Як стати головним редактором

Головний редактор розробляє зміст і приймає ключові рішення з публікацій, наприклад, в журналі або газеті. Він відстежує процес розвитку і написання публікацій, працює з редакторами відділів і авторами, а в результаті - доповідає про хід роботи видавцеві або раді директорів. Письменники, редактори або художники вчаться, щоб стати головним редактором, отримати більше відповідальності, заробити більше грошей і нарешті - отримати ще більше популярності в галузі масової інформації.

Кроки

 1. 1

  Отримайте ступінь бакалавра в галузі журналістики, масової комунікації, ЗМІ, російської мови або в інший письмовій області. Незважаючи на те, що для письменників освіта ніколи не було обов`язковою умовою, більшість видавців все ж воліють наймати на посаду головного редактора саме тих людей, у яких є і досвід, і освіту.

 2. 2

  Вивчіть стиль інформаційного агентства "Ассошиейтед Прес", який є галузевим стандартом для більшості публікацій у ЗМІ. Акредитовані освітні програми в галузі журналістики навчають цьому стилю, але автори і редактори цілком можуть самостійно здобувати відповідні матеріали для того, щоб бути в курсі. В основу роботи багатьох газет і журналів покладено стиль інформаційного агентства "Ассошіейтед Пресс", до якого додані власні правила видавництва. Необхідною навичкою є вміння швидко засвоювати нові правила.

 3. 3

  Працюйте в цій області якомога більше. Пишіть для газети в навчальному закладі, редагуйте журнал в невеликому містечку, корегуйте інформаційні бюлетені (фірми або установи) або створіть сайт. Чим більше у вас буде досвіду роботи в сфері журналістики в різних місцях, тим більш затребуваним ви станете для своїх нинішніх і майбутніх роботодавців.
 4. 4

  Дотримуйтесь коректний баланс між журнальним і творчим стилями. Напишіть в журнал або інтернет-блог кілька коротеньких оповідань або візьміть завдання написати кілька нарисів з певних тем. Зосередьте свою увагу на правильної граматики, на використанні цікавих цитат і яскравих образів, але виконуйте при цьому об`єктивність.

 5. 5

  Спробуйте себе в ролі лідера. Повчіться бути головним редактором допомогою наполегливої праці і відточування своїх умінь. Багато журналістів можуть пропрацювати від 10 до 15 років в галузі журналістики на таких посадах, як помічник редактора, літературний редактор, художній редактор та заступник головного редактора, перш ніж їх підвищать до посади головного редактора. 6. 6

  Підготуйте портфоліо зі своїми кращими роботами. Зберігайте свої авторські замітки, макети сторінок, редакторську статистику та перелік ділових контактів- помістіть кращі з цих матеріалів в папку або запишіть на диск для того, щоб показувати потенційним роботодавцям під час інтерв`ю.

 7. 7

  Звертайтеся тільки в ті видавництва, для роботи в яких ви володієте достатньою кваліфікацією, і робота в яких вам по-справжньому цікава. Будьте в курсі змін у галузі, демонструйте потенційним роботодавцям, що ви провели необхідні дослідження і розумієте, що видавництву потрібно від її редакторів.


Поради

 • Починайте з посад початкового рівня і опрацьовуйте свій шлях до підвищення тоді, коли відчуєте, що ви до цього готові. Робота в якості репортера загальних новин дозволить отримати необхідну портфоліо, які в подальшому допоможе вам під час ваших майбутніх інтерв`ю на посаду редактора.
 • Продовжуйте писати і вчитися. Журналістика - це швидко змінюється область, тому задумайтеся про можливість отримання ступеня магістра або сертифіката творчого письменника для того, щоб не відставати від вимог часу.

Попередження

 • Не поспішайте займати високу посаду. Більшість головних редакторів - не просто недавно закінчили коледж. Вони володіють багаторічним досвідом авторського написання і редагування, досвідом коректури, а також вищою освітою, тобто всім тим, що допомогло їм виробити навички, які необхідні для отримання цієї посади.