Як побачити світло в кінці тунелю

Отже, ваше життя складається не кращим чином. Ваші мрії не збулися, серце розбите, і ви готові здатися? Тим не менш, намагаючись зібрати осколки свого життя воєдино, ви читаєте цю статтю, сподіваючись повернути все на круги своя. Побачити світло в кінці тунелю можна, якщо шукати його, тому продовжуйте!

Метод 1 з 5: Мінливість поточних невдач

 1. 1

  Постарайтеся зрозуміти, що все, через що ви зараз проходите, є тимчасовим. Життя подібне морським припливи. Можуть траплятися злети і падіння, але всі вони не постійні. У певний момент все налагодиться. Сонце завжди виходить з-за хмар.

 2. 2

  Будьте терплячі. Може здаватися, що стан відчаю триває вічно, особливо якщо ви звикли до успіху, коли отримуєте те, що хочете. Іноді життєвий шлях уповільнює свій хід для того, щоб у вас був час зрозуміти сенс життя. Будучи терплячим, ви зможете дати собі час перечекати нещастя.

Метод 2 з 5: Залишайтеся позитивним

 1. 1

  Постарайтеся усвідомити, що цей вид страждань є вашим станом душі. Таким чином, думаючи, що ви не страждаєте, ви насправді не будете страждати. Це залежить від вашого ставлення (сприйняття вами ситуації), яке може виглядати, як глибокий відчай або як прагнення виправити ситуацію, в якій ви опинилися.
  • Використовуйте цей час для того, щоб краще пізнати себе самого. Труднощі загартовують нас і міняють наш характер. Однак, це зовсім не той час, коли можна показати свої справжні почуття. Вам подобається те, що відкрилося перед вами? Якщо ні, то ви можете конструктивно використати цей час, позбувшись від своїх недоліків.

 2. 2

  Будьте позитивні. Позитивне мислення допоможе вам прожити щасливе життя. Але це не означає, що потрібно дивитися на речі крізь рожеві окуляри. Це означає, що потрібно намагатися побачити щось хороше в поганому, і бути вдячним за речі, які трапляються у вашому житті. Наприклад, переживши втрату, ви зможете навчитися цінувати те, що маєте. Наприклад, здоров`я, сім`ю, друзів, будинок, підтримку. Це не означає, що ви повинні заперечувати, що ви в розпачі. Вам просто потрібно знайти сходинку, яка допоможе вам знову піднятися, проте це буде поступово.
  • Коли інші люди бачать позитивного людини, то беруть приклад з нього. Це може бути особливо важливим, якщо у вас труднощі в сім`ї, в колективі або де-небудь ще. Ви можете надихати один одного, щоб впоратися з труднощами, замість того, щоб впадати у відчай.

Метод 3 з 5: Усунення перешкод

 1. 1

  Знайдіть причину того, що робить вас нещасним, і зробіть все можливе для того, щоб її усунути. Ви можете спробувати триматися подалі від людей, які вас засмучують, витрачають ваші гроші, не платять за житло, готують шкідливу їжу. Ви можете також припинити дивитися телевізор або читати новини. Є безліч способів, які допоможуть вам заощадити час, гроші і почати все спочатку.
  • Якщо ви в глухому куті, то зупиніться і подумайте. Це може бути так просто, як запитати себе, чи будете ви шкодувати про свій вчинок, через 10 років, або задуматися про те, що б ви порадили другу, який опинився в такій же ситуації.

