Як вивчати інформатику

Інформатика є дуже цікавою наукою. У даній статті представлено кілька відправних пунктів, якщо ви бажаєте познайомитися з цією наукою ближче.

Кроки

 1. 1

  Спробуйте вступити до ВНЗ за фахом "програмування", "ЕОМ", "Інформатика" тощо. Даний спосіб є найпростішим і надійним, тому що ви отримаєте доступ до кращих посібників і викладачам. В якості альтернативи ви можете записатися на курси з інформатики. В інтернеті також існують кілька освітніх програм про комп`ютерну техніку.
 2. 2

  Якщо ви хочете вивчати інформатику самостійно, то почніть читати книги про наступні предметах: комп`ютерна безпека, шифрування, машини Тьюринга, неалгорітмізірованная завдання, семафори і паралельні процеси, комп`ютерні мережі і мережеві протоколи, бази даних, інформаційне моделювання.

 3. 3

  "MIT`s OpenCourseWare" є золотою жилою інформатики для людей, які хочуть отримати доступ до академічних матеріалами за безкоштовно. Тут представлений список курсів з інформатики (сайт англійською): https://ocw.mit.edu/courses/electrical-engineering-and-computer-science/ 4. 4

  Спробуйте програмування. Існує безліч різних мов програмування. Якщо ви не знаєте з чого почати, то спробуйте "Python" - мова для новачків. Програма дуже інтуїтивна і легка в освоєнні. В інтернеті знаходиться безліч різних уроків з програмування. Ви почнете писати програми "Hello-World" дуже і дуже скоро. Якщо ви вже раніше вивчали імперативне програмування, то спробуйте зайнятися функціональним програмуванням, наприклад, мова "Haskell".


Поради

 • Знайдіть список рекомендованої літератури для першокурсників ВНЗ.

Добрими книжками з програмування є наступні ресурси: "Досконалий код" (Автор: С. Макконнелл), "Програміст-прагматик. Шлях від підмайстри до майстра "(Автори: Е. Хант, Д. Томас)," Структура і Інтерпретація Комп`ютерних Програм "А (другий: Харольд Абельсон, Джеральд Джей Сассман) та багато інших.