Як скласти договір про придбання нерухомості в розстрочку (договір на продаж землі)

Коли власник бажає продати своє майно і згоден надати кредит покупцю, який відрізняється від традиційної позики, тоді сторони повинні укласти договір про придбання нерухомості в розстрочку або договір на продаж землі, де будуть викладені умови угоди. Такий договір укладається між покупцями житла, які не можуть отримати традиційний кредит, і тими домовласниками, які хочуть швидко здійснити угоду або отримувати щомісячний дохід. Щоб скласти договір про придбання нерухомості в розстрочку або договір на продаж землі, дотримуйтесь нижчевикладеним радам.


Ця стаття не є юридичною консультацією. Проконсультуйтеся з юристом, щоб перевірити будь-які юридичні документи перед їх підписанням.
Складання договору

 1. 1

  Напишіть назву договору. Виділіть її жирним шрифтом і розташуйте по центру вгорі сторінки. Назва договору повинно відображати його суть. Наприклад, "Договір про придбання нерухомості в розстрочку" або "Договір на продаж землі".

 2. 2

  Вкажіть найменування сторін. При найменуванні сторін вкажіть їх імена і назви, які будуть використовуватися в договорі, такі як "Покупець" або "Продавець". Наприклад, "Джон Доу (" Покупець ") і Джейн Доу (" Продавець ") домовилися про наступне".

 3. 3

  Опишіть майно. Оскільки поштова адреса може змінюватися, варто включити повний юридичний опис нерухомості. Ви можете знайти такий опис в найбільш ранньому офіційному акті або документі підтверджує право власності. Якщо у вас немає копії цих документів, зверніться до місцевих органів влади за місцем розташування нерухомості, щоб отримати їх. Реєстратор може стягувати невелику плату за надання таких послуг.

 4. 4

  Опишіть будь-які сервітути. Сервітут - це обмежене право третіх осіб користуватися частиною майна, наприклад, право сусіда користуватися землею для проїзду або проходу. Уточніть у місцевих органах влади наявність таких сервітутів.

 5. 5

  Опишіть будь-які існуючі права застави або інші зобов`язання стосовно майна. Оскільки зобов`язання з майновим забезпеченням передбачають зацікавленість третьої сторони у майні або обмежують інтерес покупця, останній має право на повне розкриття такої інформації. Права третіх осіб можуть грунтуватися на іпотеці або інших видах позик, де нерухомість була використана в якості забезпечення несплаченого кредиту.

 6. 6

  Сформулюйте умови оплати. Переконайтеся, що описали їх доступно і в повному обсязі. Умови оплати включають:
  • Щомісячну плату. Увімкніть загальну суму боргу, відсотки і підсумкову щомісячну плату-визначте конкретну дату, а також спосіб отримання платежу. Якщо платіж має одноразовий характер, опишіть його таким же способом.
  • Відсотки. Визначте процентну ставку і опишіть, яким чином вона буде нараховуватися. Наприклад: "Процентна ставка становить сім з половиною відсотків (7.5%) та підлягає щорічному перегляду".
  • Прострочення платежу. Внесіть положення про накладення штрафу в разі прострочення платежу. Наприклад: "Оплата повинна бути здійснена 1-го числа кожного місяця-платіж вважається простроченим, якщо він не буде здійснено до 15-числа зазначеного місяця. Штраф у розмірі 25.00 $ застосовується до всіх простроченими платежами ".
  • Термін дії договору. Вкажіть дату початку і завершення платежів, а також їх кількість. Наприклад: "Виплати будуть проводитися з 1 квітня 2009 року по 1 травня 2019 року- загальний термін дії договору - сто двадцять одна (121) місяць".

 7. 7

  Опишіть права і зобов`язання сторін. Протягом терміну дії договору обидві сторони зацікавлені в майні. Чітко викладіть зобов`язання кожної сторони. Деякі загальні положення можуть включати:
  • Обслуговування. Покупець за договором про придбання нерухомості в розстрочку, як правило, бере на себе зобов`язання щодо технічного обслуговування та ремонту майна. Продавець, однак, може захотіти включити положення, яке буде давати йому можливість робити ремонт у випадку, якщо покупець виявиться не в змозі своєчасно зробити це. Переконайтеся, що така умова передбачена договором.


