їм, що ви займаєтеся цим для себе, і вам необхідна велика частка самостійності.