 2. 2

  Контролюйте те, що вам підвладне. Як ви почуваєтеся, коли розумієте, що більше не можете контролювати дану невдачу? Не варто здаватися! Ваша реакція - це те, що ви завжди можете контролювати. Якщо ви, зітхаючи, скажете, що все погано, то так воно і буде. Замість цього дивіться на речі об`єктивно, кажучи собі, що ніщо не зможе перешкодити вам все налагодити!
  • Наприклад, ваш бос на вас кричить, то не можна змиритися з цим тільки тому, що ви думаєте, що «все як завжди». Звичайно, вам потрібна робота, але вам не слід переживати почуття страху і злості, які заважають вам досягти своєї життєвої мети. Щоб підбадьорити себе:
   • Скажіть собі: «Цій людині не вдасться мене розладнати!». Посміхніться, щоб дати йому зрозуміти, що у нього не вийшло вас образити. Таким чином, ви покладете край протистоянню (з іншого боку, якщо відреагувати занадто емоційно, то це виглядатиме так, ніби ви піддаєтеся тиску).
   • По-друге, постарайтеся робити свою роботу добре, використовуючи всі методи, які можуть у цьому допомогти. Наприклад, більше вчіться, читайте, практикуйтеся.
   • По-третє, визначитеся, чого ви хочете насправді. Можливо, виявиться, що це інша сфера діяльності. У такому випадку вам потрібно буде знайти іншу роботу. Можливо, вся справа в начальнику, і вам потрібно знайти спосіб перейти в інший відділ. А може, ви просто більше не хочете працювати. У такому випадку знайдіть спосіб вийти на пенсію / зайнятися фрілансом / консалтингом / бродяжництвом / неробством. Ви все ще має право вибирати.

 3. 3

  Знайте, що крайні терміни, обов`язки і несправедливості (а зараз і довгі дні просиджування) замінили дикі тварини страхи наших предків і виступають у ролі стрессоров нашого часу. Якщо на роботі вас звинувачують у тому, що ви зробили помилку, то, зціпивши щелепи, скажіть: «Мені дуже шкода. Я про це подбаю ». Ви повинні витримати конфронтацію. Ви стаківаетесь з факторами стресу кожен день. Стрес, який не припиняє свою дію, є потенційно небезпечним: з одного боку, він підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, а з іншого - порушення травлення, а також виникнення багатьох інших захворювань, спровокованих стрибком гормонів стресу. Шкідливі звички, такі як куріння і вживання алкоголю, можуть вас вбити. Уникайте руйнівного впливу тривалого стресу двома основними способами:
  • Уникайте впливу стресорів, змінити вашу реакцію, відділ або роботу.
  • Мінімізуйте стресову реакцію таким чином: робіть більше перерв, гарненько розслабляйтеся і висипайтеся (позбавлення сну є одним з основних джерел, який приводить нас у стан стресу). Добре їжте, щоб забезпечити правильне харчування організму, а також, робіть регулярні, енергійні фізичні вправи.

Метод 4 з 5: План

 1. 1

  Побудуйте плани на життя. Дійте так, ніби вже живете тим життям, яким хочете, і ви здивуєтеся, як скоро все зміниться.
  • Будьте наполегливі і лояльні до вашим планам, залишаючись гнучким. Необхідно ставити цілі, які відповідають вашій індивідуальності, але не забувайте, що ви постійно змінюєтеся, а значить, ваші цілі будуть змінюватися разом з вами.

 2. 2

  Рухайтеся до світла в кінці тунелю, плануючи вийти за межі того, що вас гнітить, а, можливо, і вбиває в даний момент. Плани дозволять вам знайти почуття контролю над своїм власним життям, навіть якщо ви не можете контролювати зовнішні події (насправді прийняття цієї нездатності впливати на події є життєво важливою частиною заново відкритого світла в кінці тунелю). Ви не можете контролювати тунель, але ви можете рухатися в ту сторону, де ви очікуєте знайти світло. На рівні інтуїції ви повинні відчувати і вірити, що він там, і намагатися дістатися до нього!
  • Прагніть до самореалізації. Займайтеся тим, що робить ваше життя краще. Не здавайтеся і не кидайте те, чого ви хочете досягти, але що дається вам важко. З іншої сторони не чіпляйтеся за те, що вже пережило себе. Знання того, коли варто продовжувати стару справу, а коли варто братися за нове, допоможе вам краще пізнати себе і прислухатися до внутрішнього голосу, який підказує, як вчинити правильно.
  • Робіть кроки вперед поступово, якщо боїтеся зробити стрибок. Міняйте свої плани по чуть-чуть, щоб цей процес не здавався вам лякає. Будьте відкритим і гнучким, готовим увійти в двері відкриттів і нових подій. Можливо, вас чекає новий роботодавець, нова ступінь, нова кар`єра чи будинок. Почніть потихеньку рухатися вперед, поки не побачите світло в кінці тунелю.

