Як захиститися від звинувачень в порушенні прав інтелектуальної власності

Порушення прав інтелектуальної власності, на жаль, є поширеною проблемою в епоху цифрових технологій. Інтелектуальну власність, яка включає в себе художні та літературні твори, винаходи і слова або символи, використовувані в комерційних цілях, легко «вкрасти» через інтернет, тому як для завантаження чужої роботи потрібно всього кілька клацань миші. Також як продовжують зростати темпи зростання кількості крадіжок інтелектуальної власності, збільшується і число звинувачень проти тих, хто не порушує права на інтелектуальну власність.

Кроки

 1. 1

  Подумайте про найм адвоката з інтелектуальної власності. Законодавство з інтелектуальної власності є складною правовою сферою, і якщо в якийсь момент вам знадобилося сприяння у відповіді на звинувачення щодо порушення згадуваного права, то вам слід найняти адвоката собі в допомогу.

 2. 2

  Перегляньте звинувачення. Звинувачення за порушення інтелектуальної власності, як правило, являє собою попереджувальний лист про припинення та воздержіваніі від ваших дій, яке власник авторських прав, торгової марки або патенту посилає до передбачуваного порушника. Такі листи можуть бути відправлені власником інтелектуальної власності або його адвокатом. У цих листах зазвичай вказується матеріал, право інтелектуальної власності якого було порушено, спосіб порушення і бажані власником шляхи вирішення проблеми. Тут частенько пишуть, що в разі відмови від вчинення зазначених умов проти вас буде заведено судову справу.  • Вивчіть отриманий лист, щоб перевірити, чи дійсно ви порушили права інтелектуальної власності власника. Уточніть, чи відповідають звинувачення дійсності.

 3. 3

  Визначте, чи вправі ви заявити про сумлінному використанні. Закон допускає використання чужої інтелектуальної власності для певних обмежених цілей. Дана доктрина називається «Сумлінне використання» (Fair Use), вона охоплює висвітлення новин, критику і наукові дослідження. Наприклад, новинний випуск може скористатися частиною літературного твору, щоб повідомити новину про нього.
  • Якщо ваші дії захищені правилом «Сумлінне використання», тоді надішліть відповідь лист власнику інтелектуальної власності, вказавши свої доводи. 4. 4

  Зберіть докази. Якщо ви дійсно зробили те, про що стверджує власник інтелектуальної власності, але отримали на це дозвіл, наприклад, ліцензію, або придбали копію роботи, тоді знайдіть докази отримання вами права користування.
  • При відсутності з вашого боку дій, про які стверджує власник власності, зберіть будь-яку інформацію, що відображає відсутність порушень прав інтелектуальної власності іншої особи. Наприклад, коли власник стверджує, що ви розмістили його або її роботу на сайті як свою власну, однак ви не є власником зазначеного веб-ресурсу, тоді накопите докази того, що ви не є власником сайту.

 5. 5

  Дайте відповідь на пред`явлені звинувачення. Навіть за відсутності правопорушення, про який стверджує власник інтелектуальної власності, вам необхідно відповісти на звинувачення. Найчастіше таку відповідь або врегулює виникле питання, або вирішить спір, принаймні, без звернення до суду. Скористайтеся допомогою адвоката для складання відповіді у разі необхідності.

Поради

 • Тільки в дуже рідких випадках порушення права інтелектуальної власності призводять до кримінальної відповідальності або судових розглядів. Позови з інтелектуальної власності, як правило, розглядають цивільні суди, а суперечки часто вирішуються до їх передачі в судочинство.