  • Страхування. Як правило, покупець несе відповідальність за страхування майна, яке є предметом договору і в більшості випадків повинен вказувати продавця як застрахованої особи. Хто б не був відповідальний за страхування майна, обов`язково включите це положення в договір. Можливо, ви захочете вказати розмір страхової суми, якщо покупець буде нести відповідальність за здійснення страхування. Наприклад: "Протягом терміну дії договору покупець повинен внести в рахунок страхування відповідальності за збереження майна 100,000 $".
  • Податок на нерухомість. Продавець повинен включити податок на нерухомість в суму щомісячних платежів або щороку виписувати рахунок покупцеві на сплату податку. Який би метод ви не вибрали, переконайтеся, що покупець сплачує податки або відшкодовує їх продавцу- це має бути описано в контракті. Наприклад: "Відповідальність за сплату податку на нерухомість несе покупець, сума такого податку включається до щомісячну плату".
  • Використання майна. Покупець в договорі на продаж землі має виключне право володіти майном з обмеженням права споруджувати нові будівлі або зносити старі, поки продавець зберігає право використовувати майно в якості забезпечення несплаченого кредиту. У багатьох країнах продавцеві заборонено використовувати право застави майна, але за деяких обставин це допускається за згодою покупця. Проконсультуйтеся з юристом, щоб визначити які права користування майном залишаються у власника майна за договором про продаж землі.

 8. 8

  Опишіть, як і коли майно буде передано покупцеві. За договором на продаж землі право власності на майно залишається за продавцем до внесення останнього платежу покупцем. Коли буде зроблений остаточний розрахунок, продавець повинен буде передати покупцеві офіційний документ, що підтверджує право власності покупця на землю. Навіть якщо існує стандартна процедура оформлення передачі права власності, вам все одно потрібно описати її в договорі, щоб уникнути подальших непорозумінь.

 9. 9

  Перевірте наявність інших умов договору, які є обов`язковими у вашій країні. Закони, які регулюють порядок укладення договорів про придбання нерухомості в розстрочку або договорів на продаж землі, в різних країнах відрізняються один від одного. Перевірте національне законодавство або проконсультуйтеся з агентом з торгівлі нерухомістю, щоб визначити такі вимоги. Істотні умови можуть передбачати наступне:
  • Право скорочення терміну платежу. Право скорочення терміну платежу - це право продавця на виплату всієї суми кредиту у разі відмови покупця здійснювати щомісячні платежі або виконувати інші умови договору. Можливо, ви захочете проконсультуватися з юристом з приводу такого права і правильного його формулювання в договорі. Якщо таке право не має місця, то можуть виникнути труднощі і потрібно багато часу, щоб забезпечити примусове виконання договору та / або повернути майно продавцю.
  • Гарантії. Багато держав дозволяють продавцю продати майно за договором купівлі-продажу, не даючи жодних гарантій для покупця. Деякі можуть вимагати виключення відповідальності, якщо ви не даєте ніяких гарантій. Перевірте національне законодавство, яке передбачає гарантії в разі продажу землі або проконсультуйтеся з агентом з торгівлі нерухомістю, щоб визначити які гарантії вам слід надавати, а які - ні.

 10. 10

  Передбачте місце для підпису. Місце для підпису має включати лінію для підпису кожної зі сторін, достатньо місця для підписів, імена сторін у друкованому вигляді, а також місце для нотаріального завірення підписів і місце для печаток нотаріуса.

Попередження

 • Надаючи юридичну опис майна, не використовуйте стенографічний версію такого опису. Переконайтеся, що використовуєте повний юридичний опис, складений на підставі найбільш раннього офіційного акта або документа підтверджує право власності.
 • Вам слід проконсультуватися з адвокатом перед тим, як підписувати документи, які можуть вплинути на ваші законні права і обов`язки.
 • Якщо є сумніви - дізнайтеся, як заощадити величезні гроші на договорах - це хороший старт.