Метод 5 з 5: Будьте в гарній фізичній і моральній формі 1. 1

  Зосередьтеся на своїй самооцінці. Будь гіркий досвід у житті, будь то нещасний випадок, втрата члена сім`ї, втрата роботи, втрата будинку або інша трагедія, можуть змусити вас почувати себе так, ніби вам вже не потрібно про себе турбуватися. Необхідно боротися з цим почуттям, так як необхідно піклуватися про себе незважаючи ні на які труднощі.
  • Не можна присвячувати всього себе турботі про оточуючих. Це одна з форм самозречення і відволікання від горя, яке вас гризе. Правда в тому, що ви можете бути хорошим батьком, колегою, другом і т.д. лише тоді, коли навчитеся піклуватися про себе.

 2. 2

  Почніть курс фізичних вправ, які відповідають вашому фізичному розвитку. Вправи допоможуть вам почувати себе краще (вони спалюють гормон стресу), бути здоровим і жити довше, будучи сильним.
  • Виберіть вправи, які вам до душі. Не варто йти в тренажерний зал, на пробіжку по парку, серфінг або греблю лише тому, що так роблять ваші колеги. Виберіть те, що подобається саме вам, і що буде мотивувати вас продовжувати заняття.
  • Заняття спортом не обов`язково платні. Членство в тренажерному залі і дорогі тренажери, безумовно, прекрасні, але тільки тоді, коли у вас є гроші. А ось прогулянка, пробіжка, плавання і походи є доступними, і навіть безкоштовними способами підтримувати себе у формі.

 3. 3

  Знайдіть здоровий спосіб втечі від реальності. Один з таких методів називається сублімацією. Це свого роду захисний механізм, в основі якого лежить навмисна реалізація негативних імпульсів у позитивні пологи діяльність. Наприклад:
  • Гнів сублімується в заняття навчанням, листом, мистецтвом, музикою. Також така методика може допомогти перетворити хобі в вид діяльності.
  • Якщо ви знаходитесь в ситуації, коли не можете позбутися проблеми, то варто спробувати знайти порятунок у читанні, перегляді фільмів, медитації. Такі заняття можуть допомогти вам трохи політати в хмарах.

 4. 4

  Смійтеся, добре проводите час і розважайте друг дуга. Згадайте кумедну історію або жарт, яка змушує вас сміятися. Переконайтеся, що вона зрозуміла, якщо вирішите розповісти її людям молодше вас або дітям.
  • Сміх, веселощі і люблячі друзі - це те, що вам потрібно! Проявляйте дружелюбність і любов до близьких, натомість отримуючи компліменти і радість. Якщо ви розумні, але не «розумник», добрі і вдумливі, то ви рухаєтеся по шляху до світла.

Поради

 • Якщо тільки ви не магніт, то позитивне притягує позитивне.
 • Вибір радості і блаженства - це секрет успіху в житті.
 • Знайди своє блаженство і свою радість. Посміхайтеся і насолоджуйтеся спокійною безтурботністю. Дихайте нормально.
  • Замініть негативні думки позитивними. Наспівуйте в розумі свою улюблену пісеньку. Відчувайте позитив, переконуючи себе, що у вас все вийде і це новий старт.
 • Сміх - це найкращі ліки. Подивіться хорошу комедію.
 • «Грати ще один раунд, навіть якщо думаєш, що вже не зможеш, ось що головне», - Роккі.

Попередження

 • Ніколи не намагайтеся знайти розраду в алкоголі або наркотиках. У довгостроковій перспективі це принесе вам більше шкоди, ніж користі.
 • Негатив викликає нудьгу і головний біль. Насуплені брови (занепокоєння, ненависть) викликають «зморшки» у вашому мисленні і «плями» на всього вашого життя.
 • Страждання привертає страждання, а нещасні люди йдуть на дно разом.

Що вам знадобиться

 • Позитивний план